Перш ніж погодитися стати хрещеною матір’ю чи хрещеним батьком, зрозумійте, що ви тепер є батьками цієї дитини перед Богом, на вас навіть більше обов’язків, ніж перед кровними батьками. Лише після того, як ви все це усвідомите, погоджуйтеся на цю роль. Після хрещення на вас ляжуть обов’язки по вихованню духовного світу похресника, допомога і підтримка його завжди і у всьому.
У тих, хто ніколи не був хрещеними батьками, виникає велика кількість запитань: «Що робити?», «Як себе поводити?», «Що подарувати на хрестини?». Але на них можна з легкістю знайти відповіді, якщо згадати стародавні традиції.
Що повинна подарувати хрещена мати
Відповідно до звичаїв церкви хрещена мати повинна купити крижму. Так називається спеціальна тканина або рушник, в яку загортають дитину після занурення в купіль. Також хрещена мати повинна подарувати сорочку і чепчик зі стрічками і мереживами. Якщо хрестять хлопчика, то стрічки і мережива повинні бути блакитного кольору, якщо дівчинку, то рожевого.
Сорочку, в якій хрестили дитину, потрібно зберігати все життя. А рушник використовують тільки тоді, коли дитина захворіє. Не дивлячись на те, що продаються готові красиві набори для хрещення, краще, якщо хрещена мати пошиє його сама.
Раніше був широко поширений звичай передавати у спадок хрестильну сорочку, але зараз цього практично ніхто не робить.
Що повинен подарувати хрещений батько
У хрещеного батька теж є свої обов’язки. Він повинен купити похресникові (чи похресниці) хрестик і ланцюжок. Але щодо цього є певні розбіжності: дехто говорить, що потрібні золоті хрестик і ланцюжок, дехто – срібні, а дехто, що потрібно не хрестик і ланцюжок, а хрестик і мотузочку.
Але це ще не всі обов’язки хрещеного батька, він повинен накрити стіл на честь хрещення і оплатити сам обряд хрещення.
Що ще можна подарувати на хрестини
Ще одним гарним звичаєм є дарування срібної ложечки «на зубчик». Ця ложечка стане першим столовим прибором, з якого дитину будуть годувати. Ложечку можна купити з янголятком чи вигравіювати на ній ім’я дитини.
Але воістину духовним подарунком можна вважати іменну ікону. За старих часів дарували мірну ікону, Покровительницю дитини. Ця ікона писалася на спеціальній дошці, яка була на весь зріст дитини і ставилася біля її ліжка. Таким чином, дитину змалечку привчали спілкуватися зі святими, а особливо зі своїм Покровителем.
Також до духовних подарунків можна віднести дитячу Біблію і будь-які інші духовні книги.
Але якщо відійти від традицій і повернутися до сучасного світу, то можна і в ньому знайти чимало хороших подарунків. Можна замовити іменну книгу або іграшку з іменним побажанням. Часто на хрестини дарують одяг. Теплим і ніжним подарунком стане дитяча постільна білизна.
Але йдучи на хрещення, не забувайте, що це не просто чергове свято, а серйозний обряд, який несе з собою натхненність, світло і радість. Не забудьте, коли підете на хрестини, прихопити з собою чудовий настрій, а не тільки гарний подарунок.