Головна | АВТО → Особливості керування автомобілем у зимовий період

Особливості керування автомобілем у зимовий період

Особливості керування автомобілем у зимовий період

Зимове водіння здатне принести «сюрпризи» не тільки новачкам але й досвідченим водіям. Знання елементарних правил, практика – і водіння взимку перестане бути проблемою.

Універсальні правила, не залежні від типу автомобіля:
– особливо уважно стежте за швидкісним режимом;
– дотримуйтесь дистанції;
– використовуйте зимову (в крайньому випадку, всесезонну) гуму;
– уникайте складних ділянок доріг;
– утримуйтеся від їзди накатом;
– манера водіння повинна бути м’якою і плавною.
Прийоми водіння відрізняються в залежності від типу приводу автомобіля.

Передньопривідні автомобілі

Старт і розгін
Найголовнішим у слизьку погоду є вміння рушати «внатяг».
Після того, як почали рух:
– ні на секунду не забувайте про плавність натиснення на педаль газу;
– уникайте зайвих рухів кермом.
Все це може призвести до втрати керованості.
Гальмування
Гальмування несе велику небезпеку: заблоковані колеса, крім збільшення гальмівного шляху, ще й позбавляють водія можливості керувати своїм транспортним засобом. Тому в будь-якій ситуації гальмувати потрібно з відчуттям міри, а якщо колеса все ж блокуються, то варто гальмувати уривчасто.
Занесення
У поворотах може виникнути знесення передньої частини авто назовні повороту. У таких випадках, в першу чергу, потрібно викрутити кермо в сторону знесення. Наприклад, при проходженні лівого повороту, коли задню частину машини починає заносити назовні, необхідно:
– кермо крутити вправо;
– додати газу.
Це допоможе вирівняти авто. У момент, коли розумієте, що машина починає вирівнюватися, потрібно поступово повертати кермо в нормальне положення і потроху відпускати педаль газу, щоб не занесло в іншу сторону.

Задньопривідні автомобілі

Старт і розгін
Основні правила старту і розгону ті ж, що і у передньопривідних автомобілів. Відмінність полягає лише в тому, що при прослизанні коліс заносити не передню вісь, а задню.
Гальмування
Особливої різниці в поведінці між автомобілями з різними типами приводу немає, тому рекомендації ті ж, що і для авто з переднім приводом.
Занесення
При занесенні кількість газу має бути чітко дозованою: при недостатньо високих оборотах автомобіль просто не виїде із замету, а при дуже високих її «закине» ще більше.

Повний привід

Старт і розгін
Такий тип приводу – найбезпечніший і простий. Рушати з місця і розганятися простіше, так як обертальний момент передається не на одну вісь, а на обидві.
Гальмування
Рекомендації по гальмуванню аналогічні.
Важлива поправка: у більшості повнопривідних авто вага більша, ніж у звичайних легковиків, а це вимагає більших навичок і обережності.
Занесення
Ймовірність знесення і заносу на повнопривідних авто набагато нижча: вони пробачають більшість помилок, як в «дозуванні газу», так і в несвоєчасному обертанні керма.
Але контролювати повнопривідне авто, яке «зірвалося» в занесення або знесення, складніше. Тому краще до цього не доводити і скидати газ завчасно.

Впевнено почувати себе на слизькій дорозі можна тільки після достатньої практики. Не полінуйтеся знайти достатньо великий майданчик і потренуватися у всіх можливих режимах: як рушати з місця, як гальмувати, як справлятися із занесенням. Головна порада – розраховуйте свої сили і не потрапляйте в ситуації, коли потрібно застосовувати прийоми виїзду із занесення.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля