Головна | ДІМ → Як вибрати диван

Як вибрати диван

Як вибрати диван

Диван ми купуємо не часто, приблизно, один раз на 10-15 років. Тому при виборі цього елементу інтер’єру слід бути особливо уважним і розсудливим. Якщо ви хочете витратитися раз і надовго, то варто вибирати дійсно хорошу і зручну річ.

Перш за все, потрібно звернути увагу на дизайн і колір. Який би диван не був красивий, зручний, зроблений з дорогих якісних матеріалів, існує ймовірність того, що він не впишеться в дизайн вашої кімнати.

Коли питання зі стилем дивану вирішитися, потрібно звернути увагу на конструкцію. Існують незмінні форми і трансформери. Серед останніх, найбільш популярні розсувні дивани. Якщо ви вирішили придбати такий, то варто випробувати його в дії. Хід повинен бути плавним, без зайвого скреготу й шуму. Коліщатка краще вибрати з каучуку, так як при частому висуванні, коліщатка з іншого матеріалу можуть пошкодити покриття підлоги.

Сам каркас дивану може складатися з дерева, посиленого ДСП і заліза. Останній варіант найміцніший. При виборі дивану з дерев’яним каркасом потрібно переконатися, що дерево сухе. Інакше скрип дивану в наступні 2-3 місяці експлуатації забезпечений.

Тепер переходимо до важливої деталі будь-якого дивану – наповнення і оббивки. Ці матеріали становлять більшу частину вартості дивану.

Внутрішнє наповнення може бути:
– пінополіуретан – більшість диванів та матраців наповнюються саме цим матеріалом. Цей матеріал чудово відновлює первинну форму після навантажень;
– холлофайбер – цей матеріал відмінно переться, не алергічний і не вбирає запахи;
– періотек – як і пінополіуретан володіє хорошою зворотною деформацією.

Що стосується оббивок, то тут є з чого вибирати. Найбільш довговічним вважається жаккард. Технологія виготовлення цього матеріалу дозволяє зосередити на одній одиниці площі найбільшу кількість ниток. Завдяки чому жаккард вважається довговічною оббивкою.

Другими за популярністю йдуть дивани з оббивкою з шенілла. Цей матеріал добре чиститься і має малий розтяг. Менш довговічний ніж жаккард, але більш практичний.

Всім відомий велюр йде на третьому місці. Чиститься так само добре, як шенілл але схильний до стирання.

Арпатек – новий матеріал. Він найбільш м’який. Нагадує натуральну шкіру. Арпатек міцний і довго зберігає колір.

Всім відома бавовна, хоч і має багату палітру і найекологічніша з усіх, менш міцна і часто виходить з ладу.

Існує оббивка з тефлоновим покриттям. Вона протидіє більшості забруднень але має найвищу ціну.

Якщо вибирати дитячі меблі, то краще вибрати диван з дерева і з бавовняною оббивкою. Дитячі дивани мають в два рази менший термін служби ніж дивани для вітальні і такий набір матеріалів буде виправданий.

Так само варто звернути увагу при виборі дивану і на його довжину. Якщо сім’я складається з декількох чоловік, то диван краще брати тримісний. Інакше на двомісному доведеться сидіти в тісноті.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля