Головна | ДІТИ → Щоб малюк спав спокійно

Щоб малюк спав спокійно

Щоб малюк спав спокійно

Для активного розвитку малюкові необхідний повноцінний відпочинок. Але що робити, якщо ввечері вкласти дитину важко, та й вночі вона часто прокидається?

Нерідко малюки, як і дорослі, «розмовляють» уві сні, агукають і хникають, а мами сприймають це як сигнал про пробудження. Не варто зайвий раз поспішати заколисувати дитину, інакше незабаром вона не зможе заснути ніде, крім як у вас на руках, а це завдасть багато клопоту. У даному питанні важливо підходити до організації сну дитини спокійно і розважливо, звернувши увагу в першу чергу на три основні моменти.

Дотримуйтеся режиму

У малюка повинен бути чіткий розклад часу для ігор і для відпочинку, від якого не варто занадто відступати. Це стосується не тільки нічного, але і денного сну – не бійтеся будити дитину, якщо вона спить довше звичайного, щоб не порушився режим. Вдень, звичайно ж, варто зайняти її рухливими іграми і вправами, побувати на свіжому повітрі і обов’язково побільше рухатися.

Але має бути чітко встановлений час, коли дитині пора спати, – організм, що звик до чіткого графіку, сам буде сигналізувати дитині про те, що пора спати, і це вирішить проблему її укладання.

Вечірній ритуал

Чим ближче до вечора, тим спокійніші повинні бути розваги малюка, щоб він не був занадто збуджений перед сном. Можете послухати з ним музику, подивитися разом картинки або пограти в кубики.

Коли ж настає час лягати у ліжечко, в дитини має бути незмінний ритуал, за яким ви разом готуєтеся до сну. Це може бути легкий масаж і купання у ванні з улюбленими іграшками. Після цього ви разом надягаєте улюблену м’яку піжаму і читаєте казку або засинаєте під колискову.

Але пам’ятайте: якщо ви хочете привчити малюка засипати самостійно, щоб не заколисувати його потім при кожному пробудженні, то він не повинен повністю засипати у вас на руках, його треба лише трішки приспати, після чого покласти у ліжечко.

Надійний підгузник

Перед тим як укласти дитину, подбайте про її комфорт під час сну. Багато в чому це залежить від того, наскільки сухі сідниці і простирадло. Значить, вам знадобиться надійний підгузник, який добре утримує вологу і не обмежує рухи, в якій би позі малюк не заснув.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля