Головна | АВТО → Що робити, коли автомобільна сигналізація не реагує на брелок

Що робити, коли автомобільна сигналізація не реагує на брелок

Що робити, коли автомобільна сигналізація не реагує на брелок

Автомобільна сигналізація, як і будь-який електронний пристрій, не застрахована від поломок і збоїв у роботі. Що робити, якщо вона не реагує на брелок?

Ви підійшли до свого припаркованого автомобіля і натиснули на брелоку кнопку відключення сигналізації. Поворотники в знак вітання не моргнули, звичні короткі звукові сигнали сирени не пролунали, замки дверей залишилися закритими. Дивуючись, ви натискаєте на кнопку пульта ще раз, і ще, і ще…

Дуже важливо вчасно зупинитися й усвідомити, що сигналізація машини не приймає сигнали від брелока. А може пульт їх і зовсім не посилає? Причин збоїв у роботі автосигналізації може бути декілька. Розглянемо несправності та способи їх усунення, починаючи з найпростіших і переходячи до більш складних.

Несправність брелока

Найпростішою причиною збою в роботі пульта може бути розряд і вихід з ладу живлячої його батарейки. Лікується банально і просто – шляхом покупки елемента живлення та його заміни.

Якщо ж заміна батарейки результату не принесла, слід скористатися запасним брелоком, яким обов’язково комплектують всі набори автомобільних охоронних систем. Якщо на команди другого пульта автомобільна сигналізація відреагувала, значить або перший брелок потребує перепрограмування, або він несправний.

У випадку, якщо і на запасний брелок машина не реагує, для виконання подальших дій необхідно потрапити в салон автомобіля. В принципі, нічого складного в цьому немає, потрібно вставити ключ у дверний замок, згадати, в який бік його потрібно повертати і відкрити двері автомобіля.

Будьте готові до того, що після відкриття дверей буде лунати безперервний тривожний сигнал сирени сигналізації, тому всі наступні маніпуляції доведеться виконувати під неабиякий звуковий супровід сирени.

Розряд автомобільного акумулятора

Зайнявши місце у водійському кріслі, в першу чергу необхідно перевірити, чи не розряджений автомобільний акумулятор. Для цього досить вставити ключ у замок запалювання і повернути його в положення, що відповідає ввімкненню запалення.

Ознакою розрядженого акумулятора буде слабке світіння індикаторів на панелі приладів, в нових моделях автомобілів на розряд вкаже індикатор, що відповідає за розряджений акумулятор.

Мабуть, єдиний вихід із ситуації – зарядити акумуляторну батарею. Можна спробувати «прикурити» від іншого автомобіля, щоб за рахунок його акумулятора відключити сигналізацію.

Відключення сигналізації за допомогою кнопки Valet

Щоб відключити сигналізацію за допомогою аварійної кнопки необхідно, як мінімум, знати її місцезнаходження. Якщо ви своєчасно не задавалися цим питанням і місце, в якому встановлена кнопка Valet, для вас залишилося таємницею, не біда – відкрийте капот, зніміть клеми з акумулятора (щоб припинити ревіння сирени) і займіться її пошуком.

Зазвичай її розташовують під рульовою колонкою або під торпедою, не виключено, що вона знаходиться в бардачку або захована в районі педалей. Радимо знайти спочатку блок сигналізації (зазвичай він кріпиться під торпедою), а потім, розібравшись з розведенням проводів, знайти шукану кнопку. Тепер можна перейти до відключення сигналізації з її допомогою. Якщо ви знімали клеми з акумуляторної батареї, не забудьте підключити їх назад.

Порядок використання кнопки Valet залежить від моделі сигналізації. Для сигналізації Sheriff досить включити запалювання, натиснути кнопку Valet, виключити запалювання, включити його і знову натиснути на кнопку аварійного вимкнення сигналізації.

Для сигналізації Pantera порядок дій дещо інший: запалювання короткочасно включається, потім вимикається, знову включається, а потім протягом 10-15 секунд кнопка Valet утримується в натиснутому положенні до спрацювання звукового сигналу про розблокування.

Щоб не утримувати в пам’яті всю послідовність дій по роботі з кнопкою Valet, просто покладіть інструкцію від сигналізації в бардачок салону і без необхідності не перекладайте її звідти.

Маніпуляції з проводами блоку сигналізації

Якщо за допомогою кнопки Valet розблокувати сигналізацію не вдалося, необхідно знайти під торпедою блок сигналізації і витягнути з його роз’ємів абсолютно всі дроти. Набридлива сирена стихне, але гарантії, що двигун запуститься, це не дасть.

Якщо спроба завести машину не увінчалася успіхом, значить в сигналізації є блокування запалювання, стартера, паливного насоса одночасно або їх різні комбінації. Уважно розгляньте джгут штатного проводу, до якого підведені дроти від блоку сигналізації. На встановлене блокування вкаже розрізаний штатний провід, до кінців якого підключені дроти від блоку сигналізації.

Провід сигналізації необхідно від’єднати, а кінці розрізаного дроту – з’єднати. Якщо двигун після виконаних робіт не запустився, необхідно шукати ще одне блокування. Не забудьте зняти з акумулятора клеми перед тим, як почати маніпуляції з проводами.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля