Існує кілька методів утеплення дерев’яних вікон, які відрізняються за технологією, використовуваними матеріалами, ефективністю, місцями утеплення і не тільки.
Так, для закладення щілин між склом і стулкою, можна застосувати технологію утеплення вікон з використанням силіконового герметика, прозорого або білого кольору. Для початку необхідно буде зняти саме скло. Посадочне місце скла по всьому периметру стулки зачищають шпателем від бруду і пилу, а виїмки заповнюють герметиком за допомогою спеціального важільного шприца. Відразу після цього скло ставиться на місце і забивається штапиками. Оскільки в процесі зняття штапики можуть поламатися, то рекомендується заздалегідь закупити кілька метрів нового матеріалу.
Як утеплити вікна на зиму, якщо холодне повітря заходить через щілини між стулками і рамою? Старий добрий метод, коли в щілини вставляється вата або змочена газета, а зверху клеїться стрічка з паперу або матерії, промазана мильним розчином. Швидко, дешево, ефективно, але не естетично, тому в квартирах з красивим ремонтом від такого способу краще відмовитися на користь іншого, а от для заміських дач він є найбільш підходящим.
Більш приваблива технологія – утеплення вікон за допомогою спеціальних ущільнюючих шнурів, у вигляді плоскої трубки, виготовленої з м’якої гуми. Одна сторона такої трубки покрита клейовим складом і прикрита захисною стрічкою. Стрічку знімають, стороною, що клеїться, кріплять до основи і вдавлюють трубку в щілину. Аналогічним чином в щілину вставляються ущільнювачі з інших матеріалів, зокрема з поролону. Поролонові ущільнювачі хоч і дешеві, але їх вистачає лише на один сезон, під кінець зими вони можуть навіть розсипатися.
До того ж, при відкритті вікна, утепленого поролоновим ущільнювачем, сторона, що клеїться, відходить від основи, і прикріпити її заново до вікна практично неможливо, хіба що промастивши заново клеєм. Для досягнення більшої ефективності щілини після закладення закривають спеціальним паперовим скотчем.
Ще один цікавий варіант утеплення вікон на зиму, який чомусь не дуже поширений: закладення щілин у вікнах спеціальним розчином, приготованим в домашніх умовах. Дві частини алебастру (будівельний гіпс) змішуються з однією частиною крейди і розводяться водою до утворення кашоподібного складу. Після замазки щілин цією сумішшю необхідно трохи зачекати, поки вона злегка схопиться, після чого відшліфувати мокрою ганчіркою. При відкритті вікна навесні сухий гіпс відлітає зі швів, не залишаючи плям і не пошкоджуючи фарбу.
Утеплення вікон на зиму поліетиленовою плівкою застосовується зазвичай для лоджій і балконів. Кращими морозостійкими властивостями володіє плівка з жовтим відтінком. Кріплять її до вікна з боку вулиці за допомогою кнопок або степлером.