Головна | ДІТИ → Правила безпечного відпочинку на морі з дитиною

Правила безпечного відпочинку на морі з дитиною

Правила безпечного відпочинку на морі з дитиною

Для багатьох із нас літо – це відпустка і поїздка до моря. Навіть поява в сім’ї малюка – не привід надовго відмовлятися від улюбленого літнього відпочинку. Однак при цьому не слід забувати і про правила безпеки: поряд зі своїми інтересами також доведеться враховувати потреби маленького члена сім’ї.

Відповідальний вибір

• Перш за все, уважно вибирайте місце відпочинку: на думку більшості педіатрів, чорноморські курорти цілком підходять для першого знайомства дитини з морем.

• Головне – не їдьте в липневу спеку, коли температура перевищує +25°С.

• Заздалегідь відвідайте лікаря-педіатра і пройдіть обстеження з метою переконатися, що дитина здорова і в неї немає протипоказань до відпочинку на морі (такими, наприклад, є ендокринопатія і серцево-судинна патологія).

• Заздалегідь поцікавтеся, наскільки місце, яке ви вибрали, підходить для відпочинку з дітьми, тобто умовами проживання, організацією дитячого харчування, чистотою води в морі, наявністю піщаного пляжу, відстанню до моря від місця проживання.

Акліматизація

• Акліматизація у дитини може тривати до 2-3 тижнів: чим молодша дитина, тим важче їй адаптуватися до зміни клімату. Тому:
– педіатри рекомендують вибирати місце для відпочинку в «рідних» широтах;
– якщо ви рішуче налаштовані на «південь», плануйте достатньо тривалі поїздки, щоб дитина могла адаптуватися до нового клімату.

• Чим пізніше малюк зустрінеться з палючими сонячними променями, тим краще для нього: ультрафіолет у значних дозах пригнічує імунітет, може стати «пусковим» фактором для розвитку важких захворювань, у тому числі пов’язаних з імунними порушеннями. Тому до двох років різкі зміни клімату особливо небажані.

Перебування на сонці

Перебування малюка на сонці допустиме лише вранці (до 10 години) і після полудня (з 17 години). Весь інший час він повинен знаходитися в тіні (під тентом, під деревом і т.п.).

• У перші дні час перебування під прямими сонячними променями не повинен перевищувати 3-5 хвилин. Потім можна збільшувати цей період на 1-2 хвилини в день, довівши час засмаги до 15-20 хвилин.

• Вибирайте дитячий сонцезахисний крем, що володіє:
– водовідштовхувальними властивостями;
– SPF (ступенем захисту від сонячних променів) вище 30.

• На пляжі з великою галькою можна обгоріти швидше, ніж на піщаному, так як галька більше відбиває сонце.

Їжа і пиття

• Воду для дитини в дорогу краще візьміть з дому, а «на місці» користуйтеся водою з пляшок.

• Не чистіть зуби і не мийте фрукти водою з-під крана: використовуйте воду з пляшок або кип’ячену.

• Остерігайтеся басейнів, які часто стають осередками інфекцій: маленькі діти часто ковтають воду при плаванні.

• Ранній вік – не найкращий час для «знайомства» з місцевими кулінарними шедеврами і з незнайомими фруктами.

• Завжди майте при собі дезінфікуючі серветки: протирайте дитині руки якомога частіше.

Збираємо валізу

Вирушаючи у відпустку з малюком, важливо не тільки визначитися з тим, коли і куди їхати, але й зі списком речей, які слід узяти з собою в дорогу.

• Аптечка – найважливіший предмет у вашому багажі. У неї обов’язково покладіть:
– перекис водню;
– вату (або ватні диски);
– зеленку (у зручній формі, наприклад, в олівці);
– засіб від температури;
– засіб від розладу шлунку;
– антигістамінний засіб.

• Сонцезахисний крем з підвищеним ступенем захисту від сонця (для себе і окремо для дитини).

• Вологі серветки (їх дійсно повинно бути багато).

• Підгузки або горщик:
– підгузками краще запастися про запас (на місці може не виявитися тієї марки, до якої звик малюк);
– зараз продаються складні горщики, які економлять місце в багажі.

• Постільна білизна (собі і дитині): буде приємніше спати на своєму «домашньому» простирадлі.

• Коляска (легка «тростина»): навіть якщо дитині вже 2-3 роки, і вона впевнено ходить, коляска може виручити в поїздці. У спеку діти швидко втомлюються. Крім того, в коляску можна покласти всі необхідні аксесуари для походу на пляж чи нетривалої поїздки в місто.

Візьміть іграшки

Вибираючи іграшки для поїздки, потрібно, перш за все, враховувати інтереси малюка. Але є «універсальні» іграшки, які принесуть радість будь-якому маленькому курортнику:
– м’ячі: краще взяти кілька (наприклад, невеликий гумовий і надувний);
– водоплавні іграшки (візьміть 2-3, інші, при бажанні, можна купити на місці);
– лійка: навіть сама маленька дитина із задоволенням буде поливати себе і оточуючих водою;
– сумочка чи маленький рюкзачок: малюки люблять тягати їх з собою;
– надувний басейн: у перші дні не рекомендується купати малюка в морі занадто довго чи морська вода може бути занадто прохолодною, тому басейн просто незамінний в таких випадках (вода в ньому швидко нагріється, і малюк зможе плескатися в своє задоволення, запускати качок і кораблики, кидати камінці).

До «плавзасобів» слід ставитися з обережністю! У воді немає нічого надійнішого за міцні батьківські руки, а надувні матраци, човники і класичні круги для маленьких дітей не підходять. Малюки занадто верткі і непередбачувані: не встигнете озирнутися, як вони можуть опинитися під водою.

Літо – час відпочинку

• Якщо займаєтеся з малюком за якоюсь методикою, зробіть перерву на час відпустки: не тягніть із собою ще й розвиваючі посібники. Різка зміна обстановки і величезна кількість нових вражень самі по собі слугують значним поштовхом у розвитку. Єдине, що варто взяти, – це улюблену книгу казок чи віршів.

• Не забудьте і про «м’якого друга». Практично у кожного малюка є найулюбленіший зайчик, мишка чи лялька. З ним дитині буде набагато спокійніше й затишніше, адже іграшка для неї – це шматочок будинку.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля