Головна | АВТО → Як економити пальне? Поради водіям для зменшення витрати палива автомобіля

Як економити пальне? Поради водіям для зменшення витрати палива автомобіля

Як економити пальне? Поради водіям для зменшення витрати палива автомобіля

При нинішніх економічних умовах та вартості палива будь-який водій зітхне з полегшенням, якщо витрати пального його автомобіля стануть меншими. Як же можна досягти такого результату? Варто розглянути можливі варіанти для того щоб зекономити паливо під час поїздок.

– Якщо ви тільки збираєтеся купувати автомобіль і серйозно замислюєтеся про економію палива, радимо звернути увагу на те, де і в яких умовах ви будете його водити. Не женіться за престижем! В залежності від майбутніх умов експлуатації, вибирайте авто з оптимальним об’ємом двигуна.

– Автомобіль повинен бути технічно справний, всі вузли та агрегати – добре відрегульовані. До перевитрати палива призводить неправильне регулювання не тільки паливної системи, в результаті чого в циліндри надходить перезбагачена або занадто бідна (так-так, і занадто бідна теж призводить до перевитрати пального!) паливна суміш, але і практично будь-яких інших вузлів. Скажімо, перетягнутий підшипник ступиці або неправильна установка розвалу/сходження коліс призводять не тільки до підвищеного зносу відповідних деталей і вузлів, але і до підвищення опору рухові а, отже, до збільшення витрат палива.

– Перед поїздкою слід перевіряти тиск в шинах. Перевірку проводьте, коли вони знаходяться в охолодженому стані, так як при русі, шини і відповідно повітря в них – нагріваються, що призводить до підвищеного тиску. Слабо накачані шини (а багато водіїв не звертають на це уваги) збільшують витрату палива і швидше зношуються.

– При високих швидкостях, збільшується витрата палива. Намагайтеся їздити у спокійній манері. Чим інтенсивніше ви розганяєтеся, тим більше палива витратите. Постарайтеся на протязі декількох днів їздити з меншою швидкістю і в спокійному темпі і ви побачите, скільки палива можна заощадити таким чином.

– Своєчасно перемикайте передачі. До перевитрати пального призводить їзда як на занадто низькій (тобто на підвищених оборотах двигуна), так і на дуже високій (при дуже низьких оборотах) для даної швидкості передачі. Для переважної більшості моделей автомобілів найекономічніший режим роботи двигуна – при оборотах від 1500 до 2000 для дизелів і від 2000 до 2500 – для бензинових двигунів. При русі по трасі найекономічнішою буде така швидкість руху, коли включена найвища передача і обороти двигуна трохи вище нижньої позначки, зазначеної вище. Для більшості автомобілів це 70-80 км/год.

– Не забувайте перевіряти чистоту і своєчасно міняти повітряний фільтр, тому що наявність бруду в ньому не дає вільно переміщатися потоку повітря в двигуні.

– Заливайте тільки якісні напівсинтетичні або синтетичні масла. На відміну від традиційних мінеральних масел, вони допоможуть вам зменшити витрату палива приблизно на 6%.

– Обирайте оптимальний маршрут руху. Оптимальний – це далеко не завжди самий короткий. Намагайтеся об’їхати стороною ділянки, де часто бувають пробки, а на кожному кутку встановлені світлофори. Скажімо, якщо у вас є вибір – їхати в годину пік через центр міста або по об’їзній трасі, то, як правило, варто вибрати другий варіант, навіть якщо відстань, яку доведеться проїхати, буде разів в півтора більшою. Якщо ж потрапили в пробку, то намагайтеся уникати руху різко рушаючи або різко гальмуючи. Підтримуйте постійну швидкість, завдяки цьому, ви зменшите навантаження на агрегати, і відповідно, знизите витрати палива автомобіля.

– До збільшення витрати палива призводить вмикання електрообладнання. Потужна стереосистема, кондиціонер, підігрів сидінь, додаткові освітлювальні прилади – все це джерела зайвої витрати пального. За приблизними оцінками, кожен кіловат, спожитий встановленим в автомобілі електрообладнанням, призводить до додаткової витрати 1 літра пального на годину. Але не будьте занадто економними! Вимикаючи, скажімо, ближнє світло при русі на заміській трасі, ви серйозно збільшуєте ризик потрапити в аварію. А втрати при цьому будуть значно більшими, ніж вартість зекономленого палива.

– Не возіть в машині зайвий вантаж. Подивіться уважно – чи все з того, що лежить в багажнику «на всякий випадок», дійсно може знадобитися і заберіть зайве.

– Якщо ви рідко перевозите габаритні вантажі, краще зніміть багажник з даху. Створюючи опір набігаючому потокові повітря, він підвищує витрати палива. Особливо при русі на трасі, з високою швидкістю. Звідси порада – встановлюйте верхній багажник тільки тоді, коли він вам дійсно необхідний, і прибирайте відразу після того, як потреба в ньому зникне. Особливо якщо ви багато їздите по швидкісних трасах.

– До серйозного порушення аеродинаміки автомобіля і, відповідно, до перевитрати пального приводять відкриті вікна і люки, а також додатково встановлені елементи, типу мухобойки або не передбаченого конструкцією антикрила.

Спробуйте виконати хоча б деякі з цих рекомендацій, тоді вам дійсно вдасться скоротити витрати палива, і ви будете рідше відвідувати автозаправні станції.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля