Головна | АВТО → Як відремонтувати безкамерну шину. Як заклеїти прокол у безкамерній шині

Як відремонтувати безкамерну шину. Як заклеїти прокол у безкамерній шині

Як відремонтувати безкамерну шину. Як заклеїти прокол у безкамерній шині

Коли в дорозі із-за проколу спустила безкамерна шина, а «запаска» за прикрим збігом обставин відсутня, її ремонт можна виконати самостійно.

Плюси і мінуси безкамерних шин

Основна відмінність безкамерних шин від шин з камерами випливає з їхньої назви. Чим же кращі безкамерні шини? Головна їх перевага полягає в тому, що для ремонту шини з камерою потрібно виконувати її демонтаж, ремонт же безкамерної шини в більшості випадків можна виконати без зняття її з диску, більше того, в багатьох випадках заклеїти прокол в шині можна навіть не знімаючи колесо з автомобіля.

Ще одна перевага безкамерних шин полягає в тому, що з пошкодженого колеса повітря виходить не в одну мить, як в шинах з камерами, а протягом досить тривалого часу, що дозволяє, підкачавши колесо насосом, без проблем доїхати до найближчого пункту шиномонтажу. А якщо винуватець проколу (цвях або саморіз) залишився в протекторі, автолюбитель може і не здогадуватися про пошкодження шини, зі здивуванням періодично підкачуючи повітря в шину.

Є у безкамерних шин і слабкі місця. Вони бояться сильних ударів, здатних призвести до розгерметизації шини. Для монтажу безкамерних шин необхідний спеціальний інструмент та професійні навички шиномонтажу. Ще один мінус – накачати шину, що «злетіла» з диску звичайним насосом неможливо, для цієї операції потрібний повітряний компресор з функцією пневмоудару.

Пошук місця проколу

Часто при пошуку місця проколу особливих труднощів не виникає, оскільки при візуальному огляді цвях, що стирчить з протектора, відразу впадає в очі.

Якщо ж сторонній предмет в шині відсутній, на допомогу прийде мильний розчин, приготований з будь-якого миючого засобу, шампуню або мила. Якщо миючі засоби відсутні, можна скористатися звичайною водою.

Нанісши мильний розчин на протектор за допомогою розпилювача або просто розбризкавши його на поверхні колеса, лишилося уважно оглянути оброблену шину. На місце проколу безпомилково вкажуть бульбашки повітря, що активно (або не дуже) утворюються в одному місці поверхні протектора.

Ремонт шини з використанням герметика

Якщо в колесі стирчить предмет, що викликав прокол шини, не потрібно поспішати його витягати. Балончик зі спеціальним герметиком для ремонту безкамерних шин необхідно приєднати до вентиля шини і закачати його вміст всередину. Після цього предмет з шини можна витягнути. Слідом за повітрям, що буде виходити з шини, до отвору потрапить і герметик, надійно закупоривши прокол.

Варто мати на увазі, що герметик починає діяти при тиску в шині від 1 атмосфери, тому у випадку, коли тиск нижчий, колесо необхідно підкачати.

Ресурс відремонтованої таким чином шини становить близько 100 км, що дозволить без особливих проблем дістатися до найближчого сервісного пункту. Оскільки після ремонту герметиком балансування колеса буде порушено, не варто сильно тиснути на газ, прагнучи швидше дістатися до заповітного пункту шиномонтажу. Кращим швидкісним режимом буде помірний, а ще краще – рухатися зі швидкістю близько 50-60 км/год.

Використання ущільнюючого джгута

Все необхідне для ремонту шини за допомогою джгута є в ремонтних наборах, наявних у продажу в будь-якому магазині автомобільних запчастин. До складу набору входять два спеціальні шила, клей і кілька джгутів.

Щоб уникнути псування корду шини необхідно зняти напругу в її конструкції, зменшивши тиск в шині приблизно до половини атмосфери. В отвір проколу вставляється спіральне шило і, провертаючи його за годинниковою стрілкою, виконується повний прохід шини на всю її товщину. Крім видалення сміття, ця операція виконує ще одну функцію: з кожним поворотом спірального шила воно акуратно розділяє нитки металевого корду, розширюючи канал і готуючи місце для наступних маніпуляцій. До установки джгута в шину витягувати спіральне шило з отвору не потрібно!

Захопивши джгут установочним шилом приблизно посередині, потрібно просунути шило на 2/3 його довжини в приготовлений отвір. Разом з ним в місце проколу буде заведений і джгут. Після витягування різким рухом установочного шила з шини, джгут прослизне крізь проріз у вушку шила і залишиться всередині шини. Залишилося обрізати гострим ножем два кінці джгута, що залишаться стирчати, врівень з шиною і запускати відремонтовану шину в експлуатацію.

У зв’язку з різноманіттям матеріалів, з яких виготовляють ремонтні джгути, технологія ремонту може дещо відрізнятися від описаної вище. Так, одні джгути необхідно змащувати клеєм, інші ж у змащуванні активатором не мають потреби. У кожному разі, обов’язково ознайомтеся з інструкцією на пакуванні ремонтного набору.

Різними бувають не тільки джгути, а й інструменти: шило для підготовки отвору може бути не спіральним, а виконаним у вигляді мініатюрного круглого напилка з загостреним кінцем, в установочному шилі отвір може бути не в нижній частині вушка, а збоку.

Знайте, що при використанні для ремонту шини джгутів з якісних матеріалів, не просто просочених клейовим складом, а таких, що мають зовнішній шар з властивостями холодної вулканізації, і при дотриманні технології виконання ремонту, відремонтована після проколу шина прослужить вам весь подальший термін служби.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля