– Якщо ви тільки збираєтеся купувати автомобіль і серйозно замислюєтеся про економію палива, радимо звернути увагу на те, де і в яких умовах ви будете його водити. Не женіться за престижем! В залежності від майбутніх умов експлуатації, вибирайте авто з оптимальним об’ємом двигуна.
– Автомобіль повинен бути технічно справний, всі вузли та агрегати – добре відрегульовані. До перевитрати палива призводить неправильне регулювання не тільки паливної системи, в результаті чого в циліндри надходить перезбагачена або занадто бідна (так-так, і занадто бідна теж призводить до перевитрати пального!) паливна суміш, але і практично будь-яких інших вузлів. Скажімо, перетягнутий підшипник ступиці або неправильна установка розвалу/сходження коліс призводять не тільки до підвищеного зносу відповідних деталей і вузлів, але і до підвищення опору рухові а, отже, до збільшення витрат палива.
– Перед поїздкою слід перевіряти тиск в шинах. Перевірку проводьте, коли вони знаходяться в охолодженому стані, так як при русі, шини і відповідно повітря в них – нагріваються, що призводить до підвищеного тиску. Слабо накачані шини (а багато водіїв не звертають на це уваги) збільшують витрату палива і швидше зношуються.
– При високих швидкостях, збільшується витрата палива. Намагайтеся їздити у спокійній манері. Чим інтенсивніше ви розганяєтеся, тим більше палива витратите. Постарайтеся на протязі декількох днів їздити з меншою швидкістю і в спокійному темпі і ви побачите, скільки палива можна заощадити таким чином.
– Своєчасно перемикайте передачі. До перевитрати пального призводить їзда як на занадто низькій (тобто на підвищених оборотах двигуна), так і на дуже високій (при дуже низьких оборотах) для даної швидкості передачі. Для переважної більшості моделей автомобілів найекономічніший режим роботи двигуна – при оборотах від 1500 до 2000 для дизелів і від 2000 до 2500 – для бензинових двигунів. При русі по трасі найекономічнішою буде така швидкість руху, коли включена найвища передача і обороти двигуна трохи вище нижньої позначки, зазначеної вище. Для більшості автомобілів це 70-80 км/год.
– Не забувайте перевіряти чистоту і своєчасно міняти повітряний фільтр, тому що наявність бруду в ньому не дає вільно переміщатися потоку повітря в двигуні.
– Заливайте тільки якісні напівсинтетичні або синтетичні масла. На відміну від традиційних мінеральних масел, вони допоможуть вам зменшити витрату палива приблизно на 6%.
– Обирайте оптимальний маршрут руху. Оптимальний – це далеко не завжди самий короткий. Намагайтеся об’їхати стороною ділянки, де часто бувають пробки, а на кожному кутку встановлені світлофори. Скажімо, якщо у вас є вибір – їхати в годину пік через центр міста або по об’їзній трасі, то, як правило, варто вибрати другий варіант, навіть якщо відстань, яку доведеться проїхати, буде разів в півтора більшою. Якщо ж потрапили в пробку, то намагайтеся уникати руху різко рушаючи або різко гальмуючи. Підтримуйте постійну швидкість, завдяки цьому, ви зменшите навантаження на агрегати, і відповідно, знизите витрати палива автомобіля.
– До збільшення витрати палива призводить вмикання електрообладнання. Потужна стереосистема, кондиціонер, підігрів сидінь, додаткові освітлювальні прилади – все це джерела зайвої витрати пального. За приблизними оцінками, кожен кіловат, спожитий встановленим в автомобілі електрообладнанням, призводить до додаткової витрати 1 літра пального на годину. Але не будьте занадто економними! Вимикаючи, скажімо, ближнє світло при русі на заміській трасі, ви серйозно збільшуєте ризик потрапити в аварію. А втрати при цьому будуть значно більшими, ніж вартість зекономленого палива.
– Не возіть в машині зайвий вантаж. Подивіться уважно – чи все з того, що лежить в багажнику «на всякий випадок», дійсно може знадобитися і заберіть зайве.
– Якщо ви рідко перевозите габаритні вантажі, краще зніміть багажник з даху. Створюючи опір набігаючому потокові повітря, він підвищує витрати палива. Особливо при русі на трасі, з високою швидкістю. Звідси порада – встановлюйте верхній багажник тільки тоді, коли він вам дійсно необхідний, і прибирайте відразу після того, як потреба в ньому зникне. Особливо якщо ви багато їздите по швидкісних трасах.
– До серйозного порушення аеродинаміки автомобіля і, відповідно, до перевитрати пального приводять відкриті вікна і люки, а також додатково встановлені елементи, типу мухобойки або не передбаченого конструкцією антикрила.
Спробуйте виконати хоча б деякі з цих рекомендацій, тоді вам дійсно вдасться скоротити витрати палива, і ви будете рідше відвідувати автозаправні станції.