Головна | ДІМ → Як очистити шви плитки від забруднення

Як очистити шви плитки від забруднення

Як очистити шви плитки від забруднення

На сьогоднішній день найкращим матеріалом для обробки кухні або ванної кімнати є кахельна плитка. Проте є у неї одне слабке місце – міжплиткові шви.

Про що слід подбати після укладання плитки

Зазвичай, кожна господиня після обробки кахельною плиткою ванної кімнати та кухні знаходиться на сьомому небі від щастя. Ще б пак – цей практичний і невибагливий оздоблювальний матеріал простий у догляді і не вимагає багато часу на підтримку чистоти.

Проте з часом ейфорія змінюється подивом, причина якого – забруднення швів. Шар акуратної й привабливої затирки досить швидко забруднюється від води, бруду і миючих засобів, що неминуче потрапляють на її поверхню.

Окрім естетичної, в описаної проблеми є ще й медична сторона – в забруднених міжплиткових швах надзвичайно швидко заводиться пліснявий грибок, який представляє небезпеку для здоров’я людини із-за токсинів, що ним продукуються.

Саме тому після укладання кахельної плитки та затирання швів між плиткою необхідно обов’язково обробити всі шви спеціальним захисним засобом. Це стосується, як настінної, так і підлогової плитки. Нанесений розчин створить на поверхні затирки захисну плівку і зробить її невразливою для вологи.

Якщо ж обробка швів з якихось причин не була виконаною, доведеться трохи попрацювати, щоб очистити їх від бруду й надати їм первісний вигляд.

Очищення міжплиткових швів

В магазинах побутової хімії продається безліч всіляких засобів для чищення, за допомогою яких можна досить швидко привести в порядок і кахельну плитку, і міжплиткові шви. Ми не будемо займатися рекламою продукції хімічних концернів, а замість цього приготуємо відбілювач для швів своїми руками.

2 столові ложки харчової соди потрібно змішати з 1,5 столовими ложками лимонного соку, додати 1 столову ложку оцту, а потім розвести 1 літром води. Будьте обережні: при змішуванні інгредієнтів відбудеться бурхлива хімічна реакція з рясним газоутворенням і виділенням піни.

Захистивши руки гумовими рукавичками і озброївшись старою зубною щіткою з довгою щетиною, необхідно нанести саморобний засіб для чищення в простір шва і, виконуючи зворотно-поступальні рухи рукою, очистити від бруду ділянку міжплиткового шва.

Безперечно, це заняття для посидючих і терплячих, однак, проявивши старанність і наполегливість, ви зможете повернути своїй кухні або ванній кімнаті первозданний вигляд.

В особливо складних випадках, коли міжплиткові шви безнадійно забруднені або серйозно вражені цвілевим грибком, єдиним виходом буде видалення зі швів шару затирки, обробки простору між плитками антисептичним засобом і заповнення міжплиткового шва шаром нової затирки.

Після закінчення всіх робіт не забудьте двічі обробити поверхню швів між плитками спеціальною захисною рідиною. Щоб вона не потрапила на плитку і не зіпсувала її зовнішній вигляд, для нанесення захисного засобу скористайтеся тонким пензликом.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля