Головна | ДІМ → Паркет, дошка чи ламінат

Паркет, дошка чи ламінат

Паркет, дошка чи ламінат

Вибір покриття для підлоги спирається на фінансову складову, смак і конструктивні особливості приміщення. Сьогодні, частіше за інші покриття використовують паркет, паркетну дошку або ламінат. З цієї статті ви дізнаєтеся про особливості того чи іншого покриття.

Штучний паркет

Паркет являє собою планки розміром 30-90 мм x 150-200 мм x 15-22 мм.
Більшість виробників цього підлогового покриття, для забезпечення щільного з’єднання, виробляють планки з пазами і гребенями. Але зустрічається паркет і без них.
Штучний паркет виготовляють з масиву дуба, берези, бука, клена, в’яза, карагача і ясена.
Двошаровий паркет роблять з двох видів деревини. Основа, як правило, складається з менш цінних порід: ялина, сосна і т.п. Верхні 4 мм планки складаються з декоративних цінних порід. Двошаровий паркет продається вже покритим лаком. Циклювати його не потрібно.
Поряд з паркетом з масиву деревини і двошаровим паркетом, на ринку можна зустріти так званий індустріальний паркет. Він складається з основи – фанери і верхнього декоративного шару.
Двошаровий паркет дорожчий за паркет з масиву, але його укладання проходить значно швидше. Робиться стяжка, поверх якої на клей садять паркет. Циклювати і покривати лаком або олією такий паркет не потрібно.
Покриття для підлоги з паркету можна використовувати в спальні або вітальні. Укладати паркет в передпокої або на кухні не рекомендується. Підвищена волога на кухні і бруд від вуличного взуття в передпокої швидко виведуть паркет з ладу.
Ціна штучного паркету залежить від цінності породи, габаритів планки і заводської обробки деревини.

Паркетна дошка

Паркетна дошка це підлогове покриття, яке в заводських умовах покривається декількома шарами лаку і після покупки готове до укладання.
Паркетна дошка складається з трьох шарів деревини. Два робочих шари складають основу, яка покривається третім декоративним шаром деревини.
Деревні волокна шарів в паркетній дошці розташовуються перпендикулярно. Такий спосіб виробництва цього підлогового покриття дозволяє витримати ще більше навантаження, ніж штучний паркет. Верхній, самий цінний шар деревини, має товщину не менше 2 мм, а загальна товщина дошки дорівнює 14-15 мм.
Паркетну дошку в основному кладуть на клей. Щоправда в деяких випадках вона добре себе почуває і укладена плаваючим способом.
У цього підлогового матеріалу є пази і гребені.
Завдяки великим розмірам, паркетна дошка настилається значно швидше ніж штучний паркет.
Якщо верхній шар цього матеріалу має товщину не менше 3 мм, то її можна циклювати. Знявши лак, яким була покрита дошка на заводі, не забудьте знову нанести його після укладання дошки.
Вартість паркетної дошки, так само як і штучного паркету залежить від матеріалу, з якого її виготовили і розмірів.

Ламінована дошка

Ламінована дошка це деревно-стружкова плита, покрита зверху декоративним малюнком і спеціальним захисним шаром. Нижня частина ламінованої дошки, так само захищена за допомогою синтетичних смол.
Покриття такого типу стійкі до високих температур, не вигорають на сонці, з них легко видаляється бруд, і вони мають гарну міцність на удар.
Верхній декоративний шар ламінованої дошки чудово відтворює деревину. Останнім часом на ринку з’явилося покриття, яке не тільки нагадує дерево за фактурою і кольором, але і передає шорсткості, властиві натуральному матеріалу.
Ламінована дошка, завдяки захисним шарам добре себе зарекомендувала в таких місцях, де штучний паркет і паркетну дошку використовувати не рекомендується.
Існує 6 класів ламінату, які залежать від міцності і зносостійкості покриття. Чим більше буде навантаження на ламіновану дошку, тим більший потрібно вибрати клас при покупці цього підлогового покриття.
Вартість ламінованої дошки обумовлена класом і моделлю покриття.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля