Головна | ДІМ → Як вибрати мийку для кухні

Як вибрати мийку для кухні

Як вибрати мийку для кухні

Кухня – це робоче місце будь-якої господині. Для того, щоб процес приготування їжі був захоплюючим заняттям, а не перетворився на рутину, потрібно щоб саме оточення відповідало цьому. Звичайно, що побутова техніка і меблі повинні бути функціональні, тоді домашні клопоти будуть приносити масу позитивних емоцій і хатня робота не буде сильно вимотувати. Кухонна мийка, один з найпопулярніших предметів на кухні. Це й не дивно, так як будь-яке приготування їжі потребує наявність води та й після трапези потрібно помити посуд. Добре, якщо у господині є посудомийна машина, якщо ні, знову на допомогу приходить мийка. Сьогодні ви дізнаєтеся, як вибрати мийку для кухні, яких критеріїв потрібно дотримуватися і які типи мийок існують.

При виборі мийки для кухні потрібно дотримуватися двох критеріїв: функціональності та вписування у дизайн. Не секрет, що дизайну зараз відводиться провідна роль. Всі домогосподарки хочуть бачити свою кухню як щось ціле, а не різношерстий набір предметів.

Дизайн це звичайно добре і красиво, але головне, щоб мийка була функціональною. Як же пов’язати між собою ці два критерії і вибрати зручну мийку, яка впишеться у вашу кухню? Щоб відповісти на це запитання потрібно визначитися з матеріалом, з якого зроблена мийка.

Мийки з нержавіючої сталі

Найпопулярнішим матеріалом, з якого виготовляють кухонні мийки, є нержавіюча сталь. А саме сплав сталі, в який входять нікель і хром. Такі мийки маркуються ALSI 18/10. Ці цифри говорять про те, що до складу сталі входить 18% хрому і 10% нікелю. Така пропорція дозволяє захистити сталь від іржі та агресивного середовища. Крім того, цей сплав, як підтвердила практика, найбільш довговічний і нешкідливий для організму.
Мийки з нержавіючої сталі мають відносно малу вагу і низьку вартість. Вони впишуться у більшість інтер’єрів.
Серед мінусів нержавійки потрібно відзначити сильний шум від попадання струменя води на дно мийки та білі плями, які залишаються на ній через склад води, яка подається з водопроводу.

Композитні мийки

Композитні мийки більш практичні, вони виготовляються з наповнювача і акрилової смоли. В якості наповнювача використовують крихти граніту, кварцовий пісок і скловолокно. Третій інгредієнт композитної мийки це фарба.
Композитні мийки, в залежності від наповнювача називають гранітними чи кам’яними. Вироблена за сучасною технологією мийка з гранітної крихти, яка під тиском зв’язується акрилової смолою, має велику кількість плюсів. Одним з них є відсутність шуму. Таку мийку можна вписати у будь-який дизайн, в неї можна ставити навіть гарячий посуд, а будь-який наліт просто змивається рідиною для миття посуду.
Одним з недоліків композитних мийок є ціна. Але слід знати, що будь-який інший тип дешевих мийок прослужить менше, а значить з часом, ваше вкладення у композитну мийку окупляться.

Емальовані мийки

Її мінуси очевидні, тому такий тип мийок з кожним днем використовується все менше. Єдиним плюсом емальованої мийки є її низька ціна.

Крім матеріалу, з якого виготовляються мийки, вони діляться по типу установки. Найпростішим видом є накладні мийки. Вони просто ставляться на тумбу і фіксуються. Такі мийки знайшли своє застосування у кухнях, меблі яких складаються з окремих шаф.

Зараз найпопулярнішим типом встановлення мийок є їх врізання. Врізні мийки встановлюються у отвір, який вирізається в стільниці. Частота використання таких мийок обумовлена популярністю, останнім часом, кухонних гарнітурів з суцільною стільницею.

Інтегровані мийки це більш досконалий тип установки. Він більш трудомісткий і дорогий. Установка мийки інтегрованим способом вимагає наявності спеціальних інструментів. Зазвичай цим займаються фірми, які виготовляють кухонні меблі.

Ще одним типом встановлення мийок є підстільні мийки. Як зрозуміло з назви, мийки знаходяться під стільницею, в якій вирізано отвір. Для такого типу мийок потрібна стільниця, зроблена з каменю або композиту.

Крім типу матеріалу і встановлення кухонні мийки діляться по формі. Вони можуть складатися з однієї або двох раковин, бути овальними, круглими чи мати викривлену форму. Сучасна промисловість дозволяє вибрати кухонну мийку практично на будь-який смак.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля