Головна | ДІМ → Як вибрати кімнатні рослини. Правила розміщення рослин в будинку

Як вибрати кімнатні рослини. Правила розміщення рослин в будинку

Як вибрати кімнатні рослини. Правила розміщення рослин в будинку

При виборі кімнатних рослин і подальшому їх розміщенні вдома або в офісі, необхідно обов’язково враховувати кілька умов, про які далі і піде мова.

Вартість, розмір і невибагливість

Якщо ви належите до початківців квіткарів, радимо на перших порах зупинити свій вибір на відносно недорогих квітах або рослинах. У разі, якщо за неправильного догляду вони загинуть, це не буде нищівним ударом по особистому або сімейному бюджету.

Розмір рослин також має значення. Не забувайте, що молоді рослини невеликих розмірів легше адаптуються до нових умов, а при хорошому догляді виростуть і перетворяться на великі та гарні.

Тим, хто квітникарством займається недовго або взагалі робить перші кроки з освоєння флористики та фітодизайну, розумніше вибрати рослини з розряду невибагливих: хлорофітум, гузманію, бегонію, традесканцію, осоку, аїр, пеларгонію, фатсію, бокарнею, аспарагус або кактуси. Вони витривалі і досить прості у догляді.

Вимоги до освітленості

Існує досить поширена помилка про те, що чим більше світла отримує кімнатна рослина, тим краще. Це не так, в залежності від потреби в освітленні всі рослини можна розділити на 3 групи: світлолюбні, тіньовитривалі і тіньолюбні.

Кактуси, молочай, алое, агава, хавортія, стапелія, гастерія, циперус, пасифлора, лавр, гібіскус, фікус, евкаліпт – представники сімейства світлолюбних кімнатних рослин, а тому повинні розташовуватися ближче до вікон, які виходять на південь. Важливо не забувати про те, що прямі сонячні промені здатні витримати лише деякі з перерахованих видів, тому щоб уникнути отримання рослинами опіків, краще трохи їх притінити від сонця.

До тіньовитривалих відносяться: драцена, аспарагус, фікус, плющ, каланхое, бальзамін, бегонія, азалія і сентполія. Їх краще розмістити в стороні від південних вікон або ж віддати перевагу вікнам, які виходять на схід, захід або північ.

У протилежному від вікна кінці кімнати можна сміливо розміщувати тіньолюбних представників кімнатної флори: клівія, фатсія, традесканція, антуріум, філодендрон, плющ, лавр, папороті і різні хвойні. Їм затінені місця будуть лише на користь.

Температурний режим

Амариліс, драцена, традесканція, вілларезія і агава, що відносяться до тропічних культур, вимагають тепла. Фуксія, цикламен, лавр, герань, араукарія і гортензія будуть раді приміщенню з більш прохолодним повітрям. А кактусам, азаліям і плющам в зимову пору року взагалі потрібна знижена (близько 12°С) температура повітря.

Багато кімнатних рослини дуже чутливі до перепадів температури повітря і до протягів. У зимовий час, щоб уникнути пересихання коренів, розташовуйте горщики з кімнатними рослинами осторонь від батарей опалення, а в літню спеку бережіть своїх вихованців від попадання на них потоків холодного повітря з кондиціонера.

Вологість повітря

Люблять вологе повітря бегонія, фіттонія, алоказія і антуріум. А адіантум і аспарагус в приміщенні з сухим повітрям і зовсім скинуть бутони і зупиняться в розвитку. Не допоможе їм навіть регулярний полив.

Забезпечити рослині необхідну вологість повітря можна кількома способами: купити зволожувач повітря, регулярно обприскувати рослину, розмістити горщик з рослиною на піддоні з керамзитом або галькою і налитою всередині водою. У зимовий час, коли батареї опалення випромінюють тепло, чудовим зволожувачем повітря послужить вологий рушник, розміщений на цій самій батареї.

Непоганим варіантом може бути розміщення горщика з рослиною на кухні, де вологість повітря завжди вища, ніж в інших кімнатах.

Можна не турбуватися з приводу зволоження повітря, якщо в кімнаті ростуть герань, хлорофітум, олеандр, більбергія, гревіллея, кактуси і пальми. Ці рослини легко переносять пересушене повітря.

Габарити рослин і розміри приміщення

Тут все досить просто: великі рослини необхідно розміщувати в просторих приміщеннях, забезпечивши їх хорошою циркуляцією повітря і достатньою кількістю світла. Виграє від цього і інтер’єр.

Дрібні рослини в невеликих горщиках доцільно буде розмістити на кухні або в невеликій кімнаті.

При виборі рослини в магазині обов’язково огляньте її стебла, листя і квіти. Якщо на них помітний наліт, павутина або дрібні комахи, від такої покупки слід відмовитися. Найкращий спосіб отримати бажану рослину – виростити її самостійно. Коли вона з’явиться на світ у вас удома, то буде адаптована до ваших домашніх умов на всі сто відсотків.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля