Головна | ДІМ → Як позбутися від запотівання вікон

Як позбутися від запотівання вікон

Як позбутися від запотівання вікон

У будинку потіють вікна. Крапельки вологи збираються в струмочки і з віконної рами стікають на підвіконня, де утворюють калюжки води. Відкоси і стеля чорніють. Шпалери відклеюються. На стінах з’являється цвіль… Щоб вікна не запотівали, досить знайти причину утворення конденсату на віконному склі і усунути її.

Як утворюється конденсат

До складу оточуючого нас повітря в тих чи інших пропорціях входить вода у вигляді водяної пари. У житлових приміщеннях її вміст у повітрі становить від 30% до 60%. При кімнатній температурі пари води в повітрі є ненасиченими і нічим та ніяк себе не проявляють. При зниженні температури до 4°С пари води в повітрі переходять в насичений стан і перетворюються на краплі конденсату (води).

Де утворюється конденсат

Виходячи з вищевикладеного, конденсат утворюється на холодній поверхні з температурою, близькою до «точки роси». А де в будинку може бути поверхня з такою температурою? Абсолютно вірно, ця поверхня – віконне скло.

Тепер стає зрозуміло, що для уникнення потіння вікон в будинку потрібно або зменшити вологість повітря в оселі, або поліпшити його циркуляцію в районі вікон.

Зменшуємо вологість повітря

Металопластикові вікна повинні бути оснащені системою мікроциркуляції повітря. Звісно, таке додаткове оснащення дещо збільшить вартість віконної системи, але, повірте, такі капіталовкладення зайвими не будуть.

Якщо вікно запотіває на кухні, слід подбати про повноцінну вентиляцію приміщення. Якщо кухонна витяжка над плитою досі не встановлена, необхідно в терміновому порядку заповнити прогалину в обладнанні кухні. А якщо витяжний пристрій на кухні є, але не справляється в повній мірі зі своєю функцією, значить необхідно замінити його на більш потужний і високопродуктивний, або обладнати кухню ще одним пристроєм витяжної вентиляції.

Джерелами підвищеної вологості повітря в будинку можуть бути кімнатні рослини і акваріум. Рослини розміщуємо рівномірно по всіх кімнатах будинку, а також уникаємо їх розташування на підвіконні поблизу поверхні вікна. Все це буде справедливим і для акваріума.

Білизна, розвішана на батареях центрального опалення, мало того, що погіршує циркуляцію повітря в приміщенні, так ще й насичує повітря водяною парою, а, отже, підвищує вологість повітря в будинку. Позбавтеся від цієї звички або змиріться із запотіванням вікон у вашій оселі.

Покращуємо циркуляцію повітря в кімнаті

Виконуємо ревізію системи опалення. Замінюємо застарілі елементи системи на нові і більш високопродуктивні. Результатом модернізації опалювальної системи буде підвищення її тепловіддачі і, як наслідок, підвищення температури повітря в будинку. Таким чином, буде утруднено охолодження повітря біля поверхні вікна до температури «точки роси», а ще висхідні потоки повітря від батарей опалення будуть більш активно відганяти застояні маси повітря від віконного скла, не даючи парам води перейти в насичений стан і перетворитися на краплі конденсату.

Значно ускладнює циркуляцію повітря в кімнаті дуже широке підвіконня над батареєю опалення, яке стає своєрідним екраном для конвекційних потоків повітря. Усуваємо цей недолік шляхом просвердлювання в підвіконні вентиляційних отворів або установкою на опалювальну батарею декоративної решітки.

На запотіванні металопластикового вікна внаслідок порушення технології виробництва або встановлення ми навмисно не зупиняємося, оскільки виявити таку причину запотівання скла нескладно, а єдиний спосіб вирішити виниклу проблему з запітнілим вікном – заміна бракованої віконної системи на іншу по гарантії або переустановлення металопластикового вікна досвідченим і сумлінним фахівцем.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля