Проте вчені своїми експериментами і науковими спостереженнями поспішають довести, що існують і інші обставини, перебуваючи в яких, людина не повинна дозволяти собі керування транспортним засобом.
Втома
Далекобійники, тобто люди, чия професійна діяльність передбачає не лише управління транспортом, а й управління великогабаритним автомобілем, не можуть перебувати у безперервному шляху більше 4,5 годин, це правило закріплене на законодавчому рівні. Водіїв легкових, менш габаритних автомобілів так не обмежують. Однак людина, що монотонно «кермує» годинами, перестає відчувати дорогу, швидкість її реакції знижується в рази. Водіям настійно рекомендується робити 15-20-хвилинну перерву кожні кілька годин у дорозі.
Сонливість – стан, що випливає з втоми. У сезон літніх відпусток автомобілісти поспішають перетнути чи не всю країну в найкоротші терміни. Хтось умудряється виїхати в ніч, хтось вичавлює педаль газу годинами без зупинок. Це не просто помилка і стрес для організму, це висока небезпека для інших водіїв, пасажирів, пішоходів.
Стрес
Автолюбителі, найчастіше брутальні чоловіки, розглядають водіння як процес зняття стресу та релаксації. Посварився з коханою? Проблеми на роботі? Які завгодно життєві непорозуміння (особливо ті, що вводять в стан афекту) – не привід для екстремального водіння. Як би не хотілося втиснути педаль в підлогу і летіти, куди очі дивляться, робити цього не можна. Це загрожує не тільки свідомими помилками (перевищення швидкості, проїзд на червоне світло), а й певним забуттям, під час якого можна потрапити на масштабну ДТП.
Лихоманка, підвищена температура
Життєві обставини бувають різними і при всій доцільності домашнього режиму під час хвороб деколи виникають обставини, коли необхідно відлучитися у справах. У такому випадку автомобіль здається як ніколи доречним – не потрібно штовхатися в громадському транспорті або пересуватися пішки. Підвищена температура і супроводжуючі її наслідки (озноб, лихоманка, тремтіння по тілу) – це неприпустимий для водія стан. Про яку концентрацію і уважність може йти мова, коли людина перебуває в настільки неадекватному стані. Набагато доречніше скористатися послугами таксі або допомогою друзів. Якщо це здається дорогим або незручним, згадайте, що на протилежній шальці терезів знаходиться життя людей, небезпеку для яких являє водій у стані лихоманки.
Курс лікарських засобів
В інструкції до переважної кількості препаратів вказується, як даний медикамент впливає на можливість керувати транспортним засобом. У рамках загальної інформації потрібно знати, що сиропи від кашлю найчастіше викликають сонливість і спотворюють зір, препарати для серця і знеболюючі уповільнюють реакцію, ліки для ШКТ роблять зображення менш різким, а спреї від нежиті збуджують ЦНС. Такі результати багаторічних досліджень. Якщо можливості відмовитися від прийому медикаменту немає, хоча б прочитайте інструкцію до нього і сідайте за кермо лише за відсутності відповідних протипоказань.
Вагітність
Вагітність, звичайно, не хвороба, але стан дуже ризикований. Жінкам після четвертого місяця лікарі рекомендують не керувати транспортним засобом або хоча б у цьому випадку бути чуйними до свого організму. При найменшому погіршенні самопочуття потрібно зупинятися на узбіччі і звертатися за допомогою. Неприємності на даному етапі можуть бути викликані частими стрибками артеріального тиску у вагітних, болями в спині і ногах, токсикозом. Дослідження показали, що у вагітних ризик потрапити в ДТП у 15 разів більший в порівнянні із звичайним водієм.
Бережіть себе і «кермуйте» відповідально!