Самостійне миття автомобіля
Від миття машини своїми руками в зимовий час краще зовсім відмовитися. Тому є дві простих причини.
У разі використання для миття автомобіля теплої або гарячої води, через перепад температур його лакофарбове покриття покриється мережею мікротріщин, відкриваючи корозії доступ до металу кузова.
Якщо ж при мінусовій температурі використовувати для миття машини холодну воду, тривалий контакт рук з крижаною ганчіркою чреватий переохолодженням організму з усіма витікаючими наслідками для здоров’я автолюбителя.
Відвідування автомийки
Щоб уникнути скупчення конденсату в салоні, машина, що заїхала в бокс автомийки, обов’язково повинна бути прогрітою. В іншому випадку через різницю температур всередині і зовні автомобіля, його салон рясно «пропотіє».
Дайте автомобілю 2-3 хвилини на адаптацію до теплого повітря боксу і лише після цього віддавайте його в турботливі руки персоналу.
Після закінчення миття машини прискіпливо огляньте її кузов і, помітивши краплі води на крайках дверей, люку бензобака або бампері, вимагайте додаткової просушки автомобіля.
Що робити після водних процедур
Вода, що потрапила в процесі миття машини на гумові ущільнювачі дверей, на морозному повітрі миттєво перетворюється на лід. У результаті двері автомобіля примерзають до кузова і зовсім відмовляються відкриватися.
Щоб цього не сталося, після «автомобільної лазні» отвори дверей, ущільнювачі, дверні петлі і личинки замків необхідно просушити стисненим повітрям, обробити водовитісняючим аерозолем або нанести на них тонкий шар силіконової змазки.
Після виїзду з боксу, якщо тривала поїздка не планується, заглушіть двигун, вимкніть пічку, підніміть двірники, відкрийте всі двері, капот і багажник. Наберіться терпіння і почекайте близько 10 хвилин.
За цей час невелика кількість води, що залишилася на поверхні кузова автомобіля та його потайних місцях, або випарується або замерзне. Після цього сміливо опускайте двірники, закривайте двері, запускайте двигун і відганяйте машину в гараж або на стоянку.
Якщо ж автомобілю належить проїхати чималу відстань, вищеописані маніпуляції з дверцятами можна не виконувати – мікрокраплі води в порожнинах кузова випаруються під впливом потоку повітря, що обдуває машину під час руху.
Взагалі ж, у зимовий час краще мити автомобіль перед поїздкою, а не після неї.
Кілька слів про гальма: почавши рух, пригальмуйте кілька разів на невеликій швидкості, щоб відновити працездатність гальмівного механізму. Аналогічні заходи, але на нерухомому автомобілі, виконайте і з ручним гальмом.
Ставляючи автомобіль на стоянку після відвідування автомийки, відмовтеся від використання ручного гальма, в крайньому випадку витягайте його рукоятку не на повний хід, а всього лише на 1-2 клацання – в цьому випадку ймовірність примерзання гальмівних колодок до барабана буде зведена до нуля.
Мийте автомобіль взимку хоча б 1-2 рази на місяць, обробляючи його кузов після миття воском і виконуючи його полірування.