Стіни, підлога і стеля
Яскраві і контрастні тони є неприпустимими для оформлення стін, підлоги і стелі кімнати невеликих розмірів. Точно так само зменшить кімнату використання для її оздоблення темної колірної схеми.
Оптимальним варіантом є використання м’яких пастельних тонів світло-зеленого і світло-блакитного кольорів. Непогано візуально збільшують кімнату стіни і стеля білого кольору, але цей варіант буде прийнятним не для всіх. У той же час слід усвідомлювали, що абрикосовий, кремовий і світло-рожевий відтінки здатні хоч і незначно, але зменшувати простір.
При виборі малюнка для шпалер бажано зупинити свій вибір на невеликих фігурах або візерунках, оскільки великі елементи малюнка зорово зменшують об’єм кімнати. Непогано «розширює» простір використання шпалер з малюнком у вигляді ліній. Для кімнат з низькою стелею краще використовувати шпалери з вертикальними лініями, для високих же стель більше підійдуть горизонтальні лінії на шпалерах.
Колір стелі не повинен сильно контрастувати з кольором стін, візуально виділяючи її із загальної гами. Темна стеля буде нависати над головою, світла – дарувати відчуття легкості.
Паркет, ламінат або лінолеум світлих тонів і без візерунків додадуть кімнаті об’ємності, суб’єктивно збільшивши її розміри. Якщо відмовитися від бажання розстелити на підлозі килим неможливо, уникайте заповнювати ним всю площу підлоги – використовуйте кілька килимків невеликого розміру.
Вікна
Від кількості природного освітлення, що надходить до кімнати через вікно, безпосередньо залежатиме її візуальний розмір. Тому позбудьтеся від масивних і важких штор, віддавши перевагу легким фіранкам світлих тонів, що гармоніюють з кольором стін.
Не захаращуйте підвіконня квітами та іншими предметами – вікно повинно «дихати».
Освітлення
М’яке, розсіяне і рівномірно розподілене світло від вбудованих джерел або прихованого місцевого підсвічування розкриє простір кімнати і зробить її об’єм більшим, ніж при використанні акцентованого освітлення.
Якщо стеля в кімнаті не дуже висока, слід відмовитися від використання великих люстр на довгих підвісах, невеликі акуратні світильники або плафони з декором у цьому випадку будуть більш доречними.
Меблі
Контрастні по відношенню до решти колірної гами кімнати меблі будуть «закривати» простір, розбиваючи кімнату на зони. Однорідні меблі однакового кольору і приблизно одного розміру, навпаки, візуально збільшать розмір приміщення.
Бажано розміщувати більш масивні елементи обстановки на задньому плані, розташовуючи дрібні меблі на початку кімнати.
Уникайте встановлення в центрі невеликої кімнати столу або інших предметів інтер’єру – це зведе нанівець всі ваші дизайнерські виверти щодо збільшення її візуального розміру.
Дзеркала
Про чарівну властивість дзеркал візуально збільшувати простір відомо всім. Так чому б не використовувати їх в маленькій кімнаті? Зробивши за допомогою плитки, що відбиває зображення, дзеркальною одну зі стін, можна збільшити об’єм кімнати мінімум удвічі.
Відбиваючи елементи інтер’єру і світло, багаторазово їх повторюючи, дзеркало створить ілюзію багатовимірності, ожививши обстановку приміщення.