Головна | АВТО → Як правильно прогрівати двигун. Чи потрібен прогрів двигуна перед початком руху

Як правильно прогрівати двигун. Чи потрібен прогрів двигуна перед початком руху

Як правильно прогрівати двигун. Чи потрібен прогрів двигуна перед початком руху

Чи потрібно прогрівати двигун перед початком руху? Що відбудеться, якщо їхати з непрогрітим двигуном? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете цій статті.

Суперечки про те, гріти чи не гріти двигун перед тим, як рушити в дорогу, виникли одночасно з появою на ринку автомобілів, виробники яких прямо вказують на те, що можна сісти в холодну машину, запустити двигун і відразу ж їхати.

З іншого боку, кілька поколінь автолюбителів, які виросли на продукції вітчизняного автопрому, так само впевнено стверджують про те, що двигун потрібно прогрівати завжди.

Ресурс двигуна

Особливо важко доводиться всім деталям і механізмам двигуна в перші хвилини після запуску холодного двигуна. В силу того, що деталі мотора виготовлені з різних матеріалів, що мають неоднаковий коефіцієнт теплового розширення, в одних вузлах двигуна відбувається биття через занадто великі зазори між деталями, в інших механізмах, навпаки, відбувається підвищений знос деталей, що труться через малі зазори і відсутність мастила.

Тепер уявіть, як буде «відчувати» себе двигун, якщо в цей момент включити передачу і почати рух, розганяючи автомобіль. Навантаження, що передається двигуну під час руху через трансмісію, призведе до того, що двигун стане працювати на знос. І питання капітального ремонту з дуже далекої перспективи досить швидко перетвориться на сувору реальність

Економія палива

З точки зору арифметики, чим менше двигун прогрівається на холостому ходу, тим менше спалюється палива без виконання корисної роботи. Начебто правильно, але в реальному житті виходить з точністю до навпаки.

Справа в тому, що при запуску холодного двигуна для того, щоб приготована з холодного повітря і палива горюча суміш запалала, вона повинна бути перезбагаченою. У інжекторних двигунах цим займається автоматика, в карбюраторних – водій, витягуючи на себе «підсос».

В результаті, рухаючись на автомобілі з непрогрітим двигуном, що споживає перезбагачену суміш і працює на підвищених оборотах, водій витратить таку ж або навіть більшу кількість палива, ніж якби він прогрів мотор до штатної температури, а потім почав рух на автомобілі, двигун якого споживає нормальну або злегка збіднену горючу суміш.

Екологія

Заяви екологів про те, що прогрівання на холостому ходу двигуна засмічує атмосферу токсичними викидами, а тому відмова від прогрівання зберігає екологію, м’яко кажучи, не коректні.

Так, запустивши двигун і відразу рушивши в дорогу, ви позбавите від засмічення повітря в окремо взятому дворику або на окремо взятій стоянці. Але, виїхавши на дорогу і активно підгазовуючи, ви труїте токсичними вуглеводнями простір по всьому шляху руху до тих пір, поки двигун не прогріється і не стане працювати в штатному режимі.

Як прогрівати двигун

Запустивши мотор вашого залізного коня, не поспішайте включати передачу і рушати. Вийдіть з машини, в зимовий час зметіть з кузова і скла сніг, в літній – протріть начисто лобове скло, поцікавтеся швидким поглядом, чи не спущені у вас колеса і т.д. І лише через кілька хвилин, коли стрілка датчика температури охолоджуючої рідини впевнено стане посередині шкали, холості оберти інжекторного двигуна впадуть до штатних, а карбюраторний двигун буде стійко працювати на холостих обертах з відкритою повітряною заслінкою карбюратора (втопленим підсосом), можна сміливо і впевнено починати рух.

Якщо ви занадто нетерплячі або часу на прогрів майже немає, дочекайтеся відхилення стрілки датчика температури від нульового положення хоча б на кілька міліметрів, що буде відповідати температурі двигуна близько 50°С, і лише потім рушайте в дорогу.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля