Головна | ДІТИ → Основоположні принципи дитячого сну

Основоположні принципи дитячого сну

Основоположні принципи дитячого сну

Здоровий сон з перших днів життя і аж до повного дорослішання служить основою фізичного і психічного благополуччя. У дорослому віці обставини часом складаються так, що дозволити собі повноцінний нічний відпочинок не завжди видається можливим. Однак забувати про те, що сон – це основа основ, не можна. Якщо дорослій людині не рекомендується спати більше 7-8 годин, то малюкам в перші місяці життя для сну необхідно до 20 годин на добу, а в шкільному віці досить буде 8-9 нічних годин.

Хоч наш організм і потребує сну, але молоді батьки напевно знають, як складно часом буває заколисати малюка. Коли ж дитина трохи підростає, ще більше противиться засипати. Одні батьки дозволяють дитині спати тоді, коли їй хочеться. Інші ж поспішають привчити її до найсуворішого режиму. І те, й інше – крайнощі, а істина посередині.

Режиму сну потрібно дотримуватися, і не тільки в перші місяці і роки життя дитини, але і коли вона стає підлітком. Час сну має збігатися з природними біоритмами, і обов’язково припадати на темний час доби. Однак це просте правило не єдине, яке потрібно виконувати батькам, укладаючи своїх малюків у ліжко.

Активне дозвілля – спокійний сон

Вночі дитина повинна спати близько дев’яти годин, решту часу – вдень. Школяру достатньо і нічного сну, а в більш ранньому віці потрібно спати і вдень. Денний сон потрібно розбивати проміжками неспання: 2-3 години сну перемежовувати іграми, прогулянками, різними активностями. Насильно укладати в постіль не варто, якщо малюк набігається і нагуляється, він сам захоче подрімати.

Правила денного сну:

• Не потрібно зашторювати штори – це сприяє «пересипанню», організм вводиться в оману напівтемрявою і потребує більше часу на сон, ніби вночі. Це, у свою чергу, може вилитися в млявість і пасивність після пробудження.

• Не бійтеся будити дитину – через кілька годин денного сну потрібно розбудити малюка. Повинен дотримуватися режим: довгий сон вночі і короткі його складові вдень.

Правила нічного сну:

• Активні ігри замінюємо спокійним дозвіллям – читання казок, розслаблюючий масаж з оліями. Якщо завдання денного дозвілля – втомити малюка, а сон видається як відпочинок, то завдання вечірнього дозвілля – розслабити, і сон буде джерелом сил та енергії на наступний день.

• Природні потреби – сну не перешкода. Перед сном потрібно погодувати малюка (якщо це немовля), інакше він скоро прокинеться і попросить їжі, в цьому ж віці потрібно одягнути дитину в якісний підгузок, щоб не будити її вночі зміною пелюшок. Дітлахам старшого віку потрібно запропонувати легку вечерю за кілька годин до сну, а напередодні зводити на горщик.

• Колискова або казка – багатьох діточок радує традиція прослуховування цікавої історії перед сном, в ранньому віці вони швидше засинають під колисання.

Облаштування спального місця

На якість сну впливає облаштування спального місця. Спальня малюка, по можливості, повинна бути окремим приміщенням, щоб триваюча далі активність дорослих по закінченню «дитячого часу» ніяк його не відволікала.

Малюк з перших місяців життя повинен спати в окремому ліжечку. Важливо приділити увагу вибору постілі – жорсткий матрац, зручна (за розміром) подушка, гіпоалергенна білизна. Звичайно, бувають моменти, коли краще залишити малюка на ніч поруч з мамою, однак це не повинно ставати постійною практикою.

У спальні потрібно підтримувати відносно невисоку температуру повітря (18-20°С), вологість також має значення (50-70%). Коли в будинку є маленька дитина, то обстановку краще регулювати за допомогою термометра, кондиціонера, зволожувача і іонізатора повітря. Ці прилади не повинні працювати протягом сну малюка, але підготувати з їхньою допомогою приміщення буде корисно.

Коментарі до запису "Основоположні принципи дитячого сну"

Подивитись останні коментарі
  1. Чудові та корисні поради, особливо для тих, хто чекає на першого малюка та не має поруч турботливої бабусі! Я сама нещодавно приймала активну участь у облаштуванні кімнати для малюка, тому чудово розумію, скільки всього потрібно врахувати. Особливо коли батьки вирішили користуватися підгузками лише вночі та на вулиці, тому кількість комплектів постільної білизни довелося потроїти. Добре, що вдалося придбати якісну та відносно недорогу білизну.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля