Головна | ДІМ → Як доглядати за кактусами

Як доглядати за кактусами

Як доглядати за кактусами

Домашні кактуси стануть ідеальними рослинами для тих, хто не дуже любить чи часом забуває полити кімнатні квіти. Вони довго живуть і не займають багато місця на підвіконні. Здавалося б, ці рослини – абсолютно невибагливі. Однак, певні правила і секрети того, як доглядати за кактусами і добитися їх цвітіння, звичайно, є.

Вибір місця для кактуса

Правильний догляд за кактусом починається з вибору підходящого місця для нього. Ідеальним варіантом буде поставити горщик на саме сонячне вікно, якомога ближче до скла. Ставити кактус краще на підвіконня, уникаючи всіляких поличок, на яких квітка може рости неправильно. Взимку у кактусів настає період сплячки, коли їм не потрібно багато світла. У цей час рослині підійде затінене місце.

Вибір горщика для кактуса

Це питання також є важливим для гарного росту колючого улюбленця. Найчастіше для кактусів використовують пластмасові квадратні горщики. Однак, глиняний посуд має свої переваги – після поливу земля швидше висихає і охолоджується, що особливо актуально в зимовий період. Кругла форма горщика забезпечує сприятливий режим вологості, що буде для рослини краще, ніж квадратний посуд. Однією з найважливіших умов гарного росту кактуса є наявність дренажу і отвори на дні горщика.

У яку землю саджати кактус

Хороша земля (а точніше – земляна суміш) в горщику для кактуса – запорука його нормального росту та розвитку. Найважливіша характеристика земляної суміші – її повітропроникність, здатність легко пропускати воду. Можна купити готовий грунт для кактусів у спеціалізованому магазині або спробувати зробити його самостійно. До складу земляної суміші обов’язково повинен входити промитий річковий пісок, листовий перегній, торф або деревне вугілля.

Посадка кактуса

На дно горщика необхідно насипати стільки землі, на скільки глибина посуду перевищує довжину коренів рослини. Потім кактус тримають вертикально, насипаючи в цей час землю навколо стебла. Основа рослини повинна знаходитися на одному рівні з краєм горщика, поглиблювати його в землю не потрібно, інакше може початися загнивання. Зверху на землю можна покласти дренажні камінчики, що дозволить запобігти хитанню рослини. Якщо кактус занадто високий, його потрібно підв’язати до опори.

Полив кактуса

Полив є також важливим моментом в питанні про те, як правильно доглядати за кактусами і не допустити, щоб улюбленець пропав. Головне правило для кактуса – краще нехай води буде мало, ніж багато. Занадто рясний полив може привести до загнивання рослини. Вода, що використовується для поливу, повинна бути якомога м’якшою й чистішою. Це може бути тала або дощова вода, кип’ячена або просто звичайна вода з крану, відстояна кілька днів. Поливати кактус можна як у горщик, так і в піддон, це не має особливого значення. Полив кактуса слід починати навесні і припиняти восени. Взимку кактуси поливають дуже рідко або не поливають зовсім.

Світло і температура

Світло є важливим фактором гарного росту кактуса. Ці рослини не бувають тіньолюбиві, можливий тільки варіант тіньовитривалого кактуса. Тепло для кактуса теж грає важливу роль, однак йому не страшні легкі заморозки. У зимовий період рослина не має потреби ні в теплі, ні у волозі. Навесні, щоб кактус звик до яскравого світла, вікно слід затінити листочком паперу.

В цілому, ця рослина є досить невибагливою, але все ж необхідно дотримуватися правил, що стосуються того, як доглядати за кактусами і виростити з них справжніх красенів. Без правильного догляду кактус не тільки не буде радувати цвітінням, але може і зовсім загинути.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля