Головна | ДІМ → Як зігріти приміщення без шкоди для здоров’я

Як зігріти приміщення без шкоди для здоров’я

Як зігріти приміщення без шкоди для здоров’я

Напередодні холодного сезону актуальним залишається питання, як зігріти свій будинок або робочий офіс адже постійне знаходження в прохолодному приміщенні загрожує не тільки дискомфортом і поганим настроєм, а й ослабленням імунітету, частими застудами та запальними процесами в організмі.

Перш ніж вибирати обігрівач, необхідно оцінити доцільність покупки і сформулювати цілі, які ставляться перед приладом. Необхідно розуміти, що додатковий обігрів приміщення робить його більш задушливим, практично всі обігрівачі сушать повітря, а деякі з них ще й «спалюють» кисень, тому їх використання потрібно поєднувати з роботою зволожувачів і регулярно провітрювати приміщення, що рідко втілюється в реальність. Крім того, в обігріві приміщення необхідно періодично робити перерви і «охолоджувати» приміщення, пам’ятати, що помірна прохолода бадьорить організм, а межі комфортної температури в приміщенні коливаються від 21°С до 24°С, не більше.

Паралельно або замість використання обігрівачів в холодну пору, навіть перебуваючи в приміщенні, необхідно одягатися по сезону (працювати у верхньому одязі, звичайно ж, не можна, але і нагрівати приміщення так, щоб було комфортно в майці або футболці, абсолютно нерозумно), вживати теплі і гарячі напої, а в домашніх умовах балувати себе гарячою ванною. Якщо всупереч всьому цьому ви все одно відчуваєте дискомфорт від низької температури повітря, є сенс придбати обігрівач.

Вибираючи обігрівач необхідно віддавати перевагу сучасним моделям, перевагою яких часто є функція зволоження повітря.

Сучасні обігрівачі в своїй більшості не становлять явної шкоди для здоров’я людини, вони оснащені захистом від загоряння, проте кожний їх різновид може володіти деякими не найбільш корисними властивостями:

Масляний обігрівач рівномірно, але довго нагріває повітря, при цьому сушить його (якщо окремою його комплектуючою не є резервуар з водою). Сухе повітря може спровокувати порушення функції органів дихання, зокрема у людей зі схильністю до цього.

Тепловий вентилятор швидко обігріває приміщення, але може несприятливо вплинути і на стан органів дихання, і на загальний стан організму, адже створює «ефект задухи», тобто не тільки сушить повітря, а й знижує у ньому вміст кисню, переробляючи його в процесі свого функціонування. Крім того, занадто високий рівень створюваного шуму не кращим чином позначається на стані нервової системи.

Конвектор може стати пусковим механізмом розвитку алергії, спалює і кисень, і пил, що накопичився в ньому. Щоб звести до мінімуму недоліки в його роботі, необхідно регулярно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання приміщення.

Інфрачервоні обігрівачі раніше звинувачувалися у шкідливості ультрафіолетового випромінювання, однак з часом було визнано, що їх інфрачервоний спектр абсолютно допустимий для здорової життєдіяльності людини.

Щоб використання обігрівальних систем в холодну пору року не обернулося розвитком хворобливих станів, лікарі радять збільшити частоту вологих прибирань, адже алергійність пилу, шерсті домашніх тварин і тому подібних забруднень зростає під час роботи обігрівачів.

Паралельне з обігрівом зволоження повітря вирішує проблему сухості, а тому людям, які піклуються про своє здоров’я, рекомендується купувати обігрівач з функцією зволоження повітря, або докупити зволожувач окремо.

Розміщувати обігрівач необхідно таким чином, щоб він не торкався предметів інтер’єру та декору.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля