Головна | АВТО → Що буде, якщо їздити на 92-му бензині замість 95-го

Що буде, якщо їздити на 92-му бензині замість 95-го

Що буде, якщо їздити на 92-му бензині замість 95-го

У технічній документації на автомобіль часто вказують: «рекомендований бензин – «АИ-95», допустимий, – «АИ-92» або навіть «рекомендований – «АИ-98», а допустимий – «АИ-95». Чим вище октанове число, тим дорожчий бензин. Чи так важливо використовувати паливо з високим октановим числом? Чи дійсно вигідно використовувати паливо з низьким октаном?

Що таке октанове число?

Бензин – це горюча суміш легких вуглеводнів, яку отримують шляхом розгону і відбору фракцій нафти при певних температурах.
Одна з найважливіших характеристик бензину – октанове число, яке характеризує здатність палива протистояти самозайманню при стисненні в камері згорання (детонаційна стійкість).

Чим небезпечна детонація?

У бензиновому двигуні відбувається змішування палива з повітрям, і паливоповітряна суміш подається в камеру згорання, де підпалюється за допомогою іскри. Температура і тиск при цьому підвищуються, починається окислення вуглеводнів, утворюються перекисні сполуки і продукти їх розпаду, схильні до самозаймання.
Якщо суміш не має достатньої детонаційної стійкості, то відбувається тепловий вибух, який викликає самозаймання палива. При цьому ударна хвиля багаторазово відбивається від стінок циліндра і поршня, тобто відбувається детонація.
Детонаційне згорання викликає:
– перегрів;
– підвищений знос;
– локальні руйнування двигуна.

Що станеться при заправці низькооктановим паливом?

Використання бензину з октановим числом нижче заявленого виробником автомобіля веде до:
– несвоєчасного згорання палива;
– зниження потужності;
-зносу двигуна.
Чому виробники вказують два значення октанового числа бензину, який може використовуватися для певного автомобіля, – «рекомендований» і «допустимий»?
Річ у тому, що в інжекторних двигунах кут випередження запалення виставляється автоматично в деякому діапазоні, якого вистачає для того, щоб двигун адаптувався, наприклад, і до бензину «АИ-95», і до «АИ-92».
Сучасні автомобілі стають все більш екологічні, економічні і вимогливі до детонаційної стійкості палива. Тому для сучасних двигунів з високим ступенем стиснення (більше 10), що мають малий об’єм при високій потужності, використання бензину з низьким октановим числом однозначно веде до детонації.
Для ліквідації детонації в граничних режимах експлуатації в двигунах встановлюють датчик, за свідченнями якого контролер зменшує кут випередження запалення. В результаті детонація усувається, але двигун починає працювати зі збільшеним навантаженням.
«Старі» двигуни, що мають великий об’єм і невисоку ступінь стиснення (до 10), лояльніше відносяться до пониження октанового числа і менш схильні до детонації.
На який саме бензин розрахований двигун, вказано:
– на зворотному боці лючка бензобаку;
– у технічній документації на автомобіль.

Так чи буде економія?

При зниженні октанового числа у бензині (навіть у допустимих межах) збільшується витрата палива і знижується потужність двигуна. Чи буде у такому разі виграш за загальними витратами на автомобіль, відповісти однозначно неможливо, адже для кожного конкретного випадку це індивідуально. Річ у тому, що витрата палива при тому або іншому виді пального залежить від:
– конструктивних особливостей двигуна;
– налаштувань системи запалення;
– стилю їзди;
– умов експлуатації та ін.
Для сучасних двигунів кращим буде використання високооктанового палива, навіть якщо в технічній документації допустимо низькооктанове. Це дозволить уберегти двигун і випускний тракт від зайвих перевантажень, а також знизить ймовірність поломок і ремонту.
Двигуни 80-90-х рр. менш вимогливі до величини октанового числа, тому використання низькооктанового бензину «АИ-92» замість «АИ-95» (якщо це допускається в технічній документації) на автомобілі негативно не позначиться.

Коментарі до запису "Що буде, якщо їздити на 92-му бензині замість 95-го"

Подивитись останні коментарі
  1. Вже декілька років заливаю тільки 92-й бензин і горя не знаю! Мені навіть майстер на фірмовому СТО порекомендував його заливати. Машина почуває себе чудово!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля