Головна | ДІМ → Дизайн інтер’єру дитячої кімнати

Дизайн інтер’єру дитячої кімнати

Дизайн інтер’єру дитячої кімнати

Дизайн інтер’єру дитячої кімнати – серйозна і відповідальна справа, адже від того, наскільки правильно він розроблений, залежить самопочуття і розвиток дитини. Також це і найприємніша частина оформлення та ремонту житла, тому що надається унікальна можливість стати добрим чарівником і створити для дитини цілий казковий світ.

Особливості

Створення дизайну дитячої кімнати відрізняється низкою особливостей: по-перше, необхідно зонувати простір кімнати, тобто розділити його на зони, які виконують різні функції. Таких зон може бути багато, але, як правило, це навчальна зона, ігрова та зона відпочинку.

Одне з головних правил для дитячої кімнати – максимум вільного простору, всі меблі і речі повинні бути дійсно необхідні, функціональні і компактні. По можливості, не рекомендується купувати меблі на виріст.

Вміст дитячої кімнати має бути зносостійким, меблі повинні бути міцними, зручними для очищення і не ставати причиною травм. Слід уникати килимів, що легко ковзають чи меблів з гострими кутами.

Перед початком проведення ремонту потрібно бути вкрай уважним. Електропроводка повинна бути проведена таким чином, щоб всі її деталі знаходилися на дуже високому рівні. Відповідно, проектувати цю систему повинні справжні професіонали. А при виборі оздоблювальних матеріалів кращим варіантом стануть натуральні матеріали, що відрізняються екологічною чистотою.

Основні елементи

Важливим елементом дитячої кімнати є колір. Щоб зробити кімнату більшою, потрібно використовувати м’які, світлі тони на стінах або шпалери з дрібним малюнком.

Щоб кімната стала теплішою, потрібно обрати червоні, оранжеві, жовті або смарагдово-зелені відтінки. І, навпаки, холоднішою буде здаватися кімната в темно-зелених, блакитних, сірих чи фіолетових кольорах.

Однак, діти не так, як дорослі, реагують на навколишні кольори: яскраві кольори можуть діяти на них збуджуюче, але не дратувати.

Кольорові уподобання змінюються з віком, але дослідження показали, що більшості дітей подобається світле дерево, особливо гарнітури в стилі модерн із вставками з яскравого ламінату.

Меблі в дитячій кімнаті мають коротке життя. Діти відчувають себе затишно, коли їх оточують предмети, співрозмірні з їхніми власними габаритами, тому, в міру росту дитини, повинні «рости» і меблі.

Не завжди є можливість поміняти все на нове. Тому нераціонально заповнювати кімнату великою кількістю меблів одного особливого стилю. Меблі повинні бути легкі та мобільні.

Головне не забути

Говорячи про дизайн дитячої, варто пам’ятати: кожному віку потрібна своя кімната. Тому обов’язково врахуйте цей фактор при оформленні кімнати для дитини.

У кімнаті для новонародженого речі повинні стимулювати увагу, а пізніше – дозволяти йому чіпати, досліджувати предмети, дивитися на них.

У 2-4 роки, коли дитина вчиться бути самостійною, щоб вона не виросла інфантильною, дайте їй можливість робити щось самій. Для цього меблі повинні відповідати зросту дитини, для зберігання іграшок можна використовувати легкі корзини або контейнери на коліщатах.

Молодший школяр вже вважає себе дорослим, а значить, всі зміни в дитячій потрібно узгоджувати з ним.

Підліток може і має право сам приймати участь у виборі меблів і обстановки в своїй кімнаті. Постарайтеся максимально врахувати його побажання.

Але найголовніші складові при проектуванні та оформленні кімнати для вашої дитини – це уважний підхід, турбота і любов. Без них вона навряд чи буде затишною і комфортною.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля