Чим хороші теплі підлоги
Основна перевага теплих підлог перед традиційними системами опалення полягає в тому, що саме теплі підлоги здатні створити в приміщенні оптимальний мікроклімат, при якому температура повітря в районі підлоги дорівнює приблизно 25°С, на рівні голови людини становить близько 20°С, знижуючись до 18°С на рівні стелі.
Такого температурного режиму неможливо досягти при використанні традиційних систем опалення, коли тепле повітря, що виходить від радіатора з температурою близько 30°С спочатку піднімається вертикально вгору, створюючи на рівні стелі теплову зону з температурою 26°С, а потім, остигаючи, опускається вниз. В результаті на рівні голови температура повітря комфортна (у діапазоні 20-22°С), а в нижній частині кімнати вона становить 18°С і нижче. Не дивно, що при такій температурі полу будуть мерзнути ноги, а посидівши на ньому деякий час, недовго і застудитися.
Ще одна істотна відмінність між теплою підлогою і системою водяного опалення полягає в тому, що конвекційний потік, створений нагрітим повітрям, спочатку піднімає частинки пилу до стелі, потім, по мірі охолодження повітря, пил разом з ним опускається вниз, після чого знову починає свій нескінченний рух по колу. Крім перенесення пилу, активна циркуляція повітря може стати джерелом протягів у кімнаті.
Оскільки площа нагрітої поверхні теплої підлоги достатнього велика, конвекційні потоки в такій кімнаті відсутні, тепле повітря плавно піднімається вгору і по мірі охолодження так само плавно опускається вниз.
Електрична тепла підлога
В даний час існує три види електричних теплих підлог: кабельні, термомати і плівкові підлоги. Кабельні підлоги реалізовані на основі одно- або двожильного нагрівального кабелю, рівномірно покладеного по всій площі кімнати, що обігрівається. Термомати являють собою тонкий нагрівальний кабель, зафіксований на крупнокомірчастій сітці. Плівкові підлоги є міцною теплопровідною плівкою, всередині якої розміщені плоскі нагрівальні елементи.
Крім нагрівальних пристроїв, до складу кожного виду електричної теплої підлоги входять датчики температури з терморегулятором, монтажні аксесуари і теплоізоляція.
Одна з головних переваг електричної теплої підлоги – її інтелектуальність. Завдяки наявності апаратури управління, реалізованої на основі температурних датчиків і терморегулятора (механічного або електронного), можна задати не тільки бажану температуру підлоги, але і час ввімкнення/вимкнення опалювального приладу, що дозволяє значно економити електроенергію.
Електричні підлоги дозволяють до найдрібніших деталей повторювати всі вигини поверхні підлоги в приміщенні, їх можна використовувати практично з будь-яким видом підлогового покриття: від лінолеуму і ковроліну до ламінату і плитки для підлоги.
Використовуючи нагрівальні секції різної потужності, на базі електричної підлоги можна створити як джерело комфортного обігріву, так і джерело основного опалення.
Недоліки у цього виду теплих підлог практично відсутні, а єдина складність, яка може виникнути при їх облаштуванні – необхідність точного розрахунку потужності і продуктивності нагрівальних елементів.
Водяна тепла підлога
Основними нагрівальними елементами в системах водяних теплих підлог є звичайні труби. Гаряча вода, що надходить в них із системи опалення, віддає частину свого тепла, нагріваючи підлогу. Раніше для цієї мети використовувалися труби з міді, зараз же, з розвитком технологій, їх повністю витіснили вироби з пластику та металопластику. Завдяки своїй гнучкості, вони дозволяють монтувати опалювальні системи практично будь-якої форми та конфігурації.
Теплі підлоги бувають бетонного і настильного типу. При облаштуванні бетонних теплих підлог труби системи кріплять до ізоляції, після чого заливають шаром будівельного розчину. У настильних теплих підлогах труби опалення укладають на «чорну» підлогу або на дерев’яні лаги. Зверху їх накривають гіпсоволоконними плитами або дерев’яними дошками.
До основних переваг водяних теплих підлог можна віднести економію електроенергії, разові капіталовкладення при їх облаштуванні та рівномірність обігріву. Є й недоліки: залежність від роботи системи водяного опалення та складності при отриманні дозволу на встановлення в квартирах.