Головна | АВТО → Як визначити стан двигуна автомобіля за кольором вихлопних газів

Як визначити стан двигуна автомобіля за кольором вихлопних газів

Як визначити стан двигуна автомобіля за кольором вихлопних газів

За кольором і консистенцією вихлопних газів можна з високою часткою ймовірності судити про технічний стан двигуна і його основних систем.

В ідеальному випадку у автомобіля з повністю справним двигуном вихлопні гази невидимі, однак на практиці трапляється так, що колір диму з вихлопної труби варіюється в дуже широкому діапазоні: від білого до синюватого і від сизого до чорного. Причини появи «кольорового» диму – неповноцінне згорання палива і потрапляння в циліндри двигуна моторного масла або охолоджуючої рідини.

Білий колір

Хочеться відразу попередити: не впадайте в паніку, якщо відразу після запуску двигуна з глушника йде білий дим. У більшості випадків це всього лише пар. У випускній системі двигуна, що захолола за ніч, відбувається конденсація водяної пари. З початком роботи двигуна гарячі відпрацьовані гази, що проходять через випускну систему, нагрівають її і невелика кількість накопиченої рідини випаровується та виводиться назовні разом зі згорілим паливом через вихлопну трубу.

Чим холодніше повітря на вулиці і чим вища його вологість, тим більш густішою і видимішою буде біла хмара пари.

Якщо ж по мірі прогрівання двигуна і його випускної системи білий дим не зникає, слід перевірити, чи не потрапляє в камеру згоряння охолоджуюча рідина. Найчастіше таке трапляється при пошкодженні прокладки між головкою і блоком циліндрів.

Синювато-сизий колір

Синій колір вихлопних газів в компанії з підвищеною витратою моторного масла – свідоцтво зношеності двигуна, коли в камері згоряння і циліндрах разом з горючою сумішшю згорає масло, якого там бути не повинно.

Як воно потрапляє в циліндри? Через маслознімні ковпачки клапанів із-за втрати гумою еластичності. Часто через погану якість палива кільця поршнів закоксовуються і втрачають рухливість, в результаті чого моторне масло повністю не знімається зі стінок циліндрів і згорає разом з паливом.

Крім залягання і зносу поршневих кілець, в процесі експлуатації двигуна стоншуються стінки циліндрів, приводячи до зменшення компресії і потрапляння масла в камеру згоряння. Результат – синій дим з вихлопної труби і підвищена витрата масла.

Чорний колір

Зазвичай вихлопні гази забарвлює в чорний колір сажа, яка з’являється в них із-за неповного згоряння палива. Якщо виражений чорний вихлоп з’явився після відвідування автозаправної станції, отже якість палива, залитого в паливний бак, не тільки залишає бажати кращого – воно становить загрозу працездатності вашого двигуна, тому найкраще, що можна зробити в такій ситуації – швидше позбутися такого палива в баку і виконати промивку паливної системи.

Ще одна причина чорного диму з вихлопної труби – несправність електронної системи управління двигуном. Нестабільна робота системи за контролем якості горючої суміші та ефективності згоряння палива призводить найчастіше до перезбагачення горючої суміші за рахунок зменшення в ній частки повітря. З цієї причини для повного згоряння палива кисню банально не вистачає, незгоріла або не повноцінно згоріла частина палива перетворюється на сажу.

Помітивши зміну кольору вихлопних газів автомобіля, не пускайте розвиток ситуації на самоплив – обов’язково відвідайте сервісний центр або станцію технічного обслуговування.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля