Головна | ДІТИ → Правила для чемпіона

Правила для чемпіона

Правила для чемпіона

У будь-якого малюка кожен день як спортивні змагання: треба стати швидше, вище, сильніше! Як допомогти дитині розвиватися активною і здоровою?

Починайте вчасно
Вчасно – це означає з періоду новонародженості. Використовуйте прості вправи (без зусиль гнемо і крутимо все, що згинається і крутиться), викладання на животик, масаж, купання у великій ванні.

Не квапте і не кваптеся
Кожній руховій навичці свій час, але час цей, а часто і черговість формування навичок, індивідуальні. Медична наука виявляє цілком певні закономірності, але нехай вони хвилюють лікарів! Не виходить – потерпіть. Це не хвороба, з максимально можливою вірогідністю просто ще не прийшов час. Не хоче сідати, не хоче перевертатися, не хоче йти без маминої руки – це майже завжди не проблема, пов’язана з тілесним здоров’ям дитини, а проблема, пов’язана з психічним здоров’ям дорослих, що квапляться.

Забезпечте регулярність
Щосили намагайтеся зробити так, щоб дитина мала можливість для постійних фізичних навантажень. Це купання щодня, прогулянки щодня, активні ігри щодня, а не тільки на вихідних.

Уникайте передчасних вертикальних навантажень на хребет
Не допомагайте сідати, не допомагайте вставати! Всіляко заохочуйте і стимулюйте повзання. Не захоплюйтеся вертикалізуючими пристроями (ходунки і т.п.).

Зробіть так, щоб захотілося самому
Ваше завдання – так організувати догляд, ігри та спілкування з дитиною, щоб їй захотілося освоїти деяку рухову навичку. Поклали на животик, а перед дитиною поставили красиву іграшку – ось ми вже і намагаємося доповзти, тому що є куди і заради чого!

Безпека, безпека і ще раз безпека
Накладки на гострі кути, фіксатори на дверці шафок, електричні дроти та розетки, відсутність доступу до гарячого, гострого, слизького і т.д. і т.п.

Створіть умови
Забезпечте життєвий простір для реалізації рухової активності і подбайте про спортивний інвентар – шведська стінка, кільця, поперечина, м’яч, обруч, скакалка…

Будьте прикладом
Копіювати поведінку дорослих – інстинктивна потреба усіх дитинчат без винятку. Не лінуйтеся – поповзайте, підстрибніть, киньте, пробіжіться, поприсідайте  – загалом, покажіть, як треба.

Заохочуйте природні рухи
Повзати, присідати, нахилятися, кидати, бігти, стрибати – природні рухи, дитина готова до них фізіологічно. Інші (наприклад, перекидатися, сідати на шпагат, плавати) краще освоювати під керівництвом фахівця.

Потурбуйтеся про зручний одяг
Хороший зручний одяг дозволяє не думати про нього і не помічати його під час активних рухів. Матеріали мають бути натуральними, ніщо не повинно давити, терти, розстібатися і сповзати.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля