Як вибрати унітаз? Чим унітази відрізняються один від одного, і які з них кращі? Яким матеріалам та конструкціям слід надати перевагу?
У цій статті ми розглянемо основні критерії і розповімо, як за ними вибрати правильний унітаз. Як не пошкодувати про покупку, і з якими підводними каменями можна зіткнутися, вибираючи унітаз додому або на роботу.
Перед тим, як розповісти про те, на що слід звертати увагу, і який унітаз кращий, давайте виділимо критерії, які є основними при виборі унітазу:
• Зручність – унітаз повинен, просто зобов’язаний бути зручним.
• Конструкція і матеріал – унітаз час від часу необхідно чистити, тому, чим зручніша його конструкція і якісніший матеріал, тим менше часу і праці займе його чистка.
• Унітаз повинен вписуватися в інтер’єр, хоча, це скоріше побажання.
Тип унітазу
Всі унітази діляться на підлогові і підвісні. Підвісні унітази (біде) візуально займають набагато менший простір на відміну від підлогових. Однак для їх встановлення, можливо, вам доведеться переробити систему каналізації.
Підвісні унітази зручні в невеликих приміщеннях, де вільного місця дуже мало. В інших випадках підлогові унітази мають більше переваг, оскільки саме на підлоговому унітазі можна розслабитися як слід.
Матеріал унітазу
Основними матеріалами, з яких роблять унітази, вважаються фарфор і фаянс. Не дивуйтеся, але сьогодні можна знайти більш екзотичні варіанти, наприклад, унітази зі скла, пластику і, навіть, золота.
Унітази з порцеляни, безумовно, прослужать вам довше, ніж унітази з фаянсу. Середній термін служби унітазу з порцеляни становить 50 років, у той час як у фаянсового унітазу – 30-40 років. Крім терміну служби порцелянові унітази простіше чистити і вони практично не вбирають сторонні запахи.
Конструкція зливу унітазу
Конструкція зливу унітазу буває трьох видів:
– навкісна, що йде вниз під кутом 30-45°;
– вертикальна;
– горизонтальна.
Унітаз варто вибирати, виходячи з того, як у вас прокладений водопровід. У багатоквартирних будинках, наприклад, широко розповсюджений навкісний тип зливу під кутом 30-45°. У приватних будинках або котеджах широку популярність має вертикальний злив. Також вертикальний злив є у дуже старих багатоквартирних будинках. Що стосується горизонтального зливу, на сьогоднішній день саме з ним будують нові багатоквартирні будинки.
Чаша унітазу
Сьогодні широкого розповсюдження набули чаші трьох видів:
• Воронкоподібні унітази вважаються менш зручними з усіх, оскільки лунка з водою розташована прямо по центру чаші. Це означає, що сидячи на унітазі при дефекації, ви, скоріш за все, будете оббризкані водою.
• Тарілчасті унітази мають форму тарілки, лунка з водою розташована не по центру, а спереду, тому ви навряд чи зможете себе оббризкати.
• Козиркові унітази мають внутрішню платформу, яка розташована під кутом в 30-45°. Лунка з водою також знаходиться спереду. Сидячи на ньому, ви також не будете відчувати неприємні відчуття, викликані попаданням бризок на ваше тіло.
Зливний бачок унітазу
Зливні бачки бувають найрізноманітнішими, вони можуть кріпитися до унітазу або, навпаки, перебувати окремо від нього. Можна зустріти литі бачки, коли вони разом з унітазом становлять цільну конструкцію.
Зливний бочок унітазу може бути взагалі відсутнім. Зовсім недавно на ринку з’явилися унітази без бачка. Змивний пристрій таких унітазів вбудовується прямо в водопровідну трубу, що підводять до унітазу. Таким чином, також можна заощадити трохи вільного простору.
Бувають бачки з двома швидкостями, вони мають дві кнопки, після натискання на одну з них відбувається злив 2-4 літрів води, після натискання на іншу – 6-8 літрів води. Таким чином, можна регулювати кількість води при зливі, що, безумовно, буде зручно, якщо приміщення обладнане приладами обліку споживання води (лічильниками на воду), а також, якщо у вас раптово відключили воду, таким чином можна її економити.
Також потрібно відзначити, що головною якістю зливного бачка, на яку потрібно звертати увагу при виборі унітазу – це його безшумність роботи. Чим менше звуків бачок видає при зливі, тим він якісніший.
Якість механізмів зливного бачка
Тут ми розглянемо основні причини виходу з ладу зливних бачків. Будьте уважні при виборі унітазу. Низька якість пластикових елементів зливного механізму може викликати їх деформацію, що можна буде виправити тільки заміною всього механізму або самого бачка, якщо ви не зможете знайти змінний механізм.
Поцікавтеся, яка вода у вашому приміщенні, де ви зібралися встановлювати унітаз. Вода може виявитися жорсткою або з домішками (сильно хлорована). У магазині потрібно буде уточнити, чи впорається обраний вами унітаз з такою водою.
Внутрішні механізми зливного бачка можуть стертися раніше заявленого виробником терміну. Це може статися з наступних причин: ви купили підробку або вибраний унітаз не підходить до води, яка використовується у вашому приміщенні.
І, остання порада, уважно огляньте унітаз перед покупкою на предмет наявності зовнішніх пошкоджень, сколів та тріщин. Так само можна провести рукою по внутрішній кромці чаші, де здійснюється злив води, іноді там немає емалі, це не критично, але якщо є вибір, то краще вибрати з нею. Купуючи унітаз, переконайтеся, що модель повністю укомплектована всіма необхідними елементами кріплення. Не довіряйте монтаж вашого нового унітазу випадковим людям. Найкраще, щоб це зробили професійні фахівці.