Навіщо видаляти побілку зі стелі
До недавнього часу найпоширенішим способом обробки стель була їх побілка вапном або білилом. Рік за роком, шар за шаром на поверхні стельових перекриттів накопичувався значний шар побілки.
З приходом нових будівельних технологій переважна більшість людей уже не використовують побілку стелі, замінивши її затиркою, обклеюванням шпалерами з подальшим фарбуванням або обклеюванням стелі плиткою з полімерних матеріалів.
Однак, перш ніж виконати обробку стелі з використанням сучасних матеріалів, необхідно зняти з її поверхні шар старої побілки, тим самим забезпечивши надійне зчеплення між поверхнею стелі і новим оздоблювальним матеріалом.
Підготовчі роботи
Перед початком всіх робіт необхідно винести з приміщення всі меблі, а ті, які перемістити просто не можливо, старанно накрити поліетиленовою плівкою. Такою ж плівкою бажано накрити підлогу.
Оскільки для видалення старого шару побілки використовуватимуться рідини на основі води, люстри, світильники та інші освітлювальні прилади необхідно демонтувати зі стелі, а саме приміщення – знеструмити.
Дуже важливо подбати і про захист свого організму, одягнувши гумові рукавички, головний убір, захисні окуляри і респіратор.
Найпростіший випадок
Якщо шар побілки всього один або порівняно невеликий, товщиною близько 1 міліметра, найпростішим способом її зняти буде звичайне змивання з використанням води.
Озброївшись губкою або старим махровим рушником і регулярно змочуючи їх у воді, шар побілки без особливих зусиль змиється зі стелі. Бажано, щоб вода для змивання була теплою або помірно гарячою.
Перевірити якість виконаної роботи просто – достатньо провести по підсохлій поверхні стелі рукою. Якщо на шкірі залишилися сліди крейди або вапна, процедуру змивання необхідно повторити.
Тепла вода
Якщо товщина шару побілки досить значна, від 1 міліметра і більше, для її зняття знадобиться металевий шпатель.
Змочивши теплою водою невелику ділянку поверхні стелі за допомогою обприскувача, валика або щітки і дочекавшись розмокання побілки, необхідно приступити до зняття за допомогою шпателя або скребка шару білил. Бажано використовувати пластиковий лоток, підставляючи його знизу під оброблюваною ділянкою, таким чином мінімізуючи потрапляння будівельного сміття на підлогу і меблі.
Не потрібно зволожувати водою відразу всю площу стелі, оскільки вона порівняно швидко висохне і процедуру змочування доведеться повторювати ще раз.
Мильний розчин
Процес зняття побілки значно полегшується і виконується з меншими витратами сил і часу, якщо стелю змочувати не водою, а її мильним розчином. Готується він таким чином: в 10 літрах гарячої води необхідно розчинити 2-3 столових ложки подрібненого або натертого мила, додавши потім у мильний розчин 5 столових ложок харчової соди.
Домігшись повного розчинення у воді всіх інгредієнтів, отриманий розчин наносять за допомогою валика або щітки на поверхню стелі і, дочекавшись розмокання шару білил, металевим шпателем знімають стару побілку.
Клейстер
Використовуючи як змочувальну рідини клейстер, можна не тільки прискорити і полегшити роботу по зняттю побілки зі стелі, а й мінімізувати забруднення кімнати, оскільки клей не дозволить часткам білил, що знімаються, розпорошуватися по всій кімнаті.
Готується клейстер просто: 6 столових ложок борошна чи крохмалю необхідно розвести невеликою кількістю води, а потім змішати з 3 літрами окропу.
Нанісши клейстер на невелику ділянку поверхні стелі, потрібно дочекатися початку його підсихання, а потім досить легко зняти шар побілки за допомогою шпателя.
Використовуючи вищеописані прості, але ефективні способи, ви помітно полегшите собі роботу з видалення зі стелі старої побілки.