Головна | ДІМ → Як вибрати газову плиту

Як вибрати газову плиту

Як вибрати газову плиту

Які б нововведення в сфері кухонної побутової техніки не з’являлися, багато хто із нас все одно залишається вірними газовій плиті. Користуватися нею дешевше, ніж електричною та й набагато звичніше. Але якщо ви вирішите, наприклад, оновити газову плиту на користь більш сучасного варіанту, то головне питання – як зорієнтуватися в різноманітті запропонованих моделей. Розглянемо основні критерії вибору.

Розмір

Стандартна комплектація газових плит збігається з габаритами типових кухонних меблів: висота – 85 см, глибина – 50-60 см, а ось ширина варіюється – від 30 до 90 см. Головне, заздалегідь визначите місце, де буде стояти плита. На рівні відкритого вогню не повинно бути контакту з поверхнями шаф, шторами, шпалерами і т.д. Виходячи з цих міркувань і підбирайте розмір плити.

Поверхня

Традиційне і найпоширеніше покриття поверхні газової плити – емаль. Вона не дуже довговічна: з часом покривається дрібними подряпинами, нестійка до сколів. Крім того, порошкові засоби для чищення і абразивні губки дряпають емалеву поверхню, а очистити застарілий або пригорілий жир рідкими засобами дуже важко.

Популярні покриття з нержавіючої сталі – матові або поліровані. Неіржавіюча сталь досить міцна, легко миється, але й настільки ж легко забруднюється: на ній найкраще видно сліди пальців. Крім того, нержавійка потребує застосування спеціальних засобів для чищення.

Вже не в дивину газові плити зі склокерамічним покриттям або покриттям з жаростійкого скла. Вони практичні, підтримувати чистоту склокераміки нескладно. Але дуже важлива умова – готуючи десерти та солодощі, не допускати попадання на панель продуктів, які містять цукор: вони можуть «прикипіти», і очистити поверхню буде важко. Ну і, звичайно ж, за зручність доведеться заплатити: коштує склокераміка дорожче, ніж та ж сама емаль або нержавійка.

Конфорки

Звичні нам газові плити з чотирма конфорками – не єдиний варіант. Є моделі, де конфорок три, а то й шість. Їх кількість і розмір залежать від того, в якому обсязі вам доведеться готувати кожен день. Але в будь-якому випадку пам’ятайте, що розмір конфорок повинен відповідати величині посуду. Язички полум’я повинні гріти дно сковороди або каструлі, але не стінки – це швидко псує посуд, та й якість їжі, що готується страждає.

У стандартних моделях конфорки розділяються за потужністю (іноді – відповідно розміру): по одній конфорці високої і малої потужності та дві – середньої. Деякі сучасні моделі мають конфорки особливо великої потужності, з кількома рядами отворів для виходу газу. Є і зовсім «космічні» моделі з конфорками для надшвидкого приготування. Вони мають складну конструкцію, яка утворює декілька кілець полум’я.

Нарешті, для тих, кого гнітить довга, нудна процедура очищення решітки газової плити, обійтися і зовсім без неї допоможуть плоскі конфорки. Словом, різноманітність на смак і колір – аби тільки вона відповідала вашим фінансовим можливостям.

Безпека

Більшість сучасних моделей газових плит обладнані системою «газ-контроль», яка виключає витік газу, навіть якщо полум’я конфорки згасне. Переконайтеся, що у моделі, яка вам сподобалася, ця опція в наявності. З функцією електропідпалювання можна забути про сірники – що, безумовно, полегшує життя, якщо у вас є маленькі діти. До речі, найбільш просунуті моделі обладнані системою захисту від дітей, яка зовсім блокує роботу плити, доки батьків немає поруч.

Передбачена і безпека духовки: вона, як правило, забезпечується декількома шарами жаростійкого скла.

Духовка

Окремий предмет розмови при виборі газових плит – духовка. Вона може бути і газовою, і електричною. Перші випускаються, як правило, в класичному варіанті – з двома режимами нагріву і відсутністю вентиляції. Знизу жар створює конфорка, зверху – газовий або електричний гриль. Вибір, що називається, на любителя: газовий гриль створює умови, близькі до обсмажування на вугіллі, але приготування важко піддається контролю. Електричний гриль забезпечує рівномірний прогрів, але й обходиться дорожче, і їжа виходить не такою «природною».

В електричних духовках застосовуються зазвичай декілька нагрівальних елементів, присутня система циркуляції повітря. За рахунок зміни нагріву і температурного режиму в такій духовці можна приготувати різноманітні страви на найвибагливіший смак.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля