Головна | АВТО → Як правильно налаштувати дзеркала заднього виду

Як правильно налаштувати дзеркала заднього виду

Як правильно налаштувати дзеркала заднього виду

Багато водіїв початківців, купивши свій перший автомобіль, усвідомлюють, як тільки багато їм ще доведеться дізнатися, перш ніж сісти і просто поїхати у своїх справах. Наприклад, як правильно налаштувати дзеркала заднього виду. Багато автолюбителів вважають, що це проста справа, яка не вимагає особливих знань, але це не зовсім так. Маючи хороший огляд не тільки дороги, але і самої машини, ви в силах уберегти себе і свій автомобіль від значної частини неприємностей, багато з яких можуть призвести до ДТП.

Для того, щоб адекватно оцінювати дорожню ситуацію, водій повинен мати максимально повну інформацію про своє розташування на дорозі, а так само про наявність і розташування сусідніх транспортних засобів. Для цього в автомобілі встановлені три дзеркала – одне в салоні автомобіля і два з боків.

Щоб користуватися цими дзеркалами найбільш ефективно, необхідно правильно їх налаштувати, тобто, встановити їх усі під потрібними кутами для максимального огляду простору навколо вашого автомобіля.

Налаштування бічних дзеркал заднього виду

Налаштування бічних дзеркал заднього виду необхідно проводити перебуваючи на місці водія, тобто за кермом. Трохи нахиліть голову вліво, до плеча, після цього необхідно зробити налаштування лівого бокового дзеркала таким чином, щоб у ньому було видно край заднього бампера (1/5 частина дзеркала). Аналогічним чином налаштовується праве бокове дзеркало. Лінія уявного горизонту обов’язково має проходити по середині дзеркала.

Таке налаштування бічних дзеркал вважається оптимальним, оскільки дозволяє звести до мінімуму ефект «мертвої зони», а ви зможете спостерігати за тим, що відбувається у вас за спиною. Також це налаштування дозволяє контролювати всі рухи бампера при маневруванні заднім ходом.

Якщо ви хочете одночасно налаштувати бічні дзеркала, вам необхідно виконати наступні операції. Трохи поверніть голову ліворуч і подивіться у вікно, перебуваючи в цій позиції, почніть повільно налаштовувати ліве дзеркало. Вам необхідно зловити той момент, коли ваш автомобіль зникне з виду. Після цього поверніть голову до центру вашої машини і налаштуйте праве дзеркало до аналогічної позиції.

Налаштування салонного дзеркала заднього виду

Салонне дзеркало заднього виду має бути встановлено в такому положенні, щоб водій зі свого місця міг бачити через це дзеркало все заднє скло, а відповідно, все, що знаходиться позаду автомобіля. Для цього лівий кут салонного дзеркала повинен співпадати з лівим кутом заднього скла, а верхній кант дзеркала – з верхньою межею заднього скла. Іноді радять орієнтуватися на власне вухо – ви повинні бачити в лівому нижньому куті дзеркала краєчок власного вуха.

Збільшити видимість заднього огляду можна за допомогою спеціального параболічного дзеркала. Воно встановлюється в салон, поверх звичайного дзеркала. Однак, до такого дзеркала необхідно звикнути, оскільки воно здатне в деякій мірі спотворювати зображення.

Перевірка правильності налаштування

Налаштування дзеркал заднього виду обов’язково варто перевірити. Для цього попросіть когось повільно обійти навколо машини на відстані приблизно двох метрів. У цей час ви повинні стежити за його переміщенням в дзеркала. У тому випадку, якщо все налаштовано правильно, відображення людини, яка йде, спочатку зникне в бічному дзеркалі, і тут же постане в салонному дзеркалі.

Аналогічним чином перевіряється наявність «мертвих зон». Ці зони досить легко виявити саме в таких місцях, коли ви не бачите людину, що ходить навколо машини. Але не варто думати, що сидячи в одному якомусь положенні, ви завжди повинні все добре бачити. Для того, щоб трохи змінювати кути огляду, можна злегка нахилятися до керма, тим самим ви зможете зловити такий вид, який буде необхідний.

Зверніть також увагу на те, що всі налаштування необхідно проводити в нерухомому автомобілі.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля