Головна | АВТО → Як відкрити замерзлий замок автомобіля

Як відкрити замерзлий замок автомобіля

Як відкрити замерзлий замок автомобіля

У холодну пору року морози періодично змінюються відлигами. І після чергової відлиги, вставивши ключ в автомобільний замок, ви виявляєте, що він або не входить повністю в замкову щілину, або ж категорично відмовляється провертати замерзлий механізм замка. Схожа ситуація може виникнути і після миття автомобіля в мороз.

Відкрити замерзлий замок можна, але все-таки краще виконати ряд заходів для того, щоб не стати заручником замерзлого замка.

Шукаємо незамерзлий замок

Буває, що вода потрапила не в усі дверні замки автомобіля, тому є сенс перевірити інші замки. Цілком імовірно, що льоду в них немає і потрапити в салон автомобіля в умовах катастрофічної нестачі часу ви зможете через інші двері або ж через двері багажника (для автомобілів з типом кузова універсал).

Рідина для розморожування

В холодну пору року бажано тримати під рукою спеціальну рідину для розморожування замків. Надягаємо на носик розпилювача тонку трубочку, вставляємо її в замкову щілину, випускаємо кілька порцій спрею і чекаємо. Через кілька хвилин спеціальна рідина розтопить лід і замок буде розблокований. Можна таким же чином використовувати і балончик з WD-40, але рідина для розморожування буде надійнішою.

Спирт, антифриз і гальмівна рідина

У звичайний медичний шприц набираємо спирт, горілку, одеколон, загалом що-небудь спиртовмісне. Якщо спирту шкода, наберіть у шприц антифриз або тосол. Немає антифризу – набираємо гальмівної рідини. Далі вставляємо шприц у замкову щілину і випускаємо вміст всередину. У цьому випадку парою хвилин не обійдемося, доведеться почекати розморожування замкового механізму трохи довше.

Електричний пилосос або фен

Зрозуміло, що далеко не в кожному гаражі знайдеться фен для сушіння волосся або пилосос, а на відкритій стоянці чи в під’їзді будинку знайти джерело живлення для цих побутових приладів ще проблематичніше. Але якщо така можливість є, гріх нею не скористатися. Направляємо потік гарячого повітря від фена або пилососа на дверний замок і з задоволенням спостерігаємо, як він розмерзається прямо на очах.

Гаряча вода

Звісно, гаряча вода швидко розтопить лід, але зовсім не обов’язково лити її прямо на дверний замок. Вчинимо більш розважливо. У будь-яку ємність (гумовий міхур, презерватив, кілька вкладених один в одного поліетиленових пакетів, пластикову пляшку) набираємо водички погарячіше. Приклавши ємність з джерелом тепла до замкової щілини, чекаємо результатів розморожування, а вони будуть, повірте.

Нагрітий ключ

Нагріваємо ключ над полум’ям сірника або запальнички. Вставляємо ключ в замкову щілину і чекаємо поки невеликий ключик віддасть усе своє тепло механізму замка, що значно перевершує його за своєю масою. Повторити процедуру, поки не розігріється замок, доведеться не один раз.

Автомобільний підкурювач і гази з вихлопної труби

У водія автомобіля, що стоїть поруч, просимо розігрітий підкурювач і у випадку, якщо водій сусідньої машини не послав нас в пішу прогулянку, притуляємо підкурювач до замкового механізму і відігріваємо його. Малоймовірний варіант, але за наявності шланга відповідного діаметру одягаємо його на вихлопну трубу сусіднього автомобіля і відігріваємо замок гарячими вихлопними газами.

Якщо замок відкрився, а двері вперто не піддаються, значить вони примерзли до ущільнювача або навіть до самого кузову. Для того, щоб відкрити примерзлі двері автомобіля, не пошкодивши при цьому ні кузов, ні ущільнювач, варто скористатися наступними порадами.

Використовуємо не примерзлі двері

Пробуємо відкрити інші двері автомобіля. Якщо спроба вдалася, проникаємо через них в салон і, якщо дозволяє час, намагаємося відкрити водійські дверцята. Можна спробувати повністю відкрити не примерзлі двері і різко їх захлопнути – надлишковий тиск, що утвориться в салоні в деяких випадках може допомогти відокремити примерзлі двері від кузова. Якщо кузов машини відноситься до типу «універсал» і двері багажника відчинилися без проблем, виконуємо такі ж хлопки багажними дверцятами, в надії, що незначне збільшення тиску в салоні допоможе відкрити водійські двері.

Рідина для розморожування, гальмівна рідина, спирт і антифриз

Набравши в медичний шприц будь-яку з перерахованих рідин, наносимо її по всьому периметру дверного отвору. Вичікуємо кілька хвилин і різким, але акуратним ривком, пробуємо відкрити примерзлі двері. Якщо спроба не принесла результату, беремо тонку дерев’яну дощечку (найкраще кухонну дерев’яну лопатку) і вставляємо її в щілину між дверима і кузовом. Використовуючи її як важіль, намагаємося відкрити двері. Важливо не забути при цьому підкласти під «дерев’яну фомку» шматок тканини, щоб не подряпати фарбу кузова.

Електричний фен та пилосос

Як і у випадку з розморожуванням дверного замка, не втрачаємо можливості використання фену або пилососа для створення струменя гарячого повітря. Направляємо обігрівальний потік на щілину між дверима і кузовом автомобіля і обробляємо примерзлі двері по всьому периметру.

Видаляємо вологу з дверного отвору

Після розмерзання і відкриття дверей запускаємо двигун, прогріваємо його і включаємо пічку на повну потужність. Нагрівши повітря в салоні і, обробивши всі двері рідиною для розморожування, відкриваємо всі двері. Витираємо насухо всі стики дверей і деталі кузова, що стикаються з дверима.

Обливання гарячою водою дверних отворів навряд чи дасть очікуваний ефект і замість розморожування, в щілинах між дверима і кузовом автомобіля намерзне ще більша кількість льоду.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля