Головна | АВТО → Як вибрати автомобільний відеореєстратор

Як вибрати автомобільний відеореєстратор

Як вибрати автомобільний відеореєстратор

На сьогоднішній день системи відеоконтролю, так звані відеореєстратори, набувають все більшої популярності. Основне завдання подібних пристроїв – відеозапис того, що відбувається як навколо автомобіля, так і в його салоні. Придбати відеореєстратор сучасного водія змушує ситуація на дорогах, їх сильна завантаженість і перенасиченість. Автомобільний відеореєстратор може допомогти як при ДТП, так і при виникненні конфлікту з представниками ДАІ.

Види автомобільних відео реєстраторів

Всі автомобільні відеореєстратори умовно можна поділити на:
– бюджетні побутові відеореєстратори;
– багатофункціональні відеореєстратори (чорні ящики);
– універсальні відеореєстратори (камкордери);
– професійні відеореєстратори.
Бюджетні відеореєстратори мають максимально доступну ціну і поєднують в єдиному корпусі:
– вбудовану відеокамеру;
– вбудований мікрофон;
– роз’єм для SD карти пам’яті;
– кріплення для корпусу реєстратора на лобове скло автомобіля.
Встановлення такого приладу займає лічені секунди і не вимагає спеціального інструменту. Фактично ви дістаєте з упаковки моноблок «все в одному», встановлюєте в роз’єм відеореєстратора SD карту, кріпите на лобове скло кріплення, а сам реєстратор можете мобільно встановлювати на це кріплення. На перший час його досить «заживити» від прикурювача, а надалі можна зробити індивідуальне підведення до 12В.
Найбільшої популярності набули бюджетні відеореєстратори з вбудованим дисплеєм, так як при мінімальній вартості реєстратор забезпечує базовий функціонал і можливість розглядати спірні дорожні ситуації «на місці» з використанням вбудованого дисплея.
Багатофункціональні відеореєстратори (чорні ящики) мають більш високу ціну і поєднують в єдиному корпусі:
– 1-2 вбудовані відеокамери (в деяких моделях є можливість підключення додаткової зовнішньої камери);
– мікрофон;
– роз’єм для SD карти пам’яті;
– SD карту пам’яті;
– датчик прискорення (G-sensor);
– GPS-приймач;
– кріплення для корпусу реєстратора на лобове скло автомобіля.
Встановлення такого приладу також не викликає особливих труднощів і не вимагає спеціального інструменту.
За деякою аналогією з авіаційними «чорними ящиками», такі моделі проводять не тільки одноканальний аудіо- і відеозапис, але й запис з другої відеокамери, а також постійно фіксують додаткові дані про рух автомобіля: точний маршрут переміщення транспортного засобу, його швидкість, характер і силу ударів, прискорень і гальмувань.
Найбільшу популярність серед відеореєстраторів даного класу набули двокамерні моделі з GPS-логером, що використовуються як в особистих цілях, так і на комерційному транспорті, оскільки вони дозволяють проводити запис всередині салону і фіксувати точний маршрут переміщення.
Універсальні відеореєстратори (камкордери) являють собою прилади подвійного призначення. За задумом розробників такі моделі можуть слугувати як у якості автомобільного реєстратора, так і у якості портативної відеокамери, що підтверджується комплектом необхідних для обох функцій аксесуарів. Однак спроба поєднати всі функціональні можливості в одному приладі призводить до того, що в кожному конкретному застосуванні якість роботи відеореєстратора далека від ідеалу.
Наприклад, в режимі роботи автомобільного відеореєстратора, в силу конструктивних особливостей, такі моделі набагато сильніше схильні до впливу вібрацій кузова автомобіля на якість зображення. Використовувати таку модель у якості портативної відеокамери вельми проблематично через відсутність оптичного збільшення і занадто широкого кута огляду. Адже оптимальний кут огляду відеореєстратора становить 120-140°, тоді як для портативної відеокамери це 45-70°.
Професійними можна вважати відеореєстратори, які призначені для прихованого стаціонарного встановлення на транспортний засіб, з підключенням 3-4 зовнішніх відеокамер і 2-4 зовнішніх мікрофонів, можливістю запису як на карту пам’яті так і на HDD.
До такого відеореєстратора можна підключити зовнішній GPS-приймач і GPRS-модем для передачі даних на віддалений ПК.

Кріплення відеореєстратора

Як це не дивно, але кріплення, мабуть, один з найважливіших моментів, на які варто звернути увагу.
Кріплення – це та частина реєстратора, яка постійно знаходиться на лобовому склі автомобіля. Воно може мати виконання типу «наклейка» або «присоска».
Кріплення типу «наклейка» зроблене з двостороннього клейкого матеріалу. При цьому жорсткість і надійність з’єднання дуже високі, проте зняти «наклейку» з кріпленням і поставити на іншу частину скла чи на інший автомобіль проблематично – дуже висока ступінь фіксації.
Кріплення типу «присоска» може бути з легкістю переустановлене на інше місце, однак за цю мобільність доводиться платити меншою надійністю фіксації.
Кріплення повинно просто і швидко з’єднуватися і від’єднуватися від корпуса відеореєстратора, так як цю операцію доводиться проводити досить часто, якщо тільки автомобіль не перебуває під цілодобовою охороною.
Кріплення повинно бути коротким. Коротке кріплення забезпечує більш жорстке з’єднання корпусу реєстратора з лобовим склом автомобіля.
Кріплення повинне бути жорстко з’єднане з відеореєстратором. Закріпіть реєстратор на кріпленні і спробуйте взяти в одну руку кріплення, а в іншу сам відеореєстратор і похитайте його в різні боки. Якщо ви помітите, що конструкція не володіє жорсткістю з’єднання, краще відмовитися від такої моделі.
М’яке з’єднання (пружинисте) чи з’єднання з «люфтом» гарантують суттєві спотворення, які виникають через вібрації. Зображення тремтить і згортається по вертикалі. При цьому роздільна здатність на «стоп-кадрі» падає у декілька разів.
Довге і м’яке кріплення призводить до того, що від найменших вібрацій кузова автомобіля корпус відеореєстратора постійно похитується «вгору-вниз», через що картинка стає вкрай малоінформативною.
Точка кріплення на відеореєстраторі повинна знаходитися біля центру ваги приладу, знову ж для мінімізації вібрацій відеореєстратора.

Корпус відеореєстратора

У робочому режимі корпус відеореєстратора і кріплення складають єдине ціле. Тому при виборі моделі варто також звернути пильну увагу і на корпус відеореєстратора.
Корпус відеореєстратора повинен бути:
– компактних розмірів, щоб не закривати водієві істотну частину огляду;
– чорного чи темно-сірого кольору, без блискучих чи сріблястих деталей. В іншому випадку відеореєстратор буде привертати увагу як зовні, так і усередині автомобіля;
– мати хорошу якість зборки без будь-яких «люфтів». Вбудована відеокамера повинна бути жорстко вмонтована в корпус відеореєстратора, в іншому випадку буде відчуватися істотний вплив вібрації кузова на відеозображення.
Роз’єм підключення кабелю блоку живлення повинен розташовуватися на лівій або правій бічних частинах відеореєстратора. Якщо роз’єм живлення розташований на задній чи нижній частині реєстратора, то підключений провід живлення формує петлю в салон чи вниз від реєстратора, займаючи площу огляду чи об’єм в салоні.

Наявність вбудованого мікрофона

Наявність синхронного аудіозапису важлива практично у всіх застосуваннях.
При ДТП аудіоканал фіксує звуки гальмування і удару.
При навчанні аудіоканал фіксує сказане інструктором.
Переглядати відеозаписи ваших «веселих поїздок» без аудіосупроводу «мотора» і коментарів просто не цікаво.

Якість зображення і роздільна здатність запису

Автомобільні відеореєстратори SD формату записують відеофрагменти з роздільною здатністю 640х480 (до 25 кадрів на секунду) з прийнятною якістю, оскільки використовується оптика і сенсор 1,3 Mpix. Але чутливість деяких моделей недостатня для зйомки в темний час доби.
Автомобільні відеореєстратори HD формату можуть мати роздільну здатність запису як HD, так і Full HD зі швидкістю до 30 кадрів на секунду. Якість і роздільна здатність запису в цих режимах дійсно вражає, але тільки якщо автомобіль нерухомий. Як тільки автомобіль починає рух, реальна роздільна здатність помітно падає з двох причин:
– через зазначені вище особливості кріплення;
– через те, що при високій роздільній здатності запису будь-які вібрації вносять значно більші (у відсотковому відношенні) спотворення.
Фактично, для отримання якісних записів HD формату при русі автомобіля потрібне використання на відеореєстраторові стабілізатора зображення.
В цілому інформативність запису HD формату вища, ніж формату 640х480 на багатьох ділянках запису, проте при русі автомобіля в силу вищеописаних проблем навіть висока роздільна здатність запису не гарантує чітку ідентифікацію номерних знаків.

Кут огляду камери

Кути огляду відеореєстраторів зазвичай наступні:
– близько 90°;
– близько 120°;
– близько 140°.
Хоча гострий кут дозволяє краще ідентифікувати номерні знаки автомобілів, проте відеозаписи з таким кутом огляду в цілому менш інформативніші. Створюється враження, що запис проводиться з якоїсь точки на «носі» автомобіля, практично повністю втрачається огляд сусідніх смуг. Тоді як записи з кутом оглядом в 120-130° забезпечують ефект присутності в автомобілі і максимальну оглядовість крізь лобове скло.

Програмне забезпечення

Одноканальні бюджетні автомобільні відеореєстратори забезпечують запис у файли формату avi, які можуть бути переглянуті на будь-якому ПК. У цих відеофайлах відсутня службова інформація про час і місце розташування.
Багатофункціональні реєстратори (чорні ящики) записують відеофрагменти з додатковою службовою інформацією (GPS, G-sensor) і дозволяють переглядати записи синхронно з цими даними (карта, швидкість руху).

Корисні поради

• Наполегливо рекомендуємо не заощаджувати і купувати автомобільні відеореєстратори популярних і тих, що заслужили довіру брендів. В іншому випадку ви маєте всі шанси зіткнутися з проблемами в експлуатації і сервісному обслуговуванні.
• Якщо ви хочете придбати Full HD відеореєстратор, будьте готові виконати додаткові роботи з посилення фіксації корпусу приладу. Також уточнюйте, чи підтримує «прошивка» відеореєстратора «автомобільні» режими роботи.
• Ідеальною моделлю можна вважати відеореєстратор з двома інтегрованими камерами («лобове скло» і «салон») і можливістю підключення однієї зовнішньої камери на заднє скло, а також одним інтегрованим мікрофоном і можливістю підключення одного зовнішнього неподалік від водійського скла для аудіореєстрації спілкування зі співробітниками ДАІ . Проте ринок не пропонує такої моделі в бюджетному сегменті. Такі завдання можуть бути вирішені тільки з використанням професійних 4-х камерних моделей для стаціонарного встановлення.
• Оптимальною і доступною на сьогодні моделлю можна вважати відеореєстратор з двома відеокамерами і одним інтегрованим мікрофоном з гарною чутливістю. Моделі з однією відеокамерою чи без аудіоканалу істотно обмежують інформаційну «корисність» приладу не лише в разі розгляду ДТП, але і при використанні в цілях контролю чи навчання.
• При виборі автомобільного відеореєстратора звертайте особливу увагу на жорсткість кріплення, а також зручність монтажу і демонтажу відеореєстратора на це кріплення.
• Зверніть увагу на кут огляду фронтальної камери. Оптимальним є кут 120-140°.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля