Головна | ДІТИ → Підбираємо спортивну секцію для дитини

Підбираємо спортивну секцію для дитини

Підбираємо спортивну секцію для дитини

Літо добігає кінця. Саме час подумати над тим, як організувати дозвілля для дитини. Певна річ, усім дітям без виключення корисна фізкультура, але чи варто тягнути чадо у басейн або віддавати на карате? Давайте розберемося, як краще фізично навантажувати дитину і в якому віці які види спорту будуть кращі для дитини.
Будь-яка людина краще себе почуває і виглядає, якщо її м’язи і органи споживають більше кисню. Чим вища фізична активність, тим більше насичуються киснем м’язи.
Фахівці довели: людина втрачає фізичну силу, оскільки гинуть нервові клітини. Правильним буде і зворотне твердження. Наше тіло складається на 40% із м’язів, і кожен з них дає інформацію в головний мозок. Якщо людина займається фізкультурою, то клітини її головного мозку постійно в роботі: скорочуються м’язи – розвивається головний мозок. Саме тому така важлива фізична активність для дітей.

Від двох до чотирьох

У віці від двох до чотирьох років краще всього віддати дитину займатися гімнастикою. У ранньому віці діти на уроках гімнастики в основному освоюють загальнорозвиваючі вправи, а також грають в рухливі ігри. Подібні заняття в ранньому віці дозволяють розвинути у дитини хорошу пам’ять, позбавляють її від нерішучості, виховують самостійність, привчають до акуратності і ввічливого спілкування з дорослими людьми, особливо з педагогами. Але все таки рекомендується спершу спортивна гімнастика, а вже потім – наступні секції.

Від чотирьох до десяти

Для дівчаток чотирьох років оптимальний варіант – секції художньої гімнастики, синхронного плавання, фігурного катання, танців або балетна школа. Заняття в таких гуртках сприяють розвитку творчого мислення, формують фігуру майбутніх красунь, піднімають самооцінку. Будь-яка дівчинка, що робить перевороти і стійку на руках чи вміє сідати на шпагат, викликає захоплення оточуючих, привертає увагу і є прикладом для інших.
Хлопчиків у віці 4-5 років після спортивної гімнастики краще віддати в секцію плавання, танців, єдиноборств чи командних ігор. Такі види спорту виховують в майбутніх чоловіках вольові якості, відповідальність, концентрацію уваги і тактовність. Часто діти відвідують декілька секцій, але згодом доцільно вибрати одну-дві.
Діти старші 8-10 років, як показує практика, продовжують заняття у вибраних секціях.

Підлітки

У підлітковому віці збільшується вірогідність припинення тренувань: частково це пов’язано з пубертатним періодом, який обумовлює різкі перепади настрою, підвищену вразливість і сприйнятливість до ситуації, загальну слабкість м’язової системи і т.п. Та й перші почуття до протилежної статі, і прогули шкільних уроків ніхто не відміняв.
Проте, щоб дитина не закинула заняття спортом, варто прислухатися до її думки: а що подобається їй самій, який вид тренувань? У підлітковому віці дитина вважає себе повністю самостійною і готовою до ухвалення рішень – забезпечте їй таку можливість!
Також у віці 10-13 років чудово підійдуть командні види спорту: робота в колективі виховуватиме почуття перемоги, а також дозволить освоїти всі хитрощі грамотної комунікації і позиціонування себе в суспільстві.

Важливо

Успіх та повноцінний розвиток дитини залежать від задоволення і інтересу до занять. Тому, перш ніж віддати сина, приміром, в секцію хокею, щоб повторити шлях його батька, запитайте своє дорогоцінне чадо, а що саме хочеться йому. У такому випадку ви опинитеся не тільки самою близькою і рідною людиною для майбутнього маленького генія, але і станете його головним союзником, партнером і кращим другом по життю!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля