Головна | ДІМ → Як швидко зняти старі шпалери зі стін

Як швидко зняти старі шпалери зі стін

Як швидко зняти старі шпалери зі стін

Всі знають, що переклеївши шпалери в кімнаті, можна повністю змінити її стиль і вигляд. До того ж, для заміни настінного покриття не потрібно повністю виносити меблі, а всі роботи можна зробити за короткий час. Головне, знати, як швидко зняти старі шпалери зі стін.

Чому не варто клеїти нові шпалери поверх старих

Якщо у вас виникло бажання поклеїти нові рулони на наявний шпалерний шар, який, на перший погляд, міцно тримається на стіні, без жалю відкиньте ці думки.

По-перше, колишній шар покриття не у всіх місцях добре тримається, а додаткове навантаження у вигляді ще одного шпалерного шару це дуже швидко виявить.

А, по-друге, клей, на який ви будете приклеювати нові шпалери, добряче розм’якшить попередній паперовий шар, збільшивши час висихання, і, швидше за все, спровокує відставання старих шпалер від стіни. А після повного висихання (особливо, якщо колишні шпалери відрізняються за якістю від нових) на оновленій стіні можуть виникнути міхури і зморшки.

І, нарешті, під шаром старих шпалер накопичилася така кількість пилу, бактерій і грибка, що не позбутися від них було б, щонайменше, нерозумно.

Так що очищення стін неминуче. А тим, хто не знає, як швидко зняти старі шпалери зі стін, допоможе проста інструкція.

Підготовчі роботи

Перш, ніж приступити до видалення старих шпалер, накрийте підлогу поліетиленовою плівкою, зафіксувавши її на плінтусах малярським скотчем. Так вам знадобитися зовсім небагато часу, щоб навести порядок і прибратися в кімнаті після ремонтних робіт.

В обов’язковому порядку знеструміть приміщення, а розетки і вимикачі заклейте плівкою і скотчем. Рідини, якими будуть просочуватися стіни, можуть легко призвести до короткого замикання і, не дай бог, до отримання електротравми.

Здираємо голими руками

Буває, що застарілі шпалери тримаються просто на чесному слові. Зняти таке покриття можна голими руками. Для цього досить просто підчепити верхній край паперу шпателем або ножем і потягнути вниз. Можливо, вийде зняти все цілим шматком. Якщо ж вони в якихось місцях тримаються добре, допоможіть собі шпателем.

Вода може все

Якщо перший варіант не підходить, оскільки шпалери приклеєні добре, то для того щоб акуратно зняти їх знадобиться вода. Шпалери доведеться намочити. Це можна зробити за допомогою поролонового валика, губки або пульверизатора.

Намочивши старі шпалери, варто почекати хвилин п’ять, поки вода повністю їх просочить, і після цього відклеїти шпалери від стіни. Вологі залишки, які будуть погано відходити, необхідно видалити шпателем.

До речі, краще використовувати гарячу воду – так процес піде швидше. Крім того, щоб вода добре просочила водонепроникні матеріали, якщо такі є на поверхні шпалер, з них обов’язково потрібно зняти верхній водовідштовхувальний шар, а якщо не вийде це зробити, то потрібно просто надрізати його ножем в декількох місцях, це полегшить проникнення води до основи.

Допоможе прогрес

Замість води можна використовувати спеціальну рідину для зняття шпалер. Вона продається в будівельних магазинах і коштує недорого. Наносити її потрібно за допомогою валика або губки. Вона не токсична і вбирається в структуру різних матеріалів значно швидше за воду. Після того як шпалери повністю просочаться, їх можна знімати.

Пар, і нічого більше

Розмірковуючи про те, як швидко зняти старі шпалери зі стін, розумні люди вирішили замість води використовувати пар. Для цього можна просто пропрасувати місця, що не піддаються, праскою через вологу тканину, а потім очистити їх. Правда, краще для цих цілей використовувати парогенератор або праску з функцією вертикального відпарювання. Так можна швидше обробити велику площу.

Зняття шпалер – досить монотонний процес, що вимагає старанності й терпіння. Зате після повного видалення старих, нові шпалери будуть триматися міцно і надійно, створюючи в домі атмосферу затишку і комфорту.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля