Головна | ДІМ → Як вибрати полотенцесушитель для ванної кімнати

Як вибрати полотенцесушитель для ванної кімнати

Як вибрати полотенцесушитель для ванної кімнати

Полотенцесушитель – обов’язкова деталь будь-якої ванної кімнати. Крім свого основного призначення – сушіння вологих рушників, рушникосушка виконує функцію теплового радіатора, нагріваючи повітря у ванній кімнаті і підтримуючи в ній комфортний мікроклімат.

Правильно вибраний пристрій допоможе запобігти виникненню конденсату на дзеркалі і стінах ванної, захистить приміщення від вогкості і допоможе уникнути появи в ній цвілевих грибків.

Види полотенцесушителей

Електричні пристрої для сушки рушників являють собою масляні обігрівачі. Вони гігієнічні, прості в монтажі та експлуатації.

Завдяки тому, що електричні рушникосушки не потребують підключення до системи водопостачання, їх можна встановлювати не тільки у ванній, але і в будь-якому іншому приміщенні квартири.

При встановленні електричних полотенцесушителей необхідно приділити пильну увагу монтажу проводів і вологозахищеним розеткам. Найкраще, якщо ці роботи виконає професійний електрик. Користуючись цим пристроєм, будьте готові до збільшення суми в рахунку за використану електроенергію.

Водяні рушникосушки входять в початкову комплектацію ванної кімнати, а тому є найбільш поширеними. Джерелом тепла в них слугує гаряча вода, яка надходить з системи опалення або гарячого водопостачання.

Єдиний мінус таких пристроїв – повна залежність від наявності в трубах гарячої води.

Витрати на водяний полотенцесушитель включають в себе тільки вартість самого пристрою і витрати на його монтаж. Більше ніяких капіталовкладень в процесі експлуатації ці пристрої для сушки рушників не вимагають.

Саме про вибір водяних полотенцесушителей далі й піде мова.

Розміри рушникосушки і спосіб підключення

Перед походом в магазин обов’язково виміряйте розміри місця в якому буде розташований майбутній полотенцесушитель, а потім зменшіть його на 10 см по горизонталі й вертикалі. Це і будуть максимально можливі габарити пристрою.

Зверніть увагу, звідки здійснено підведення води до місця розташування рушникосушки – від цього безпосередньо залежатиме тип майбутнього пристрою: з нижнім чи з боковим підключенням.

Обов’язково визначте діаметр підвідних і відвідних труб для води. Вони можуть бути як дюймовими, так і розміром 1/2 чи 3/4 дюйма. З ним повинен збігатися діаметр підключення обраної вами рушникосушки, в іншому випадку подбайте про додаткове придбання перехідних муфт.

Матеріал рушникосушки

Пристрої для сушіння рушників з кольорових металів (міді й латуні) мають високу тепловіддачу і привабливий зовнішній вигляд, однак підключати їх до системи гарячого водопостачання не рекомендується. Збагачена повітрям гаряча вода і наявність в системі деталей з несумісних металів (міді, сталі та алюмінію) досить швидко виведуть такий полотенцесушитель з ладу.

Сушки для рушників, виготовлені з чорної сталі, рекомендується використовувати тільки в закритих і автономних системах опалення, які мають постійну якість і об’єм води. У разі використання теплоносія з системи гарячого водопостачання або централізованого опалення на внутрішній стороні труб з чорної сталі почне накопичуватися накип і відкладення солей. Зменшить термін служби такого полотенцесушителя і звичайна корозія, особливо якщо внутрішня сторона його труб не оброблена захисним складом.

Найоптимальніший матеріал для полотенцесушителей – нержавіюча сталь. Вона довговічна, практична і приваблива.

Труби з нержавійки, виготовлені за електрозварювальною технологією, мають невисоку вартість, проте уразливі до електрокорозії, а тому призначені для використання в автономних системах опалення.

Безшовні суцільнотягнені і потовщені труби відрізняються підвищеною надійністю і стійкістю до корозії, проте і вартість їх значно вище за зварні конструкції.

Конструкція і форма полотенцесушителей

Рушникосушки бувають одно- і двоконтурними. У двоконтурних пристроїв всередині першого контуру роль теплоносія виконує гаряча вода, а другий контур заповнений антифризом, що циркулює в ізольованій системі за рахунок вільної конвекції.

Існують двоконтурні рушникосушки, у яких перший контур підключається до системи опалення, а другий – до системи гарячого водопостачання. Завдяки цьому пристрій буде виконувати свої функції практично без перебоїв.

Форма полотенцесушителей може бути різною: від драбинки і змійки до їх всіляких комбінацій. Пояснюється таке різноманіття моделей прагненням розмістити в обмеженому просторі пристрій з максимальною площею тепловіддачі.

Важливий момент: купуючи полотенцесушитель, обов’язково уточнюйте значення тиску теплоносія, на який він розрахований. Якщо в приватному будинку з автономною системою водопостачання та опалення тиск теплоносія навряд чи перевищить 3 атмосфери, то в разі багатоповерхового будинку це значення становить 6 атмосфер і більше.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля