Головна | ДІМ → Як заховати трубу від витяжки. Способи маскування повітропроводу на кухні

Як заховати трубу від витяжки. Способи маскування повітропроводу на кухні

Як заховати трубу від витяжки. Способи маскування повітропроводу на кухні

Встановлення на кухні витяжки часто пов’язане з необхідністю замаскувати або вписати в інтер’єр повітропровід, який має далеко не самий презентабельний вигляд.

Власникам кухонних витяжок рециркуляційного типу в цьому плані пощастило – такі витяжки, хоча й коштують дорожче і вимагають періодичної заміни вугільного та жировловлюючого фільтрів, завдяки особливостям своєї конструкції не потребують відведення повітря у вентиляційну шахту, оскільки очищене ними повітря подається назад в приміщення.

Проточні витяжки мають значно меншу вартість, проте обов’язковою умовою їх безпечної експлуатації є з’єднання витяжок з системою витяжної вентиляції будинку за допомогою повітропроводів.

Через те, що витяжка не завжди розташована в безпосередній близькості від вентиляційної шахти, довжина повітропроводу може досягати декількох метрів. Для цих цілей зазвичай використовується металева гофра, що більш-менш гармонійно поєднується хіба що з інтер’єром кухні, оформленим в стилі «хай-тек».

В інших же випадках повітропровід з гофрованої труби потрібно замаскувати. Про способи вирішення даного завдання й піде далі мова.

Короб з пластика або гіпсокартону

Найпростіший спосіб надати повітропроводу привабливий вигляд – використати пластиковий короб. Він являє собою чотиригранну трубу і буває різної площі у розрізі.

Пластиковий короб можна не тільки зробити малопомітним, пофарбувавши або обклеївши шпалерами під тон інтер’єру, але й виділити, вибравши для нього контрастну схему оздоблення.

Єдиний недолік такого короба – обмеження в довжині. У разі, якщо витяжка знаходиться на значній відстані від вентиляційного каналу, а тяга у вентиляційній системі слабка, функціональність такого повітропроводу буде вкрай низькою.

Декоративний короб, який закриє металеву гофру, можна виготовити з гіпсокартону. Спочатку потрібно виконати монтаж несучого каркасу з металевого профілю, а потім обшити його гіпсокартонними листами потрібного розміру.

Вмонтовані в такий короб світильники можна використати в якості як основного, так і додаткового освітлення.

Підвісна і натяжна стелі

Якщо питання облаштування повітропроводу виникло в процесі ремонту, заховати гофру від витяжки можна, змонтувавши в кухні підвісну або натяжну стелі.

В цьому випадку маскування витяжної труби буде реалізовано у вигляді дворівневої стелі або складної фігурної конструкції.

Єдиний недолік цього способу полягає в тому, що в разі необхідності дістатися до гофри можна буде тільки після демонтажу стелі.

Кухонні меблі

Зручним способом маскування повітропроводу є використання кухонних меблів.

Якщо довжина гофрованої труби невелика, приховати її можна, розташувавши над плитою високу підвісну вертикальну шафу. В цьому випадку витяжка кріпиться до днища шафи, а труба проходить через отвори відповідного діаметру, вирізані в її полицях.

Якщо вентиляційна шахта знаходиться трохи збоку від витяжки, гофру можна вивести через бічну стінку сусідньої підвісної шафи.

Добре впорається з маскуванням повітропроводу комплект кухонних меблів, у якого підвісні шафи обладнані козирком. Витяжну трубу, розміщену на козирку впритул до стіни буде важко розгледіти навіть дуже високій людині.

Якщо ж покупка нових меблів не входить у ваші плани, можна обладнати навісним козирком вже наявний комплект кухонного гарнітуру.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля