Головна | АВТО → Як утеплити двигун автомобіля взимку

Як утеплити двигун автомобіля взимку

Як утеплити двигун автомобіля взимку

Про проблеми з холодним запуском у люті морози і необхідність періодичного прогрівання двигуна можна забути, вчасно подбавши про його утеплення.

Навіщо потрібне утеплення двигуна

Кожен запуск двигуна в зимовий час, коли температура повітря значно нижча нуля, з наступним його прогріванням, зношує двигун приблизно так, як його «старить» 100 кілометрова поїздка за більш сприятливих погодних умов.

Моторне масло, що загусло від холоду, гірше проникає до віддалених ділянок системи змащування двигуна, внаслідок чого на початку роботи холодного двигуна поршні труться об поверхні гільз циліндрів практично без змащення, тобто – всуху. Через погіршення випаровування бензину при низьких температурах якість горючої суміші, що готується різко падає, а промерзлий акумулятор віддає лише частину свого заряду.

До того ж, часу, а відтак – і бензину, на прогрівання двигуна потрібно більше, ніж при плюсових значеннях температури навколишнього повітря.

Саме тому при підготовці автомобіля до зими потрібно подбати про утеплення його двигуна.

Правильно виконане утеплення двигуна – не панацея від усіх зимових бід, а необхідний захід, що прискорює прогрівання і уповільнює охолодження двигуна за рахунок поліпшення його теплоізоляції від навколишнього холодного повітря.

Утеплення капоту

Замість штатного утеплювача капоту або поверх нього необхідно закріпити на внутрішній поверхні капоту за допомогою кліпс шматок фольгованого пенополіпропілену, заздалегідь надавши йому необхідну форму, використовуючи як шаблон штатний утеплювач.

Окрім утеплення двигуна, утеплювач капоту виконує ще одну корисну функцію – він захищає лакофарбове покриття капоту від руйнування, а сам капот – від корозії. На ізольованому від теплового впливу двигуна капоті вже не танутиме сніг, перетворюючись на краплі води, які потім у міру охолодження будуть утворювати на його поверхні кригу.

Крім утеплення капоту, бажано ще виконати герметизацію стиків між ним та іншими частинами кузова.

Утеплення радіатору

Досить простим способом утеплити радіатор є установка між ним і передньою декоративною решіткою матеріалу з теплоізоляційними властивостями. Самий елементарний варіант такого утеплення – вставка в цей простір одного або декількох шматків картону.

Більш просунутим способом захистити радіатор буде установка на декоративну кришку радіатора спеціального утеплювача, як заводського виконання, так і саморобного. Найчастіше вони складаються з чохла, зшитого з шкірозамінника, всередині якого знаходиться теплоізоляційний матеріал.

Обов’язковою умовою для таких чохлів є наявність в них клапана – своєрідної шторки, яку можна підняти, відкривши доступ повітря до радіатора в разі потепління.

Автоковдра

На даний момент в магазинах автомобільних запчастин є широкий вибір автомобільних ковдр для двигуна. Радимо зупинитися на виробах з наповнювачем з каолінової вати. Цей надійний, довговічний і практичний матеріал, який добре зберігає тепло.

Крім низької теплопровідності, такі вироби вогнестійкі і витримують температуру до 1200°С. До того ж вони несприйнятливі до впливу агресивних рідин, тому без наслідків перенесуть потрапляння на них електроліту, паливно-мастильних матеріалів і експлуатаційних рідин.

Утеплення нижньої частини моторного відсіку

Знявши захист і фартух двигуна, необхідно очистити їх і знежирити за допомогою бензину або розчинника. Далі необхідно вирізати з ізолюючого матеріалу на основі будівельного ізолону або каолінової вати заготовку для майбутнього утеплювача за формою відповідною до захисту двигуна і його фартуху.

Посадивши теплоізоляцію на захист і фартух за допомогою мастики або клею, виконуємо встановлення захисних елементів назад.

Виконуючи роботи з утеплення нижньої частини моторного відсіку, не полінуйтеся утеплити ще й піддон масляного картера, обклеївши його теплоізоляційним матеріалом.

Щоб утеплення двигуна було повним, бажано обклеїти теплоізоляцією бічні поверхні моторного відсіку і перегородку між ним і салоном автомобіля. Оскільки цей процес досить трудомісткий і передбачає зняття пристроїв і приладів, закріплених на крилах і перегородці, а потім очищення і знежирення цих поверхонь, радимо вдаватися до нього лише в рідкісних випадках, коли кліматична обстановка у вашій місцевості взимку є особливо суворою.

Доопрацювання крильчатки вентилятора

Логічним завершенням робіт з утеплення двигуна буде доопрацювання крильчатки вентилятора. Симетрично і рівномірно обрізавши лопаті крильчатки, ви тим самим зменшите силу повітряного потоку, що обдуває радіатор.

Зрозуміло, що з настанням теплих днів таку крильчатку вентилятора необхідно буде замінити повнорозмірною, а зняту відкласти в гаражі до наступного зимового сезону.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля