Головна | ДІМ → Як закрити щілину між ванною і стіною

Як закрити щілину між ванною і стіною

Як закрити щілину між ванною і стіною

Часто після ремонту у ванній кімнаті, укладання на стіни нової плитки або встановлення нової ванни в місці її стику зі стіною залишається щілина, яку обов’язково потрібно закрити.

У разі, коли між стіною і ванною є навіть порівняно невелика щілина, в неї неминуче буде потрапляти вода, яка стікаючи вниз на підлогу під ванну, буде утворювати калюжі води.

Постійна присутність води на підлозі, крім естетичного дискомфорту, стане джерелом підвищеної вологості, яку будуть супроводжувати цвіль, грибок, постійний затхлий запах та інші неприємності.

Саме тому так важливо виконати закладення стику між ванною і стіною.

Підготовчі роботи

Перше, що потрібно зробити до початку робіт по закладенню стику – очистити оброблювані поверхні ванни і стіни, видаливши з щілини пил і будівельне сміття.

Подальший хід підготовки поверхонь залежатиме від застосовуваної технології закладення щілини. У разі застосування будівельного розчину на основі цементу стіну і борт ванни необхідно змочити водою, у всіх інших випадках – висушити і знежирити.

Використання плиткової затирки

Якщо щілина між бортом ванни і стіною менше 5 мм, її доцільно закрити за допомогою плиткової затирки. Оскільки затирка для плитки є вологостійким матеріалом, вона буде чудово затримувати воду, що попадає в місце стику стіни і ванни.

При використанні затирки такого ж кольору, як і для настінної плитки, вона гармонійно впишеться в загальний дизайн ванної кімнати, створюючи єдиний цілісний ансамбль.

Закриття щілини герметиком

При розмірі щілини до 8 мм дуже зручно закрити стики між стіною і ванною, використовуючи вологостійкий герметик. По обидва боки від щілини, що закладається, на поверхню борту ванни і стіни наклеюємо малярську стрічку. Завдяки цій нехитрій технології межі шва будуть ідеально рівними.

На чисту, суху і знежирену поверхню стику за допомогою спеціального пістолета наносимо силіконовий вологостійкий герметик. По завершенні заповнення шва герметиком невеликим гумовим шпателем, змоченим в мильній воді, вирівнюємо поверхню стику, витісняючи зайвий герметик в сторони на смуги малярської стрічки. Далі акуратно відклеюємо малярську стрічку і милуємося ідеально рівним швом, заповненим герметиком.

Заливка щілини цементним розчином

Чудово підходить у випадках, коли ширина стику перевищує 8 мм. Щоб уникнути провалювання розчину всередину щілини затикаємо її ганчірками, попередньо просоченими рідким будівельним розчином.

Для кращого приставання розчину повторно змочуємо борт ванни і стіну водою. Заповнюємо стик акуратним і рівним шаром цементно-піщаної суміші середньої густини.

Закладення щілини монтажною піною

Не сперечаємося, спосіб закладення щілин будівельним розчином хороший, але існують і більш сучасні способи, один з яких полягає у використанні водостійкої монтажної піни.

Як і у випадку закладення стику герметиком, по периметру стику з обох боків поверхні обклеюємо смужками малярської стрічки. Встановлюємо балон з монтажною піною в пістолет і запінюємо щілину, приймаючи до уваги здатність монтажної піни багаторазово збільшуватися в об’ємі.

Після висихання піни гострим ножем зрізуємо її надлишки, що виступають з щілини і відклеюємо смуги малярської стрічки. Не забудьте при роботі з монтажною піною захистити руки рукавичками, оскільки видалення піни зі шкіри рук пов’язане з певними труднощами.

Оформлення стику бордюром

Для оформлення стику може використовуватися як керамічний бордюр для плитки, так і пластиковий плінтус або самоклеюча бордюрна стрічка. Вибір того чи іншого способу оформлення залежить від матеріалу, яким оброблені стіни у ванній кімнаті, бюджету ремонту та естетичних уподобань господарів квартири.

Керамічний бордюр кріпиться за допомогою плиткового клею з подальшим затиранням швів плитковою затиркою. Пластиковий плінтус клеїться за допомогою прозорого, що швидко схоплюється, клею, а бордюрна стрічка – використовуючи самоклеючий шар, видаливши з внутрішньої сторони стрічки захисну смугу паперу.

Зазвичай описані вище способи закладення стиків застосовують в комплексі. Спочатку заповнюють щілину монтажною піною, потім, видаливши надлишки засохлої піни, покривають її шаром герметика і на завершення робіт виконують обробку стику одним з видів бордюрів.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля