Головна | ДІМ → Як перетворити прибирання будинку з неприємного обов’язку в задоволення

Як перетворити прибирання будинку з неприємного обов’язку в задоволення

Як перетворити прибирання будинку з неприємного обов'язку в задоволення

Якщо думки про майбутнє прибирання здатні занурити вас в стан депресії, значить настав час кардинально змінити організацію цього стомлюючого процесу.

Складання графіку прибирань

Склавши приблизний графік робіт з прибирання свого житла, намагайтеся строго його дотримуватися. Цілком можливо, що перший варіант розподілу робіт буде далекий від ідеального, деякі обов’язкові заходи будуть упущені з уваги. Не впадайте у відчай – внесіть у складений план необхідні зміни і налаштуйтеся на те, що графік прибирань в будинку протягом ще деякого проміжку часу буде неминуче уточнюватися і доопрацьовуватися.

Відведіть чищенню ванни, раковини і іншої сантехніки періодичність, рівну одному разу на тиждень, також щотижня виконуйте вологе прибирання підлоги, раз на тиждень боріться з пилом на килимових покриттях, раз на два тижні видаляйте його з меблів. Генеральне прибирання кухні можна проводити рідше – раз чи два на місяць. Це ж стосується балкону або лоджії. Постільну білизну плануйте прати щотижня, а прання штор і фіранок можна виконувати два-три рази на рік.

Завдяки такому плануванню ви позбавитеся від прибиральних авралів, коли за один день необхідно навести порядок скрізь і всюди. Заведіть календар, на якому проставте позначки або умовні знаки поточного, проміжного та генерального прибирань.

Позитивний настрій і домашній фітнес

До процесу збирання підходите з позитивом. Подумайте про те, як комфортно і чисто буде у вашому будинку після прибирання, постарайтеся уявити собі блискучий чистотою полірований стіл, оксамитовий, без єдиної порошинки, килим і пахучі свіжістю кухню і санвузол.

Увімкніть енергійну запальну музику і намагайтеся рухатися їй в такт. Це не тільки підніме настрій, але і задасть всьому процесу наведення чистоти певний ритм.

Прибирання в квартирі – чудова можливість зайнятися фітнесом, на який так часто не вистачає часу (а іноді й бажання). Витираючи пил з полиць і шаф, виконуйте потягування – так ваша постава стане стрункішою, а м’язи – гнучкішими.

Віддавайте собі звіт в тому, що дотягуючись до найдальших кутів під час миття підлоги, ви тренуєте м’язи спини і черевного пресу. Працюючи пилососом, не водіть понуро і монотонно його насадкою по килиму, а виконуйте різні танцювальні па.

Залучення до прибирання домочадців

Не намагайтеся взяти на себе непосильний тягар по наведенню порядку в квартирі. Активно залучайте до проведення прибирання чоловіка і дітей. Визначте фронт робіт для кожного. Використовуйте метод батога і пряника.

Можливо з першого разу ваш чоловік далеко не ідеально протре люстру або почистить кахлі у ванній, а діти – розставлять по місцях свої іграшки, книги та розкладуть одяг, проте з кожним наступним прибиранням у них це буде виходити краще і краще.

Підтримання чистоти і порядку

Проводячи заплановані заходи з наведення чистоти в будинку, не забувайте про необхідність щоденного підтримання порядку у вашій оселі. Не давайте можливості незначному безладу перетворитися у всеосяжний хаос.

Погодьтеся, набагато простіше і легше своєчасно стерти вологою губкою з плити кілька жирних крапель, ніж через декілька днів відчищати її від нагару і шару жиру, що схопився. Це ж стосується кухонної мийки і раковини у ванній кімнаті.

Регулярно витрушуючи килимок в передпокої і прибираючи під ним пил і пісок, що зібралися, ви не дасте їм поширюватися по всій квартирі, отже і часу на планове прибирання знадобиться значно менше.

Дотримуйтеся самі і вимагайте від домочадців виконання простого правила – покористувавшись якоюсь річчю, її необхідно відразу ж поставити на відведене для неї місце.

Уміння розлучатися з непотрібними речами

Прибирання – чудовий привід позбутися від непотрібних речей, а простіше кажучи, мотлоху, що неминуче накопичується в квартирі. Особливо багато предметів, що відслужили свій термін, мають властивість накопичуватися на балконі і в коморі.

Не бійтеся розлучатися з непотрібними речами – якщо вони не знадобилися вам до сьогоднішнього дня, навряд чи стануть в нагоді і в майбутньому.

Пам’ятайте – в будинку, не завантаженому речами, дихається легше, а живеться – довше.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля