Звідки береться пил
Повністю позбавитися від пилу неможливо. Ороговілі частинки шкірного епітелію і волосся людини, шерсть домашніх тварин, частинки поверхні одягу, що зношується, килимів, м’яких меблів, ковдр, постільної білизни, мікроскопічні крупинки фарби і лакових покриттів, що обсипаються з меблів, стін і стелі – все це змішується, утворюючи небезпечний для здоров’я пиловий «коктейль».
Передпокій
Відкриємо невеликий секрет: велика частина пилу, що потрапляє в будинок зовні, спочатку залишається в передпокої на підлозі і килимках, потрапляючи туди зі взуття і верхнього одягу. Саме тому важливим завданням у справі боротьби з пилом буде щоденне очищення пилососом або витрушування полових килимків і виконання вологого прибирання поверхні підлоги в передпокої.
Немите взуття в передпокої – неприпустиме явище в будинку, чистіть і мийте взуття відразу ж після повернення з вулиці, не залишаючи пилу ані найменшого шансу.
Відчутний результат стане помітний вже через кілька днів – ви помітите, що пилу в будинку стало набагато менше.
Кухня
Тут прибирання повинно проводитися постійно, а вологе – не рідше одного разу на день. Сміття виносьте щодня, незалежно від того, повне відро для сміття чи ні. Подбайте про фільтр витяжки: періодично очищайте і мийте його або замінюйте новим.
Пилосос і вологе прибирання
Найбільш відомим та поширеним помічником у боротьбі з пилом є пилосос. Пилососьте абсолютно все: починаючи зі стін, твердих та м’яких меблів, книг і відкритих полиць шаф, закінчуючи плінтусами, килимовими покриттями і поверхнею підлоги. Не поспішайте, дайте пилососу час впоратися з поставленим завданням, витрачайте на очищення 1 квадратного метра площі не менше хвилини – тільки за такої умови вакуумний трудівник добереться до кожної порошинки і втягне її всередину себе.
Не економте на фільтрах для пилососів, міняйте їх частіше. Ніколи не залишайте зібрані пилососом пил і сміття всередині його мішка або контейнера, позбавляйтеся від них відразу по закінченню прибирання.
Більшість пилососів, незалежно від складності їх конструкції, неминуче піднімають частину пилу в повітря. Тому під час роботи пилососа бажано відкривати вікна в кімнаті на провітрювання, а пропилососивши кімнату, обов’язково зробити вологе прибирання. Знайте – краще вологого прибирання ще не придумано нічого. Тому, озброївшись вологою ганчіркою, а ще краще – антибактерицидною серветкою або шматком тканини з мікрофібри, протираємо полиці, шафи та інші меблі.
На завершення прибирання миємо в кімнаті підлогу, не забуваючи протерти її поверхню у важкодоступних та малопомітних місцях: під диваном, ліжком, шафами, в куточках плінтусів і т.д.
Пилозбірники
Особливу увагу слід приділити регулярному очищенні квартирних «пилозбірників». Килими, книги, м’які іграшки, подушки і ковдри періодично та якомога частіше необхідно пилососити або вибивати. Покривала, штори, фіранки і постільну білизну піддавати пранню. Позбавтеся від непотрібних дрібничок на полицях і порожніх картонних коробок, захованих на антресолях.
Очищувачі повітря
Обзаведіться природними очисниками повітря – кімнатними рослинами. Вони помітно полегшать вам боротьбу з пилом. А ще не пошкодуйте грошей на придбання побутових електричних очищувачів повітря. Кошти, вкладені в купівлю очищувача, зволожувача або іонізатора (а то і всього їх сімейства) не пропадуть даром – повітря у вашій оселі стане чистішим і свіжим.
Особливо потрібні такі прилади в будинку, де є маленькі діти або алергіки.
Повністю позбавитися від пилу в домі вам навряд чи вдасться, але, використовуючи наші поради, зробити його кількість в будинку на порядок менше ви зможете без особливих проблем.