Головна | АВТО → Як підготувати автомобіль до зими

Як підготувати автомобіль до зими

Як підготувати автомобіль до зими

Зима зазвичай підкрадається непомітно. Ще вчора вулиці міста були чистим асфальтом, а на ранок стали білими від снігу. Час задуматися про підготовку автомобіля до зими?

Так зазвичай всі й міркують, але тут прихована найважливіша помилка, яку допускають початківці (та й не тільки) автолюбителі перед першими зимовими сезонами. Все просто – зима починається до перших сильних снігопадів і суцільної ожеледиці. І готуватися до неї треба заздалегідь, щоб цей день не застав вас зненацька.

З чого ж почати? Звичайно ж, з зимових шин! Міняти шини «по сезону» слід після того, як нічні заморозки стають регулярними – це приблизно кінець жовтня – початок листопада. У цей час у магазинах ще немає ажіотажного попиту на зимову гуму, а в шиномонтажах – черги, але при цьому вже представлена шинна «колекція» поточного модельного року. Як вибирати зимові шини ми вже писали, але варто уточнити ще один нюанс – для зручності краще поставити зимові шини на нові диски, а не перебортовувати літню гуму. Крім іншого це ще й збільшить термін служби гуми.

Якщо ви «достроково» (а насправді вчасно) «перевзулися», то вважайте, що заощадили купу часу і нервових клітин. Коли в першу ожеледицю або снігопад інші водії будуть бігати по місту в пошуках відповідних шин і шиномонтажей, ви будете спокійні. Більше того, шини до цього часу вже «обкатаються» і будуть показувати на дорозі все, на що вони здатні. Для зимових шин зазвичай достатньо обкатки в 1000 км.

Отже, будемо вважати, що з зимовою гумою розібралися. У чому ж ще проявляється «зимова» водійська мудрість? Якщо говорити про технічну сторону питання, то в дуже простій істині – взимку автомобіль повинен бути абсолютно справним!

Звичайно ж, в ідеалі автомобіль повинен бути справним завжди, в незалежності від погоди. Але на ділі в теплу пору року дрібні «болячки» ми найчастіше машині прощаємо. Але взимку це може обернутися великими неприємностями. «Бувалі» не шкодують часу і проводять перед зимою велике ТО. Ми склали невеликий список того, що просто необхідно перевірити в автомобілі (навіть новому) перед зимою.

Світло фар
Не секрет, що часто фари світять зовсім не так як треба. Перед зимою варто заїхати на пристойну СТО або до дилера і відрегулювати фари так, щоб світлотіньова межа була в нормі.

Акумулятор
Взимку саме акумулятор – серце автомобіля. «Підсаджений» акумулятор, який цілком непогано працював влітку, взимку може виявитися тією самою «слабкою ланкою», яка не дозволить завести автомобіль. Тому його обов’язково треба перевірити, а при необхідності і замінити. Зазначимо, що ніякі «тренувальні заряди» та інше шаманство сучасним необслуговуваним акумуляторам кардинально не допомагають. Якщо акумулятор не видає нормального струму, то шлях один – заміна.

Гальма
Гальма повинні бути відрегульовані ідеально. Це стосується і балансу гальмівних сил і роботи АБС. Крім того, перед зимою варто замінити і колодки, якщо вони вже «підходять», а також гальмівну рідину.

Система охолодження
Часи, коли в радіатор заливали воду, давно пройшли, але це не означає, що система стала безпроблемною. Принаймні, варто замінити старий антифриз і перевірити всі патрубки, а також переставити заслінки радіатора (якщо вони є) у зимове положення. Як максимум, можна знизити тепловтрати радіатора, поставивши перед ним хоча б картонку.

Масло
Зазвичай рекомендують перед зимою змінити масло, але якщо ви їздите на «всесезонці», то робити це варто не безпосередньо перед зимою, а заздалегідь. Відомо, що кожна заміна масла – це певний стрес для двигуна, тому краще якщо двигун з новим маслом «обкатається» при плюсових температурах. Також не варто забувати і про масло в трансмісії та інші експлуатаційні рідини – доцільно перед зимою перевірити їх стан і при необхідності замінити.

Рідина в омивачі скла
Якщо ви використовували воду, то не забудьте з настанням холодів поміняти її на морозостійку рідину.

По суті, весь цей комплекс підготовчих технічних заходів можна поєднати з черговим ТО у дилера або попросити провести описаний комплекс діагностики і ремонту на будь-якій пристойній СТО.

Що необхідно мати в автомобілі взимку

Тепер варто подумати про те, що необхідно мати в автомобілі взимку. Ми постаралися скласти список типового «зимового» приладдя, яке допоможе гідно зустріти будь-який каприз погоди.

Рідина для омивача скла
Взимку необхідно обов’язково мати запас такої рідини об’ємом, що як мінімум дорівнює об’єму бачка. При цьому температура замерзання у цієї рідини повинна бути не вище -40°С.

Дроти для «прикурювання»
Якщо у вас сучасний автомобіль, який ви підтримуєте в хорошому технічному стані і гідно підготували його до зими, то цілком імовірно, що ніякі дроти вам не знадобляться. Але, тим не менш, зайвими вони не будуть в будь-якому випадку – на прохання «прикурити» нормально відгукуються дуже багато водіїв, але далеко не у всіх є дроти. Поклавши їх у багажник, ви раз і назавжди вирішите цю проблему і можливо й самі виручите взимку менш вдалих колег.

Нормальний трос
Трос в багажнику є у багатьох, але лише у деяких цей трос може нормально виконувати свої функції. Якщо влітку по рівній асфальтованій дорозі такого троса цілком достатньо, щоб безпечно буксирувати автомобіль, то взимку при спробі «смикнути» із замету трос запросто може порватися. Купіть перед зимою хороший трос з міцними карабінами і покладіть в багажник, він напевно стане в нагоді. Варто також відзначити, що хороший трос не буває дешевим.

Шкребок і щітка для скла
Даними пристосуваннями вам доведеться користуватися кожен день, тому тут економити не варто – вибирайте широкий скребок з міцної пластмаси і зручну щітку, що дозволяє швидко змести сніг з автомобіля, який перетворився за ніч в замет.

Лопата
Лопата взимку – самий незамінний інструмент, який дозволить вам виїхати зі снігового полону. Не варто лише сподіватися на різноманітні пластмасові «совки» – їх пластик при мінусових температурах може виявитися ламким. Придбайте просту металеву лопату з коротким держаком.

Запас моторного масла
Навіть якщо ваш автомобіль повністю справний, взимку масло може «видавлювати» з різноманітних сальників і ущільнень, тому запас «на долив» не завадить.

Запасні лампочки в фари і набір запобіжників
Найчастіше в сучасних іномарках самостійно замінити згорілі лампочки дуже складно, але запасні мати все одно варто, особливо якщо вони нестандартні. Поміняти ж їх можна буде на будь-якій найближчій СТО. Набір запобіжників також незамінний – взимку в автомобілі набагато більше споживачів електрики, ніж влітку, тому запобіжники майже обов’язково знадобляться.

Шматок туристичного килимка
Складно придумати більш універсальну річ – килимок виручить вас і при «відкопуванні» автомобіля, коли на нього можна сміливо стати колінами і працювати лопатою, і при буксуванні в ожеледицю, коли його можна підкласти під колеса, і в якості теплоізоляції для двигуна і радіатора в самі морозні дні.

Повнорозмірна запаска з зимовою гумою
Економити, купуючи на зиму лише чотири колеса, залишаючи запаску з літньою гумою, категорично не можна. Поведінка автомобіля з літньою гумою на одному з коліс може виявитися абсолютно непередбачуваною. Поради в таких випадках їхати обережно і повільно хороші, але єдина правильна порада – не допускати взимку їзди на різних колесах.

«Незамерзайка»
Балончик з WD-40 виручить за зиму багато разів, допомагаючи і розморозити замки, і зрушити колісні гайки, тому річ це життєво необхідна будь-якому водієві.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля