Головна | ДІТИ → Що робити при висипу у дитини

Що робити при висипу у дитини

Що робити при висипу у дитини

Дитячий організм дуже сприйнятливий і чутливий до несприятливих факторів навколишнього середовища. Більше того, процес адаптації до зовнішніх умов супроводжується різноманітними процесами всередині організму, що періодично може супроводжуватися збоями.

Як наслідок дитячий організм схильний до величезної кількості інфекційних та алергічних захворювань. Малюки частіше за дорослих схильні до такої реакції з боку організму, як висип. Висип у дитини може бути симптомом хвороби, а може бути невеликим відхиленням, яке проходить само собою, однак необачно пускати виникнення висипу на напризволяще, консультація педіатра потрібна в будь-якому випадку.

Висип у дитини зазвичай проявляється у вигляді пухирців, прищів, дрібних плям і почервонінь, різних новоутворень і пігментації на шкірі. Сам по собі висип не є захворюванням, проте вказує на різного ступеня порушення в організмі. Саме тому висип у дитини, особливо якщо він супроводжується дискомфортом, температурою та іншими розладами, повинен бути приводом для негайного звернення до профільного фахівця за постановкою діагнозу. Навіть якщо висип не являє особливої небезпеки, лікар призначить препарати, що полегшують неприємний стан і прискорюють відновлення поверхні епідермісу.

Природа висипу

Висип у дитини може виникати внаслідок декількох причин. Це інфекційні чи алергічні захворювання або порушення і хвороби кровоносної системи. До останніх відносять порушення процесу згортання крові і патологію проникності судин.

Алергія у малюка може розвиватися як відповідна реакція на з’їдений продукт (харчова алергія) або лікарський препарат, що вживається (алергія на медикаменти). Алерген може потрапити в дитячий організм і через органи дихання (респіраторна алергія), і через тактильний контакт (контактний висип). Алергічний висип у дитини рідко супроводжується суттєвими порушеннями самопочуття, вона може стати дратівливою, висип може свербіти, однак лихоманка, втрата апетиту та інші насторожуючі симптоми відсутні.

Ще однією причиною для патологічних висипів на шкірі дитини є проникнення в організм інфекції. До найбільш поширених інфекційних захворювань, що супроводжуються висипом у дитини, слід віднести вітряну віспу, кір, краснуху, герпес, скарлатину, стафілокок, менінгокок, мононуклеоз, коросту і контагіозний молюск. Саме інфекційні захворювання проявляються підвищенням температури тіла і лихоманкою, втратою апетиту, загальною слабкістю і дратівливість, болем у горлі і ураженням слизових оболонок, свербінням і дискомфортом в уражених висипом ділянках шкіри.

Діагностика захворювання

Яка б причина не лежала в основі утворення висипу у дитини, консультація профільного спеціаліста – алерголога, інфекціоніста, педіатра – необхідна.

Для початку лікар визначить природу висипу, найчастіше це алергія або інфекція. Інфекційні захворювання, на які вказує специфічна симптоматика (підвищення температури, погіршення загального самопочуття, втрата апетиту), мають деякі особливості. Характер висипу часто виявляється досить інформативним для профільного фахівця. За певних сумнівів фахівець призначає лабораторну діагностику, яка може проводитися як в умовах стаціонару, так і амбулаторно.

Алергічні висипання зазвичай не супроводжуються ознаками інтоксикації організму, дитина відчуває себе задовільно, а часом і добре. У цьому випадку важливо встановити причину алергії і усунути її в майбутньому. З цією ж метою призначається лабораторна діагностика, якщо фактор не виявляється очевидним.

Лікування і профілактика висипу у дитини

Сам висип у дитини не є захворюванням, лікувати необхідно не висип, а його причину, яка криється дещо глибше. Курс лікування призначається відповідно до поставленого діагнозу. Лікування має призначати лікар, виходячи з поставленого діагнозу, ступеня тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей дитячого організму. Найкращим ефектом володіє комплексне лікування висипу у дитини. У цьому випадку препарати призначаються для лікування самого захворювання (найчастіше вони приймаються перорально або внутрішньовенно, якщо того вимагають обставини), а також для полегшення самого висипу. Останні представлені гелями і мазями місцевої дії.

Інфекційне захворювання вимагає знищення його збудника, позбавлення від вироблених ним токсинів і від порушень, цими токсинами викликаних. Алергічний висип у дитини найчастіше проходить через деякий час після усунення контакту з алергеном, додатково може знадобитися прийом антигістамінних препаратів.

Висипу у дитини, як і багатьох симптомів та захворювань, легше запобігти, ніж лікувати, а тому необхідно вживати всі можливі профілактичні заходи. До таких відносять вакцинацію від інфекційних захворювань (кір, краснуха, вітрянка), дотримання правильного харчування (уникнення очевидних продуктів-алергенів, наприклад, шоколаду або цитрусових). Уважним батькам необхідно стежити, в якому середовищі зростає їх малюк, – виключити використання побутової хімії, при цьому дотримуватися чистоти в будинку, алерген може міститися в шерсті тварин, в пилку і т.д. При перших симптомах захворювання необхідно звертатися до лікаря, не починати самолікування, що може посилити перебіг хвороби.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля