Головна | ДІТИ → Дитина йде в дитячий садочок

Дитина йде в дитячий садочок

Дитина йде в дитячий садочок

Далеко не у всіх сім’ях обставини складаються таким чином, що дитина постійно може знаходитися поряд з мамою. Рано чи пізно доводиться віддавати малюка в дитячий садочок. Домашнє виховання, звичайно, має свої переваги. Якщо у батьків є досить часу, щоб присвятити його своїй дитині – це кращий варіант. Якщо цього часу немає, то, зрозуміло, що дитячий садочок був би підходящим виходом з ситуації.

Кожна сім’я, зваживши всі «за» і «проти», оцінивши індивідуальні особливості малюка, сама приймає рішення, коли віддавати дитину в дитячий садочок.

Дитячий садочок надає дитині можливість знаходитися серед своїх однолітків, брати участь в іграх. Діти активно спілкуються, вчаться логічно мислити, збагачують свій словниковий запас.

Для всебічного розвитку дитини в дитячому садочку все передбачено: майданчики для ігор, кімнати для занять, безліч різноманітних іграшок. Методисти і вихователі покликані розвивати розумові здібності дітей, стимулювати уяву, сприяти оздоровленню і загартуванню.

У дитячому садочку дитина вчиться ліпити, вирізати, клеїти, малювати.

Перш ніж ви віддасте дитину в дитячий садочок, необхідно, щоб малюк частіше бував у товаристві своїх однолітків. У результаті спілкування в дитини виникають навички, які згодяться їй не лише в дитячому садочку, але і у школі. Чим раніше дитина навчитися зав’язувати знайомства, тим легше їй доведеться в житті.

Вам заздалегідь необхідно відвідати групу, поговорити з вихователем, познайомитися з умовами, в яких діти проводять цілий день. Ваша дитина повинна уміти дивитися за собою: управлятися з ложкою, одягатися (хоча на перших порах вихователі в цьому допомагають), ходити на горщик. Вихователі і няні доглядають за дітьми, але вам необхідно розвивати в дитині самостійні навички. Дитина повинна звикнути спати, гуляти, їсти саме в той час, коли це прийнято в цій віковій групі дитячого садочку.

І ось настав перший день перебування вашого малюка в дитячому садочку. Ви залишаєте своє улюблене чадо на піклування вихователів. Намагайтеся бути в хорошому настрої, інакше дитина відразу відчує вашу тривогу і подумає, що відбувається щось погане. Спершу можна залишити її в садочку на декілька годин. Збільшуйте час перебування впродовж 2-3 тижнів, так щоб адаптація проходила поступово і без зайвих стресів для дитини. У цей період не робіть малюкові зайвих зауважень. Уважно спостерігайте за ним – він може стати в’ялим або, навпаки, некерованим – усе це ознаки перевтоми. У такому разі є сенс день або два відпочити від дитячого садочку.

Під час адаптації дитини до дитячого садочку, мама повинна бути більш уважнішою до своєї дитини. Розмовляйте з нею, заспокоюйте, пояснюйте. Намагайтеся подружити її з тими дітьми, які вже звикли до дитячого садочку. Спільні ігри допоможуть вашому малюкові стати повноправним членом першого в його житті «трудового колективу».

До змін у своєму житті дитина має бути готова психологічно. Серйозно поясните їй, що в дитячий садочок ходити необхідно. Спрацьовує і таке пояснення: ти вже великий – це твоя робота. А в якості «зарплати» можна ввечері принести дитині пакетик улюбленого соку.

Після маминої кухні малюкові непросто звикнути до дитсадівського столу. Не потрібно сварити дитину за недоїдену порцію. Врахуйте, що в перші тижні, поки малюк не звик до нового меню, йому знадобляться добавки на вечерю у вигляді фруктового соку, котлети або риби.

У дитячому садочку дитина швидше набуде самостійності. Капризам тут місця немає – самому потрібно і одягнутися, і вмитися.

У старшій групі дитячого садочку дітей вже активно готують до школи: привчають до посидючості, правильної поставі, проводять заняття з читання та математики.

Проявляйте якомога більше уваги до занять в дитячому садочку. Уважно вислуховуйте розповіді дитини, зберігайте малюнки і аплікації, які вона приносить з садочку.

Допитливість і прагнення до дії розвиваються лише при терплячій і доброзичливій участі дорослих, їх увазі і заохоченні дитини. Важливо пам’ятати, що всі діти різні і у кожного з них свій шлях до досконалості.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля