Головна | ДІМ → Як клеїти стельовий плінтус. Секрети і тонкощі обробки стелі багетами

Як клеїти стельовий плінтус. Секрети і тонкощі обробки стелі багетами

Як клеїти стельовий плінтус. Секрети і тонкощі обробки стелі багетами

Правильно й акуратно приклеєний стельовий плінтус надає інтер’єру кімнати завершеності й приховує всі недоліки на стику між стелею і стіною.

Вибір стельового плінтусу

На даний момент стельовий плінтус, або як його ще називають – фриз, галтель або багет, представлений на ринку будівельних матеріалів виробами з пеноплістіролу, поліуретану, пластику, гіпсу, дерева і ламінованого ДСП. Найбільш поширеними з них є багети з пінопласту. Про них ми далі і будемо вести мову.

Ширину плінтусу рекомендується вибирати, беручи в розрахунок висоту стель в будинку. Для високих стель слід зупинити свій вибір на широких багетах, а вузькі фризи будуть органічно виглядати в кімнаті зі стелею невеликої висоти.

На смак і колір – кожному своє, тому зупинимося ще на одній властивості багетів – рельєфності їх поверхні. Безумовно, галтелі з виразним і об’ємним візерунком виглядають привабливіше і багатше, однак і уваги вони вимагатимуть до себе більше, їх доведеться часто протирати від пилу і періодично підфарбовувати.

Стандартна довжина пінопластових багетів – 2 метри. Тому, розділивши периметр кімнати на 2 і накинувши 1-2 багети зверху на непередбачені витрати, отримаємо кількість планок, необхідну для обробки кімнати.

Способи монтажу

Існує два способи монтажу багетів: після обклеювання стін шпалерами і до їх обклеювання. Другий спосіб є більш кращим, оскільки при зміні шпалер не доведеться заново клеїти стельовий плінтус, до того ж щілини між багетами і стіною зручніше закладати на стіні, ще не обклеєній шпалерами.

Саме всі тонкощі такого способу обробки розглядатимуться далі.

Зрізання кутів

Зазвичай зрізання кутів плінтусу викликає у багатьох домашніх майстрів певні труднощі. Непросто відразу безпомилково визначитися з положенням лінії розрізу, особливо якщо є необхідність зрізання як зовнішніх, так і внутрішніх кутів.

Завдання вирішується досить просто: взявши два невеликих відрізки багетів, виконується їх пробне зрізання під кутом 45° і, якщо результат позитивний, надалі використовують їх як шаблони при зрізанні кутів на реальних плінтусах.

Для дотримання точності зрізання кутів необхідний спеціальний інструмент – стусло, який можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Розмістивши багет в стуслі так, як він буде розташовуватися на стіні, виконується обрізання плінтусу під потрібним кутом (зазвичай він становить 45°).

Тонкі багети найзручніше різати будівельним ножем зі змінними лезами, для різання ж широких краще використовувати ножівку по металу. Щоб уникнути появи відколів і задирок на поверхні багетів необхідно уникати надмірно сильного натиску на полотно ножівки.

Монтаж стельового плінтусу

Обробку стелі багетами необхідно починати з кутів. Наклеївши смуги багетів у всіх кутах, переходять до обклеювання плінтусами прямолінійних ділянок.

Щоб уникнути швидкого висихання шпаклівки і полегшити монтаж багетів, безпосередньо перед обклеюванням потрібно змочити ґрунтовкою або водою ділянки стін і стелі, які контактуватимуть з плінтусами. У місцях кріплення багету із стіною і стелею шпателем наноситься тонкий шар фінішної шпаклівки, після чого плінтус встановлюється в місці стику стелі зі стіною і акуратно притискається, при цьому не потрібно вдавлювати багет в кожну нерівність стіни.

Шпаклівку, що вилізла за межі багету, потрібно видалити шпателем, а потім підтерти чистою ганчіркою. Щілини між плінтусом і стіною або стелею необхідно ретельно закласти тією ж самою шпаклівкою. Також слід промазати шпаклівкою і місця стиків багетів, а потім затерти шматком мокрої тканини.

Фінальну шпаклівку можна замінити білим герметиком, процес монтажу від цього значно спроститься, але стане на порядок дорожчим у фінансовому плані.

Після завершення робіт стельовий плінтус гарантовано приховає всі вади і нерівності стін та ідеально впишеться в інтер’єр кімнати.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля