Головна | ДІМ → Як вибрати душову кабіну

Як вибрати душову кабіну

Як вибрати душову кабіну

Сьогодні виробники пропонують охочим зробити своє житло сучасним і комфортним безліч можливостей, і одна з них – заміна традиційної ванни душовою кабіною.

Душова кабіна – це обмежений простір ванної кімнати для прийняття душу. Знизу цей простір обмежується душовим піддоном, з боків – стінами і дверцятами, в деяких випадках зверху – дахом.

Сучасні душові кабіни це не тільки спосіб вирішити проблему недостатнього вільного місця в приміщенні ванної кімнати, але і безліч приємних функцій, які неможливо отримати у ванній.

Що краще, ванна чи душова кабіна?

Давайте докладніше розглянемо питання придбання душової кабіни, плюси і мінуси цього кроку. Лежати у ванні, безперечно, чудово. Але свої, все більш сильні аргументи, є і у прихильників душових кабін. Легкий освіжаючий душ миттєво знімає втому ввечері, бадьорить і додає сили зранку. А сучасні моделі душових кабін, не поступаючись ваннам, оснащуються гідромасажем.

До цього часу не втрачає актуальності питання економії місця. Незаперечна перевага душової кабіни, здатної вміститися навіть на просторі 80х80 см, – можливість заощадити значний простір ванної кімнати (наприклад, під встановлення пральної машини). Будь-яка душова кабіна займає майже в два рази менше площі, ніж стандартна ванна.

Крім іншого, компактна душова кабіна може слугувати для підвищення просторості і ергономічності ванної кімнати, не вимагаючи при цьому перепланування і виснажливих узгоджень. А оснащені дахом моделі можуть надавати послуги парової лазні, інфрачервоної сауни, а також аромотерапії, хромотерапії, звукотерапії і добре затримують шум води.

Торкнувшись теми економії, варто нагадати, що встановлення лічильників води – ще один аргумент на користь душових кабін. У середньому, прийняття душу вимагає у 5 разів менше води, ніж прийняття ванни.

Однак вирішуючи, що вибрати, ванну чи душову кабіну, звичайно, не варто забувати, що останні не надають можливості задоволено лежати під збитою піною. Вибір душу автоматично означає, що процес водних процедур буде проходити стоячи або сидячи.

Як вибрати душову кабіну

Однозначної відповіді, які душові кабіни краще, не існує. У кожного до цього предмету існують власні переваги і побажання.

В першу чергу, визначтеся, яка душова кабіна вам потрібна. Створити душовий простір у ванній можна по-різному. Можна придбати окремо всі елементи кабіни (навіть від різних виробників сантехніки) і зібрати їх в своїй ванній кімнаті, отримавши індивідуальний проект душової. А можна купити готовий моноблок.

Всі душові кабіни діляться на:

Відкриті душові кабіни. Це збірні моделі без даху.

Закриті душові кабіни. Це укомплектовані всім необхідним кабіни-моноблоки з дахом.

Вбудовані (вбудовувані) душові кабіни.

Як вибрати відкриту душову кабіну

Відкрита душова кабіна – це кабіна, яка не має даху, а дві або три стіни цієї кабіни – викладені плиткою стіни ванної. Вона збірна, і, як правило, складається з:
– душового піддону;
– душової огорожі;
– пристроїв для прийняття душу (змішувача, душової лійки, гідромасажних форсунок, гідромасажної панелі і т.п.).

Суто теоретично, душову кабіну можна встановити в будь-якому місці ванної кімнати, хоч у самому її центрі, зібравши конструкцію зі стінок, дверей і піддону. Відкрита душова кабіна може бути і просто встановлена в ніші між двома стінами, відгороджена лише дверцятами для душу. Але, як правило, вирішуючи, яку душову кабіну купити, ми вибираємо так званий «душовий кут». Ця конструкція обладнується всього двома дверцятами (або стінкою і дверцятами), прилеглими до викладених керамічною плиткою стін ванної кімнати.

Вибрати кутову душову кабіну доцільно при невеликому розмірі ванної кімнати, оскільки місце в ній при такому варіанті суттєво економиться. Тому душовий куточок і став найбільш затребуваним різновидом душової кабіни.

Як вибрати закриту душову кабіну-моноблок

Звичайно, душова кабіна, «зшита точно за вашою міркою» – це чудово. Однак тільки для тих, хто знає, що хоче отримати «на виході» і нести відповідальність за отриманий результат.

Інколи простіше придбати кабіну, вже укомплектовану піддоном, стінками, дверцятами, змішувачем, душовою лійкою і т.д. Тобто, вибрати душову кабіну закритого типу. У неї є чотири стінки і дах, її можна встановити хоч в середині ванної кімнати, і до того ж у ній чудова звукоізоляція. Всередині така душова кабіна має складну електричну начинку.

Готові душові кабіни мають безліч переваг. Як мінімум, вони не вимагають величезного арсеналу підготовчих робіт перед встановленням. Буде потрібно лише підключити її до води і до каналізаційного стояка. По-друге, вони можуть бути оснащені безліччю додаткових функцій, наприклад, парогенератором (функцією так званої турецької лазні). Зрозуміло, що реалізувати цю функцію у відкритій душовій кабіні практично неможливо: при бажанні попаритися вся ванна кімната перетвориться на парну, і для меблів у ванній кімнаті таке сусідство закінчиться плачевно.

Асортимент душових кабін-моноблоків широкий. Визначтеся зі своїми до неї вимогами за розмірами, функціями, ціною. Особливу увагу високим людям треба приділити висоті закритої душової кабіни.

Закриті душові кабіни можуть бути багатофункціональними – тобто (в залежності від комплектації та ваших запитів) здатні надавати, окрім душу:
– гідромасаж;
– аромотерапію;
– хромотерапію (кольоротерапію);
– звукотерапію;
– лазню (сауну);
– і, як бонус – безшумність.

Душова кабіна, оснащена функцією лазні, має деякі особливості. Оскільки для прийняття душу неможливо використовувати облицювання стін і підлоги з дерева, повноцінної сауни душова кабіна запропонувати не може. Звичайно, сучасні пластик і скло здатні витримувати температуру до 80°С, однак якщо шкіра людини вступить в контакт з розігрітою стінкою – опіку не уникнути. Тому багатофункціональні душові кабіни оснащуються так званою турецькою лазнею (хамам). Це парова лазня, в якій підтримується температура близько 40°С і 100% вологість. Таке поєднання температури і вологості дозволяє добре прогрітися.

При виборі паромасажної кабіни також необхідно враховувати, де знаходиться отвір парогенератора. Якщо він знизу – потрібно пам’ятати, що в цю зону не варто ставити ноги – є ризик отримати опік. Якщо він вгорі – під ним не можна тримати голову – є ризик викиду гарячого конденсату.

Багатофункціональні кабіни, як уже згадувалося, також можуть бути оснащені функціями хромотерапії, аромотерапії, звукотерапії і гідромасажу. Якщо ви любитель гідромасажу, то до вибору кабіни необхідно підходити більш уважно: різні виробники і моделі пропонують різний набір функцій і режимів.

Гідромасажна колонка в кабіні має, як мінімум, два ряди форсунок для масажу спини. І тут вже починаються відмінності. Кількість форсунок в ряду може бути від 2 до 12. І можливості різних форсунок можуть сильно відрізнятися.

Багато виробників пропонують не тільки масаж спини, але і масаж шиї та плечей. Оснащуються гідромасажні кабіни і сидіннями, що, погодьтеся, робить процедуру масажу більш приємною.

Дуже добре, якщо форсунки поворотні та регулюються: це дозволяє не тільки вибрати потік струменю і направити його на область, яка потребує масажу, але й індивідуально для кожної області підібрати інтенсивність масажу (регульована форсунка дозволяє індивідуально встановлювати потужність водяного потоку).

Як вибрати вбудовану душову кабіну

Вбудована душова кабіна, як і вбудована техніка, не має зовнішніх панелей, а тільки внутрішні. Вона встановлюється в нішу, а із зовнішнім світом її пов’язують прозорі душові двері.

За словами виробників і власників таких кабін, вони мають безліч переваг як перед відкритими, так і закритими душовими кабінами-моноблоками.

По-перше, вбудовувані душові кабіни зовні можуть бути оздоблені у відповідності із загальною концепцією дизайну приміщення ванної кімнати. Таким чином, на відміну від будь-яких інших душових кабін, зовнішній вигляд кабіни ніяк не впливає на концепцію дизайну. Вам не потрібно буде шукати відповідний до інтер’єру варіант, або переробляти ванну під стиль обраної кабіни.

По-друге, вбудовані душові кабіни мають можливість бути обладнані (і виробники цю можливість використовують) парогенераторами великих розмірів з поліпшеними експлуатаційними характеристиками. Тільки парогенератори вбудованих душових кабін неперевершено довговічні, чудово захищені від кальцію та інших солей, і найголовніше – вони значно дешевші в експлуатації та ремонті.

По-третє, така чудова функція поліхроматичного підсвічування типу «зоряне небо» тільки у вбудованих кабінах може подарувати воістину неземне відчуття. У прозорих душових кабінах ефект від підсвічування значно слабший.

І, нарешті, по-четверте. Оскільки цей тип кабін дозволяє встановлювати чудові парогенератори, їх ергономіка і внутрішній дизайн максимально орієнтовані для прийняття банних процедур, ніж внутрішня ергономіка звичайних душових кабін з парогенератором. До ваших послуг – великі зручні сидіння з підлокітниками і комфортною спинкою, великий простір для ніг – їх можна навіть випрямити! Але найголовніше – це чудова безпека: у вбудованих кабінах виключена можливість падіння гарячих крапель на сидячу людину.

Підсумовуючи, як правильно вибрати душову кабіну, нагадаємо, що модель, яка вам сподобалася повинна бути не тільки красивою, але безпечною і практичною. Найкращий варіант – стінки з загартованого скла (не тонше 6 мм), високоміцні профілі, безшумні двері, що легко розкриваються.

Жодний елемент кабіни не повинен окислюватися від контакту з водою або повітрям. Якісна душова кабіна не має важкодоступних для гігієнічного очищення деталей і вузлів, гострих виступів, здатних травмувати, і має достатній запас міцності, щоб не пошкоджуватися навіть від ударів.

Після того, як обраний тип душової кабіни, її розмір і матеріал, з якого вона виготовлена, можна звернути увагу на менш важливі, але приємні дрібниці, такі як функція масажу, стереосистема або радіоприймач і безліч інших «наворотів». І тут вже тільки ваш особистий смак визначить, яка душова кабіна краще за інші підійде саме вам.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля