Головна | АВТО → Як впоратися з занесенням автомобіля. Як вивести автомобіль із заносу

Як впоратися з занесенням автомобіля. Як вивести автомобіль із заносу

Як впоратися з занесенням автомобіля. Як вивести автомобіль із заносу

Необдумані і хаотичні дії під час занесення автомобіля загрожують переходом з бічного ковзання машини в обертання з повною втратою контролю над нею.

Занесення і його причини

Основною причиною заносу є втрата зчеплення коліс з дорожнім покриттям, хоча автомобіль може занести і у випадку, коли коефіцієнт зчеплення присутній, але становить мізерну величину. Колеса машини починають ковзати, поперечна сила, що діє на автомобіль, буде намагатися повернути його в сторону, в результаті чого відбудеться зміщення задньої частини автомобіля вправо або вліво.

У разі відсутності дій щодо стабілізації положення машини або виконання їх з грубими помилками, бічне ковзання автомобіля перейде в його обертання, після чого машину, що втратила керування, найчастіше зносить з проїжджої частини на узбіччя або на зустрічну смугу руху.

Найчастіше до занесення призводить екстрене гальмування, що супроводжується повним блокуванням коліс. Однак у випадку слизької або неоднорідної поверхні проїзної частини, коли дорога покрита льодом, снігом, водою або на чистому асфальті присутні плями снігу чи льоду, для втрати керування автомобілем достатньо різкого повороту рульового колеса або надто активного натискання на педаль акселератора. Сприяють виникненню занесення установка на одну вісь шин з різним малюнком протектора або їх нерівномірне зношування.

Виведення із занесення передньопривідного автомобіля

Головне правило виведення машини із занесення – забудьте про педалі гальма і зчеплення, оскільки при вимиканні зчеплення або натисканні на гальмо відбудеться зміна швидкості обертання коліс, що лише посилить і без того непросту ситуацію.

У разі появи занесення автомобіля з переднім приводом потрібно не зволікаючи, але в той же час плавно, повернути рульове колесо в бік заносу так, щоб напрямок передніх коліс співпав з напрямком руху машини. Якщо зад машини занесло вліво, кермо потрібно теж повертати вліво, в разі занесення вправо кермо повертається вправо.

Наступний етап стабілізації автомобіля – плавне натискання на педаль акселератора. Збільшення подачі палива додасть обертів двигуну і збільшить тягнуче зусилля на ведучі передні колеса. Не лякайтеся, якщо при цьому вони почнуть пробуксовувати – саме завдяки тязі передньої осі, що збільшилася, автомобіль «викарабкається» із занесення.

Після того, як напрям поздовжньої осі співпаде з напрямком руху, педаль акселератора слід плавно відпустити, припинивши пробуксовування коліс, що небезпечне новим занесенням, але вже в інший бік.

Якщо ж після спроби вирівняти становище машини, її занесло в інший бік, необхідно повторити вищевикладені дії, уникаючи різких поворотів керма, щоб уникнути «розгойдування маятника».

Виведення із занесення машини з заднім приводом

Якщо в занос потрапив задньопривідний автомобіль, порядок дій зі стабілізації його положення буде трохи іншим. Так само, як і у випадку з передньопривідною машиною, категорично забороняється користуватися педалями гальма і зчеплення, точно так само, як і у випадку переднього приводу, кермо необхідно м’яко повернути в бік заносу.

А з педаллю акселератора все відбувається з точністю до навпаки – її потрібно відпустити. В іншому випадку автомобіль може розкрутити навколо своєї осі. Обороти двигуна впадуть, швидкість обертання коліс зменшиться і зчеплення шин з дорогою частково відновиться.

В момент, коли відхилення задньої частини автомобіля від осі руху припиниться і машина немов «замре» в положенні максимального відхилення, необхідно плавно збільшити подачу палива з одночасним м’яким поворотом керма в протилежну сторону.

Після закінчення описаних дій зад автомобіля, швидше за все, занесе в інший бік, але вже на менший кут, тому повторивши дії з припинення занесення, після 2-3 невеликих качків вліво-вправо положення автомобіля вирівняється.

Дії по виведенню автомобіля із занесення бажано довести до автоматизму, знайшовши підходящий для тренувань обмерзлий або покритий снігом майданчик, без автомобільного руху.

Тримайте себе в руках, не панікуйте і тоді з будь-якого занесення ви вийдете якщо не переможцем, то вже у всякому разі – з мінімальними втратами.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля