Власникам кухонних витяжок рециркуляційного типу в цьому плані пощастило – такі витяжки, хоча й коштують дорожче і вимагають періодичної заміни вугільного та жировловлюючого фільтрів, завдяки особливостям своєї конструкції не потребують відведення повітря у вентиляційну шахту, оскільки очищене ними повітря подається назад в приміщення.
Проточні витяжки мають значно меншу вартість, проте обов’язковою умовою їх безпечної експлуатації є з’єднання витяжок з системою витяжної вентиляції будинку за допомогою повітропроводів.
Через те, що витяжка не завжди розташована в безпосередній близькості від вентиляційної шахти, довжина повітропроводу може досягати декількох метрів. Для цих цілей зазвичай використовується металева гофра, що більш-менш гармонійно поєднується хіба що з інтер’єром кухні, оформленим в стилі «хай-тек».
В інших же випадках повітропровід з гофрованої труби потрібно замаскувати. Про способи вирішення даного завдання й піде далі мова.
Короб з пластика або гіпсокартону
Найпростіший спосіб надати повітропроводу привабливий вигляд – використати пластиковий короб. Він являє собою чотиригранну трубу і буває різної площі у розрізі.
Пластиковий короб можна не тільки зробити малопомітним, пофарбувавши або обклеївши шпалерами під тон інтер’єру, але й виділити, вибравши для нього контрастну схему оздоблення.
Єдиний недолік такого короба – обмеження в довжині. У разі, якщо витяжка знаходиться на значній відстані від вентиляційного каналу, а тяга у вентиляційній системі слабка, функціональність такого повітропроводу буде вкрай низькою.
Декоративний короб, який закриє металеву гофру, можна виготовити з гіпсокартону. Спочатку потрібно виконати монтаж несучого каркасу з металевого профілю, а потім обшити його гіпсокартонними листами потрібного розміру.
Вмонтовані в такий короб світильники можна використати в якості як основного, так і додаткового освітлення.
Підвісна і натяжна стелі
Якщо питання облаштування повітропроводу виникло в процесі ремонту, заховати гофру від витяжки можна, змонтувавши в кухні підвісну або натяжну стелі.
В цьому випадку маскування витяжної труби буде реалізовано у вигляді дворівневої стелі або складної фігурної конструкції.
Єдиний недолік цього способу полягає в тому, що в разі необхідності дістатися до гофри можна буде тільки після демонтажу стелі.
Кухонні меблі
Зручним способом маскування повітропроводу є використання кухонних меблів.
Якщо довжина гофрованої труби невелика, приховати її можна, розташувавши над плитою високу підвісну вертикальну шафу. В цьому випадку витяжка кріпиться до днища шафи, а труба проходить через отвори відповідного діаметру, вирізані в її полицях.
Якщо вентиляційна шахта знаходиться трохи збоку від витяжки, гофру можна вивести через бічну стінку сусідньої підвісної шафи.
Добре впорається з маскуванням повітропроводу комплект кухонних меблів, у якого підвісні шафи обладнані козирком. Витяжну трубу, розміщену на козирку впритул до стіни буде важко розгледіти навіть дуже високій людині.
Якщо ж покупка нових меблів не входить у ваші плани, можна обладнати навісним козирком вже наявний комплект кухонного гарнітуру.