Головна | ДІМ → Як усунути скрип підлоги

Як усунути скрип підлоги

Як усунути скрип підлоги

Одним з найпоширеніших і неприємних дефектів в будинку є скрип підлоги. Нестрашно, якщо підлога поскрипує тихо або тільки в якомусь одному місці. Але ж буває і такий скрип, що в порівнянні з ним бормашина у стоматолога – просто ніжна флейта! Мало того, що це само по собі діє на нерви, так ще й заважає спати ночами і вашій родині, і сусідам знизу.

Як правило, скрип зазвичай буває характерний для підлогового покриття з деревини: дошки, паркету, пресованої тирси, листів фанери. Втім, іноді скрип може супроводжувати і синтетичні матеріали, наприклад, ламінат і навіть лінолеум. Єдиним, мабуть, матеріалом, за яким такого «грішка» не помічено, є керамічна плитка.

Отже, якщо вам набридло ловити на собі невдоволені погляди сусідів і ходити вночі навшпиньки, пора починати боротьбу і позбутися від скрипу підлоги. Якщо у ваші плани не входить повна заміна старого покриття новим, необхідно розібратися з причиною виникнення цього неприємного звуку. У більшості випадків скрип підлоги можна досить легко усунути. Як показує досвід, найчастіше причиною появи скрипу буває тертя елементів покриття один об одного, об підстилаючу поверхню або ослаблення їх кріплення.

Насамперед слід встановити, в якому саме місці виникає скрип. Для цього потрібно прибрати з підлоги килим, походити по кімнаті і прислухатися. Буває, що скрип з’являється зовсім не там, куди наступає ваша нога, тому будьте уважні. Встановивши місце виникнення шуму, гарненько огляньте його.

Тепер розберемося з типом підлоги, щоб вирішити, як позбутися скрипів. У приватних будинках підлога з дощок кріпиться до спеціальних перекриттів, так званих лаг або балок. Якщо це кріплення слабшає, дошки починають прогинатися під вагою людини, що йде, труться одна об одну – звідси і скрип. Усунути його можна двома способами: вбити між дошками маленькі дерев’яні клини, які не дозволять їм стикатися одна з одною, або ж підсилити кріплення дощок – тугіше затягнути шурупи, забити цвяхи, щоб дошки були добре натягнутими і не прогиналися.

У багатоповерхових будинках дерев’яні підлоги зазвичай настилають на поперечні балки, що лежать на бетонній основі. Щоб усунути скрипи, можна також підтягти кріплення дощок, скористатися клинцем або засипати в зазори між скрипучими дошками тальк, графіт або крейду. Якщо скрип не зник, спробуйте зафіксувати кожну дошку додатковими шурупами з потайною голівкою.

Причиною скрипу паркетної підлоги може стати або те ж тертя пластин одна об одну, або їх тертя об підстилаючу поверхню. У першому випадку рекомендується використовувати тальк або графітовий порошок, засипані між скрипучими пластинами. Другий випадок складніший – доведеться знімати паркет у місці виникнення скрипу (а краще по всій кімнаті відразу) і стелити під нього так званий антискриповий шар. До речі, цей же спосіб врятує від скрипучого ламінату.

Фанерні підлоги і підлоги з пресованої тирси зазвичай скриплять через те, що листи покриття погано закріплені і тому труться об підстилаючу поверхню. Порадити можна одне: додаткове кріплення. В іншому випадку, знову ж таки, доведеться знімати покриття і замінювати його новим, більш досконалим, або настилати антискриповий шар.

Якщо ж у вашій квартирі підлога застелена лінолеумом, то згадайте, на яку поверхню він був покладений. Скрипіти на бетоні лінолеум не може, тому, швидше за все, під ним дерев’яна основа, і скрип виникає саме в ній. Вихід один: знімати лінолеум і усувати скрипи в основі одним з вищеописаних способів.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля