Головна | ДІМ → Як виростити лимон вдома

Як виростити лимон вдома

Як виростити лимон вдома

Кімнатний лимон являє собою дерево з шкірястим листям світло-зеленого кольору. Квітки білі і мають приємний аромат. Лимони плодоносять цілий рік. Тому саме ці цитрусові більшість із нас хоче бачити на своїх підвіконнях. Зауважимо, що багато садівників-аматорів вирощують в домашніх умовах плоди, які набагато яскравіші, духмяніші та більші за ті, що є у продажу. Сіянці цитрусових в домашніх умовах, як правило, дають плоди на 4-5-й рік після пророщування.

Як виростити лимон вдома? Для цього потрібно пам’ятати, що висаджувати потрібно одночасно кілька рослин, щоб згодом вибрати найкращу. При посадці, насіння лимону кладуть в рихлий родючий грунт на глибину 1-2 см. По закінченні 3-5 місяців з моменту сходження саджанців їх пересаджують в більш місткі горщики, повністю зберігаючи земляну грудку у кореневої системи. При пересадці саджанців в грунт бажано додати компост, перероблений дощовими хробаками, або біогумус.

Тепер для того щоб дізнатися, як виростити лимон з кісточки, ви повинні провести селекційні роботи, вибираючи потенційно плодоносні рослини за зовнішніми ознаками:
– крона рослини повинна бути спочатку коренастою і схильною кущитися: про це свідчать малі відстані між бруньками на стеблинках;
– рослина повинна мати мінімум тонких пагонів і коротких голок, або взагалі їх не мати;
– рослина повинна мати максимум листя, не схильного до обпадання.

Вибракуванню підлягають рослини з тонкими пагонами, які швидко оголюються і з нечисленними листочками.

Після того, як кращі рослини відібрані, можна приступити до робіт по формуванню крони дерева. Якщо ви хочете знати, як виростити з кісточки лимон в домашніх умовах, то повинні розуміти, що вже в перші місяці життя дуже важливо вчасно запобігати одностебловому розвитку сіянця. Для цього під час хвилі зростання цитрусових, які трапляються 4-5 разів на рік, необхідно пінцетом прищипувати ніжну верхівку пагонів, що відростають, і стежити, щоб після прищипування з’явилися бічні пагони. Якщо такі не з’являються, то прищипування повторюють.

При появі бічних пагонів і утворенні на них 2-3-х листочків вони так само прищипуються. В майбутньому таке формування крони дозволяє отримати максимально короткі гілочки. Надалі формування рунистої і рівномірної крони методом прищипування триває. Крім того, час від часу потрібно повертати горщик з рослиною не більше ніж на чверть обороту до сонячної сторони. Таким чином ви забезпечите рівномірність зеленого покриву і утворення пагонів на дереві.

Також слід стежити за тим, щоб під час росту дерева і формування крони вона не була занадто густою. Для цього потрібно не допускати зростання гілок всередину крони.

Найкраще місце в кімнаті для дерева – підвіконня. Але в зимовий час можливе переохолодження кореневої системи, що порушує нормальне функціонування процесів обміну в рослині. Зокрема, ускладнюється рух води від коренів до листя. Однак цю неприємність легко усунути, достатньо лише обмотати горщик з лимоном теплоізоляційним матеріалом або підкласти під низ пінопласт.

Особливу увагу при вирощуванні лимона в домашніх умовах слід приділити техніці внесення добрив. Не варто, заради того щоб дерево виросло якомога швидше, зловживати добривами. Так ви тільки погубите рослину.

Інтенсивніше підгодовувати лимон варто у весняний період, коли спостерігається особливо динамічне зростання і йому потрібен додатковий ресурс, щоб накопичити поживні речовини для майбутнього плодоношення.

У зимовий період обмежтеся мінімумом добрив. Добриво вноситься у вигляді водного розчину, який містить 5 г суперфосфату калійної селітри на 1 л води.

В якості підгодівлі можна використовувати деревну тирсу і золу, а також мінеральні добрива, що містять азот, який є одним з найважливіших елементів, необхідних для нормального розвитку. До добрив можна додати пару грамів міді, цинку, оскільки як в якості мікроелементів вони також важливі для рослини.

Найчастіше тривалий догляд за лимонами на підвіконні винагороджується на 4-5-й рік. Такі рослини більш витривалі і адаптовані до умов проживання в міській квартирі, ніж рослини, куплені в спеціалізованих магазинах. Отримуючи урожай, не забувайте про подальшу селекцію. Зрізуючи живці з кращих рослин, і вкорінюючи такі саджанці в горщиках з вологим піском під скляною банкою, ви отримаєте прекрасні рослини.

Коментарі до запису "Як виростити лимон вдома"

Подивитись останні коментарі
  1. Простіше купити саджанець, але цікавіше самому виростити лимон з кісточки. Тільки-но виймете кісточку з лимона, відразу ж посадіть її. Лимон проростає дуже швидко і коли він трохи підросте, зміцніє стебло, потрібно його прищепити (якщо ви хочете плодів), а так сам по собі не прищеплений лимон зацвіте не скоро.
    Щоб лимон добре плодоносив потрібно верхні гілки пригнути і підв’язати до більш товстих нижніх. Перевірений спосіб.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля