Головна | АВТО → Як позбутися подряпин на автомобілі

Як позбутися подряпин на автомобілі

Як позбутися подряпин на автомобілі

Більшості власників автомобілів доводилося стикатися з проблемою утворення подряпин на поверхні свого транспортного засобу. Навіть якщо водій дуже дбайливо ставитися до свого автомобіля, не виключено, що поїздка за місто або необережність інших учасників руху чи пасажирів не стануть причиною утворення подряпин.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як самостійно можна позбутися подряпин на автомобілі, не звертаючись до сервісного центру. Справа навіть не в тому, що відновлення ідеальної поверхні автомобіля в сервісному центрі буде коштувати вам додаткових витрат, а в тому, що такі дії ви зможете виконати цілком самостійно, витративши на це не так вже й багато часу.

Все необхідне для того, щоб позбутися подряпин на поверхні автомобіля зараз можна придбати без особливих проблем, причому по досить доступній вартості. Але перед початком роботи необхідно визначити ступінь серйозності пошкодження лакофарбового покриття, глибину подряпин.

В залежності від глибини всі пошкодження лакофарбового покриття умовно можна поділити на такі:
– пошкодження лакового покриття;
– пошкодження лакового покриття і шарів фарби;
– пошкодження шарів ґрунтовки;
– пошкодження до металу.

Зрозуміти наскільки глибокі подряпини можна поглянувши неозброєним оком, але іноді варто скористатися лупою, щоб краще розглянути краї пошкодження. Проводьте огляд тільки в денний час. Використання світла ліхтарика або тьмяне штучне освітлення не дозволить вам визначити справжню глибину, а, значить, якісно позбутися подряпин без фарбування пошкодженої частини автомобіля.

Якщо ви плануєте самостійно позбутися подряпин на автомобілі, тоді слід запам’ятати декілька важливих правил.

• Перед початком роботи поверхню автомобіля необхідно ретельно вимити за допомогою автомобільного шампуню, змити чистою водою і протерти серветкою з мікрофіброю до повного висихання.

• Діяти необхідно дуже дбайливо і акуратно, щоб ще більше не погіршити проблему. Для цього обов’язково зніміть годинник і каблучки, якими в процесі роботи можна ненавмисно утворити нові подряпини.

• Позбуваючись подряпин на автомобілі, уникайте потрапляння прямих сонячних променів, краще за все, якщо ви будете виконувати всі роботи в тіні.

• Позбуваючись подряпин, намагайтеся не поспішати, робота повинна бути акуратною, щоб в результаті місце, де ви обробляли поверхню, не відрізнялося від основної частини автомобіля.

Як позбутися дрібних подряпин на автомобілі

Якщо подряпини неглибокі і пошкоджені тільки верхні шари лаку, які являють собою декілька захисних шарів абсолютно прозорого покриття, то позбутися подряпини на автомобілі вам допоможе поліроль і різні полірувальні пасти, спеціальні засоби від подряпин чи олівець від подряпин на автомобілі, наприклад, розрекламований Fix it Pro.

Як позбутися подряпини на автомобілі за допомогою поліролю
Перед тим, як усунути подряпини, ділянку навколо них потрібно ретельно вимити автомобільним шампунем або мильним розчином. Після чого видалити залишки миючого засобу і насухо протерти поверхню. На суху чисту ганчірку нанести поліроль і ретельно круговими рухами втирати її в поверхню. Після повного висихання, час якого вказується на упаковці, поверхню потрібно розтерти сухою бавовняною ганчіркою до появи блиску. При необхідності процедуру варто повторити. Поліроль можна придбати в будь-якому автомагазині або на автомобільному ринку. Перевагу варто віддавати відомим виробникам.

Як позбутися подряпини на автомобілі за допомогою олівця від подряпин
Олівець для видалення подряпин на автомобілі працює за таким же принципом, як і поліроль. Активна речовина заповнює простір подряпини, і після повного висихання вона стає непомітною. Відмінність у порівнянні з поліроллю полягає, насамперед, у вартості, і, мабуть, зручності використання.

Як позбутися глибоких подряпин на автомобілі

Видалення глибоких подряпин більш складний і багатоетапний процес. Якщо подряпини глибокі і супроводжуються пошкодженням шарів лаку і фарби, то усунути їх можна за допомогою реставраційного олівця чи фарби і зубочистки.

Першим етапом роботи з усунення глибоких подряпин так, щоб замазана подряпина була непомітною, є правильний підбір фарби. На кузові автомобіля, як правило, вказано код кольору фарби, запишіть його та повідомте продавця. Ще один варіант – зняти і взяти з собою один із пофарбованих елементів автомобіля, наприклад, лючок бензобаку, і візуально підбирати підходящу за кольором фарбу. При візуальному підборі варто пам’ятати, що сприйняття кольору може розрізнятися в залежності від освітлення.

Перш ніж зафарбувати подряпини, ділянку навколо них потрібно ретельно вимити автомобільним шампунем або мильним розчином. Після чого видалити залишки миючого засобу і насухо протерти поверхню. Знежирити подряпини і поверхню навколо них. Обклеїти місце навколо подряпин малярською стрічкою, щоб не допустити випадкового попадання фарби на лакофарбове покриття. Нанести фарбу реставраційним олівцем або акуратно в декілька підходів заповнити подряпини фарбою за допомогою зубочистки. Після нанесення залишити сохнути. Не варто забувати, що фарба повинна заповнити простір подряпини не повністю, потрібно залишити місце для нанесення поліролю. Після висихання фарби нанести поліроль і слідувати порадам написаним вище.

Позбутися подряпин без фарбування автомобіля в домашніх умовах цілком реально. Найчастішими є пошкодження та сколи на бампері, а також подряпини на дверях автомобіля. Найскладнішими в усуненні є подряпини від гілок дерев, в більшості випадків, оптимальним рішенням є повне перефарбування елементу.

Ефективного захисту автомобіля від подряпин не існує, розрекламовані плівки, звичайно, зменшують кількість подряпин, однак чи коштує це витрачених грошей кожен автовласник вирішує для себе сам.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля