Головна | АВТО → Як вести себе у випадку дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)

Як вести себе у випадку дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)

Як вести себе у випадку дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)

Пропорційно зростанню кількості автомобілів на дорогах збільшується і кількість автомобільних аварій. Чи знаєте ви, як правильно вести себе у випадку ДТП?

У випадку аварії, в стані сильного душевного хвилювання, що нерідко переходить у страх, паніку або відчай, дуже важливо зібратися з силами і думками для того, щоб максимально точно і правильно виконати всі необхідні дії.

Зупинка і ввімкнення аварійної сигналізації

Ставши учасником дорожньо-транспортної пригоди, перше, що необхідно зробити – зупинитися, заглушити двигун і увімкнути аварійну сигналізацію.

Ні в якому разі не слід переміщати будь-куди транспортний засіб і предмети, що мають відношення до аварії, оскільки такі дії ускладнять згодом відновлення деталей і обставин дорожньо-транспортної пригоди.

Надання допомоги постраждалим у ДТП

У першу чергу необхідно оцінити обстановку і у випадку, якщо є поранені та травмовані, викликати по телефону бригаду швидкої медичної допомоги. Одночасно з цим потрібно викликати на місце події співробітників дорожньої автомобільної інспекції.

Якщо у постраждалих в аварії є травми, що загрожують їх життю, потрібно, відклавши на певний час дзвінки медикам і автоінспекторам, у першу чергу зайнятися наданням першої медичної допомоги, намагаючись врятувати людське життя всіма доступними засобами: зробити штучне дихання, зупинити сильну кровотечу, зафіксувати за допомогою підручних засобів пошкоджені кінцівки або хребет. Справжньою знахідкою в такому випадку буде правильно укомплектована автомобільна медична аптечка.

Встановлення знаку аварійної зупинки і виклик страхового комісара

Після того, як перша допомога постраждалим в ДТП надана, необхідно подбати про безпеку інших учасників автомобільного руху – встановити позаду транспортного засобу, на відстані, регламентованій правилами дорожнього руху, знак аварійної зупинки.

По можливості якомога швидше слід зв’язатися з представником своєї страхової компанії і повідомити про подію. І не здумайте займатися ремонтом свого пошкодженого автомобіля до прибуття страхового комісара на місце аварії.

Свідки і очевидці

Незважаючи на нервозність ситуації, необхідно подбати про свідків аварії, оскільки надалі, якщо справа дійде до суду, очевидці події зможуть підтвердити вашу невинність.

Зовсім необов’язково для цього вимагати у свідків документи, що засвідчують їх особу, достатньо записати їх прізвища, імена, по батькові, номери контактних телефонів та заручитися їх підтримкою, взявши з них обіцянку при першій необхідності з’явитися в правоохоронні органи або до суду.

Поцікавтеся у водіїв, що зупинилися, чи не зафіксували вони на свої відеореєстратори дорожньо-транспортну пригоду, що трапилася. Зафіксовані на відео обставини аварії будуть слугувати ще одним доказом вашої невинності.

Алкоголь та медичні препарати

До приїзду на місце аварії співробітників дорожньої інспекції та проведення медичного огляду утримайтеся від прийому алкоголю, наркотичних засобів та медичних препаратів, що не входять в офіційний склад аптечки.

Винятком є призначення прийому сильнодіючих препаратів медичними працівниками швидкої допомоги, що прибули на місце аварії.

Документальне оформлення ДТП

Після прибуття до місця події співробітників автомобільної інспекції уважно стежте за виконуваними ними діями щодо складання схеми та протоколу дорожньо-транспортної пригоди, будьте активним учасником при виконанні всіх замірів, в той же час не заважаючи співробітникам правоохоронних органів виконувати свою роботу.

У разі пред’явлення ними вимоги до вас про проходження медичного огляду на предмет наявності в крові алкоголю, ні в якому разі не відмовляйтеся від медичної експертизи. Вимагайте, щоб цю процедуру пройшли всі учасники ДТП.

По завершенні документального оформлення аварії вкрай уважно вивчіть всі документи, складені автоінспекторами. Порожні місця в графах вимагайте позначити прочерком. Якщо на схемі ДТП упущені важливі деталі, наполягайте на їх внесенні.

Не слід на місці події визнавати свою провину, давати зобов’язання майнового і немайнового характеру, підписувати документи сумнівного змісту або ті, з якими ви не згодні.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля